Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának nem az lenne a...

Egy anyának nem az lenne a dolga, hogy támogassa a gyermekét az álmai megvalósításában és hogy mellette álljon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 13:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

Szívesen meghallgatnám anyukád story-át is. :)

Amugy meg biztos hogy más is érdekel ezeken kívül. Sztem. találjatok vmi közös nevezőt. Megértem most vérig vagy sértve mert nem ugy történik vmi. amit te szeretnél, de anyukád biztosan nem akar neked rosszat majd egyszer rájössz.


Aki meg azt irta hogy a gyerek élete az övé és ugy cseszi el ahogy akarja annak üzenem hogy azért ez nem így működik. 18 éves koráig én felelek minden tettéért és amíg nálam él én tartom el addig igenis elfogom mondani a véleményemet és ha ugy látom hogy rosszul dönt akkor azt is megszólni. Pont hogy az a rossz anya aki csak bólogat a gyereke minden hülyeségére, azzal a címszóval, hogy az ő élete ugy csszi el ahogy akarja. (Ezt általánosságban írtam és nem erre a story-ra)

2013. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a pályaválasztás nem az a téma, amibe a szülő beleszólhat, kivéve, ha orbitális baromságot művel a gyereke.

Nos az informatika nem baromság.

Itt nincs közös nevező, nem az anya dönt. Maximum elmondja a véleményét, de ez nem az ő élete, élje a sajátját, vagy szomorkodjon azon, hogy ő elcseszte, de a gyerek jövőjét a gyerek határozza meg.

2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
16%

Hát a magyar szak az elég nagy baromság sztem. És énis beleszólnék ha ilyen hülyeséget akarna csinálni.

Az informatika tény hogy jó mivel abban van a jövő, de a kérdező irta hogy oké hogy az anyja beszólt neki de ő sem szereti.

2013. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
80%

Nekem úgy rémlik nincs gondja az informatikával.

Egyébként a magyar sem akkora hülyeség. Nehéz elhelyezkedni ez tény, de azért nem is lehetetlen. Vannak magyar szakon végzett ismerőseim,jelenleg gimnáziumokban tanítanak.


Egy tanári diplomát pedig nem neveznék büfé szaknak.

2013. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:

kérdezd meg nyugodtan anyukámat is. Mindenkinek arról beszél, hogy de rossz álmaim vannak, legyen az ismerős vagy idegen. Megadjam az email címét?:) Tuti örülne, ha még valakinek el tudná mesélni.

Ez az eltartásos dolog igaz volt 15 éves koromig. Amint megkezdtem a gimit kijelentette, hogy keressek valami diákmelót délutánonként, mert mostantól segítenem kell neki a pénzt illetőleg. Szóval két éve folyamatosan be kell szállnom minden kiadásba és még így is én vettem meg a szerintem totálisan felesleges tabletet és víztisztítót, mert ő szerette volna. Annyi szent, hogy a kaját azt teljes mértékig ő veszi.

Fel lett sorolva az összes dolog, ami érdekel, amivel a továbbiakban szeretnék foglalkozni. Most 17 éves vagyok, októberben töltöm be a 18-at, addig viszont kell az aláírása az érettségikhez. Amiket nem hiszem, hogy megadna. Az infót is tavaly apu írta alá. És nem szeretnék utolsó évben érettségizni mindenből. Elég lesz akkor a kötelező és a német. A többit le szeretném tudni hamarabb.

Természetesen nem sok beleszólása lesz abba, hogy hova adom be a jelentkezésem. Viszont anyát ismervén képes lenne megtiltani, hogy hazajöjjek, ha pl. felvennének médiára. Kéne neki jó egy év, mire felfogja, hogy az van, ami és beengedne. Az is tény számomra, hogy ha elkerülök itthonról, teljes mértékben csak magamra leszek utalva, de erre már fel vagyok készülve. Mármint lelkileg biztosan. Pénzügyileg pedig próbálom egyengetni a dolgaimat már most. Van spórolt pénzem, amiről anya nem tud. Az is világos, hogy a legjobb az lenne, ha olyan szakmát választanék, amivel utána simán kapok állást és a keresetem is jó lesz. Viszont arról meg már igazán nem tehetek, hogy például orvos a világért sem szeretnék lenni. Nem akarok azzal foglalkozni életem végéig(vagyis a nyugdíjig), amit nem szeretek. Látok sok embert, akik 30-40 évesek és teljesen készek, mert ki nem állhatják a munkájukat. Én nem akarok majd úgy élni. Inkább küzdök a magyarral(vagy mással) és minden tőlem telhetőt megteszek, hogy tanárrá(vagy mássá) válljak és minden létező helyre leadom majd a jelentkezésem, hátha valahova csak kelleni fogok. Ha nem, akkor én leszek a földön az egyik legelkeseredettebb ember, de akkor ott lesz az német felsőfokúm és a holland középfok, amivel csak jól be fognak fogadni és ott még a szállodai takarítás is tökéletes kezdet és onnan meg csak feljebb mehetek.

Köszönöm az összes választ. Azokét is, akik inkább anya "csapatát" erősítik. Természetesen minden pozitív és negatív vélemény építő jellegű.

2013. jan. 17. 16:07
 56/66 A kérdező kommentje:
Én azt írtam, hogy anya kifejezetten ellenzi az infót, viszont én szeretem. És igen, egy tanári diploma nem igazán sorolható a "büfészak" kategóriába.
2013. jan. 17. 16:09
 57/66 anonim ***** válasza:
54%

Nah, tipikus pár hozzászóló mentalitása, magyar rögvalóságon nem tud túllépni.


Egyik barátom gyerekkorától kezdve festőművész-képzőművész szeretett volna lenni. Persze megkapta "jól rajzolni sokan tudnak" (haha de mindegy hogyan), a művészek csak léhűtők, koplalni fogsz, stb. primitív leoltásokat.

Ő kiállt az álmai mellett. Ma külföldi galériákban állít ki, utazik, azt csinálja, amit szeret. Emlékszem legutóbb társaságban megkérdezte pár nagyokos, jaj és miből is élsz, mikor adtál el utoljára képet? Ő meg vállát vonva:

Két hónapja (elégedett naénmegmondtambiztosszarulmegyneki horkanás a kérdezőtől), félmillióért vitték.

2013. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy meg akárhogyan próbáljátok nagyokoskodva lehúzni a kéredzőt, talpraesettebb, tájékozottabb mint jó páran itt

20-40 évesen.

2013. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
70%

Hát ez gyönyörű, hogy elküld dolgozni és tabletet meg víztisztítót vetet magának.

A gyerek dolga a tanulás, a szülőnek nincs joga munkára kényszeríteni és a pénzén élősködni! Köteles teljes mértékben eltartani a gyerekét.


Ezek után tudod mikor engednék én beleszólást bármibe. Felsőoktatás, költözés, és persze vinném a tabletet is, amiért én dolgoztam meg.

2013. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Munkát valószínű amúgy is vállaltam volna, de én csak nyárra terveztem. De hetente háromszor suli után is be vagyok osztva + szombat.

A víztisztítót konkrétan kikönyörögte. A tabletet meg azért vettem, mert minden nap elmondta, hogy engem ő tart el és én még csak egy ajándékkal sem vagyok képes meglepni, pedig tudom jól, hogy mire vágyik. Szülinapjára megkapta a tabletot. Amit igaz képtelen kezelni és mindig szidja, hogy valami rettenetesen rossz gép. Pedig elég gyors. Én rosszabbra számítottam, amikor megvettem.

2013. jan. 17. 16:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!