Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának nem az lenne a...

Egy anyának nem az lenne a dolga, hogy támogassa a gyermekét az álmai megvalósításában és hogy mellette álljon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 13:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:

Kritizálja az ajándékot, amit tőled kapott??

Hát a pofám leszakad :SS

Más örül, ha a gyereke gondol rá, nem hogy egy ilyen drága ajándékot kiordít magának és utána van képe szidni.


Áhh!

Majd apukád aláírja az érettségis papírt.

2013. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 A kérdező kommentje:
Apa már biztos nem írja alá, de ez mindegy most... :)
2013. jan. 17. 16:25
 63/66 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem informatikus az jo szakma. Rengeteg informatikus ismerosom van nagyon jo fizetessel. Mellesleg kulfoldon is jol el lehet vele helyezkedni. En azt mondom anyakent, h nem erdemes olyan szakot tanulni ami nem erdekel, es atbukdacsolni azt a par evet, mert kesobb lehet h lenne allas, de ugy sem lennel benne sikeres es a szamarletran sosem lepnel fel, tehat ugyanugy topognal egy helyben. Viszont azt javaslom, ha tanar szeretnel lenni, h a magyar szak melle valasszal vmi mast is, pl irtad nemet felsofok, pl nemet szakot, igy kombinaltan nagyobb a lehetoseged az elhelyekzdesre mint csak a magyar szakkal. Egyebkent fotografia nem olyan rossz. Lehet h Mo-n nem lehet vele semmit kezdeni, de kulfoldon, pl Ausztralia van egy par fotos ismerosom, sajat business-ben dolgozva es igencsak jol keresnek. Igaz ido kiepiteni, de meg lehet belole eleg jol elni. Pl itt egy eskuvoi foto plusz albumert elkernek 2000-5000 dollart, sot van h ennel tobbet is. Es ez le sem fedi az egesz eskuvot csak a keszulodes+szertartas+ es buli kezdetet. Ha ehhez vki videot is tud kesziteni es tordelni es tanult melle grafikat abszolute a nyero. egy gyerek/baba fotozas, par kep egy plakat nagysagu package-ert elkernek 500 dollart.

Vannak konyvelo ismeroseim, es kozuluk van h szuloi unszolasra vegezte el az egyetemet, sosem lett belole jo konyvelo, es van olyan ismerosom aki az itteni minimalberert dolgozik, mert a palyan amit tanult sosem futott be, alapok hianyoznak nala.

Aztan van ellenpeldam jomagam: anyu unszolta h konyvelo legyek. Gimi utan nem tudtam mi akarok lenni ugyhogy csinaltam magansuli kereteben a 90es evekben egy kozgazdasagi erettsegit is. Itt rajottem tetszik a makrookonomia, es a konyveles / szamok vilaga nem olyan rossz. Jelentkeztem PSZF-re, felvettek. Jo eredmennyel vegeztem el, es ez volt a titka ausztraliai kivandorlasomnak, erre kaptam meg a letelepedesit ahol allampolgar vagyok. Karrierem gyorsan novekedett, mig Mo-n 3.5 ev utan is helyben topogtam, itt elolrol kezdve a szamarletrat ugyanennyi ido utan vezeto lettem. Jo fizetesert dolgozom, elvezem az extrakat. DE miutan megszuletett a kislanyom, ra kellett jonni ez a szakma / allas akkor jo ha egyedulallo vagy, hisz a szabadidobol is rengeteget kell aldozni. Most sokszor kivanom barcsak tanar lennek sokkal kenyelmesebb melo, tudom ferjem tanar, es maganiskolaban ahol ha az extrakat leveszem majdnem annyit keres mint en, es meg ossze sem tori magat erte.

Zarasul azt mondom, h olyan szakot valaszzal amivel kulfoldon is tudsz kezdeni vmit. Sosem tudod mit hoz a jovo.

2013. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
54%
Akkor a tanárokkal próbálj beszélni erről, ha nem akarja aláírni, talán egyébként a gyámhivatal is aláírja. Ha az abortuszt engedélyezheti a gyámügy, akkor nehogymár az érettségit ne.
2013. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 A kérdező kommentje:
Ha tényleg nem fogja aláírni(ami ugye jövőhéten ki is derül), biztosan beszélni fogok a tanárokkal és a suliban van egy szoc. munkás is, aki ugye csak 24 éves, de nagyon jó fej és mindent megtesz, ha kérnek tőle. Szóval valószínű ő is próbálna nekem ebben segíteni. :)
2013. jan. 17. 16:32
 66/66 anonim ***** válasza:

Drága! ha van eszed, beadod infó szakra első helyen a papírodat! tudod mennyi lóvé van abban??? el nem lehet képzelni! :)

egyetem alatt tárt karokkal várják a gyakornokokat, fizut is kapsz, lesz gyakorlatod, utána tiéd a világ.


csomó haverom ezt tanulta, most 3-4-5 kilókat keres a huszonévei közepén. komolyan mondom, ne hagyd magad. anyád majd megbékél, ha látja, h talicskán tolod haza a pénzt :)

büfészakkal ne foglalkozz, pláne ha van érzéked máshoz. nekem nem volt. ha nem fogtam volna meg az isten lábát az infós párommal, akkor nagyon cudar világot élnék. az én fizum az övéhez képest zsebpénz.

2013. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!