Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának nem az lenne a...

Egy anyának nem az lenne a dolga, hogy támogassa a gyermekét az álmai megvalósításában és hogy mellette álljon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 13:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
100%

"mert az "én lányomból nem lesz büdös informatikus"."


Ilyent egyetlen épelméjű szülő sem mondhat. Sztem ez csak a te agyadban létezik, nem anyádéban. Mert ehhez jó adag logika, matek, műszaki ismeret kellene. Benned van ilyesmi?

2013. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
57%

Bioszon is van kémia bőven.


Egyébként egészségügyi szakokon, most lehet orvos vagy diplomás ápoló, ott is a biokémián lesz a kulcs.


Ahol viszont rengeteg kémia kell, az a gyógyszerészet.


Szóval vállalhatod az egészségügyet, ha a biokémia megy.

2013. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
Miért létezne ez csak az én agyamban? Anya konkrétan ezt mondta. Szó szerint idéztem azt az egy mondatot.
2013. jan. 17. 14:51
 44/66 A kérdező kommentje:
Nem akarok konkrétan orvosi szakra menni, nem szeretnék ápolónő lenni. Egyszerűen nem vonz. Biológiával maximum addig szeretnék eljutni, hogy ha tanár lennék, akkor az egyik tantárgyam az lenne.
2013. jan. 17. 14:54
 45/66 anonim ***** válasza:
57%
Biológia tanárból hiány van, szóval az is jó cél.
2013. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit legyél talpraesettebb, ne hagyd, hogy tönkre tegye az életed. Olvass csak, lesz itt hasonló kérdés és megkeseredett ember a rossz szakmaválasztás miatt bőven. Mikor leszel 18? onnantól anyád fejre is állhat, mert az leszel ami akarsz. Már megvan az info érettségid, matekból úgyis menned kell meg magyar és töri... nyelvnek választhatod a németet, érvelj azzal, hogy úgy esélyesebb, hogy felvesznek ügyvédnek. magas a pont, stb


A felvételinél azt jelölsz be amit akarsz, szerintem akkor is ha 18 alatt vagy, ha meg nem, akkor az utólagos sorrend módosítás a barátod. (amikor lejár annak a határideje, akkor már tuti vagy 18, hogy utolsó helyre tedd a jogot)


Csak számolj az anyagiakkal... nem hiszem, hogy túl sok segítségre számíthatsz ha ezt bejátszod.

2013. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de ez nagyon beteges hozzáállás anyukádtól. Nem csavargó, vagy prosti akarsz lenni, hogy így beszéljen.


Most mindenki adja fel az álmait és éljen monoton, szürke életet, csak mert pár lúzer rábeszéli? Egyáltalán minek él egy ember, ha nem lelheti örömét a mindennapokban? Ha Shakespeare-t lebeszélték volna anno, hogy ne írjon, vagy Munkácsyt, hogy ne fessen, akkor most mennyivel szegényebbek lennénk. Azt csináld, amihez van érzéked, mert egy élted van.

2013. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:

Ne add fel az álmaidat !


Állj ki magadért és ne hagyd,hogy lebeszéljenek arról amit szeretnél, mert lehet,hogy belevágsz valami olyanba amit nem szeretnél és később ebből lesznek a problémák.

Sajnos Magyarország válságos helyzetéből kiindulva, az emberek beállítottsága csak arra van bekorlátozódva, hogy miből lehet megélni.Túl sokat költenek,és túl keveset keresnek.Magyarország egy fogyasztó társadalom. Semmi nem pótolhatja azt, ha később azt csinálod amit szeretsz.

Ne add fel az álmaidat!

2013. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim válasza:
56%

Hmmm.. Ismeros tema... En is tulestem ezen kb 10 eve. Apam eleg nagy hiru sebesz. Mikor elealltam es azt mondtam, hogy az orvosira adom be a papiromat, korberohogott. Azt mondta, hogy sosem leszek jo orvos, hogy ugysem fog sikerulni.


Most... par even belul mar en is sebesz szakorvos leszek. S sokak szerint bizony jo orvos lett belolem.

2013. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:

szia!


én magyar szakot végeztem az egyetemen 9 éve...nem büfé szak, én imádtam, DE!!!! való igaz, hogy kitörölhetem a s.ggemet vele...tanári állást nem találtam, egy volt az egész városban, pedig minden álmom volt, hogy tanár lehessek. az évfolyamtársaim közül persze vannak, akik találtak állást, de az ország különböző részeiben. én 1,5!!!!!!!! évig voltam munkanélküli, mire találtam egy állást, ahol leszarják kb., hogy én kitűnőre államvizsgáztam az egyetemen....

nem azt mondom, hogy ne kövesd az álmaidat, csak látod nekem is álmom volt a magyar szak meg a tanárság, aztán látod, mi lett belőlem....:((((((

2013. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!