Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar ennyi ide írogató...

Miért akar ennyi ide írogató ember megfelelni a szüleinek?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem. Nem tinik, hanem huszonéves, minden szempontból felnőtt emberek kérdezik... Vagy mégsem felnőttek? Szerintem egy felnőtt ember ápoljon jó kapcsolatot a szüleivel, legyen tisztelettudó velük, de a szülőnek semmi köze hozzá, hogy mit dolgozik az a gyerek, ki a férje/felesége, hogy neveli a gyereket. Persze, lehet tanácsot adni, kapni, de a felnőtt ember ezután önmaga dönt, a saját megfontolásai alapján, és nem azért, hogy megfeleljen a szülőknek. Ti ezt hogy gondoljátok? Aki a szülőknek akar megfelelni, miért teszi ezt? Fél, hogy nem szeretik majd a szülei, ha máshogy dönt?
2013. jan. 22. 10:43
1 2
 11/19 anonim válasza:
Azért, mert rengeteg huszonéves fiatal a szüleinek "köszönhet" egy csomó dolgot, amit úgy érez, hogy meg kell hálálnia. Pl. anyámat még 50 éves kora felett is zsinórón rángatja öreganyám, mert anno vettek neki egy házat meg egy kocsit. A leendő vőlegényemet pedig azzal zsarolják, hogy kifizették a tandíjának egy részét. Ebből az egy okból szerencse, hogy az én családom csóró, így nem kell meghálálnom nekik semmit.
2013. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ebből sosem volt gond. Az természetes, hogy a szülő jót (normális estben) szeretne a gyerekének.

Szóval anyuval kb. ugyanazt akartuk, mármint ő nekem, és én is magamnak.


-jó suliba járni

-lediplomázni

-jó munkahelyet találni

-normális pasit, aki a férjem is lett.


Volt kamaszkoromban, persze lázadás, hogy nem és nem, de így huszonévesen már nagyon jól látom, hogy régebben is igaza volt, és most is egyet értünk a legfőbb célokban.


De ehhez normális szülő is kell.

2013. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia,én pont egy ilyen emberke vagyok.A munkahelyemen minden oké,diplomás,jó beosztásban lévő,önállóan dönteni tudó emberke vagyok,akit megbecsülnek a munkahelyén.A családban viszont...Párom és az én családom teljesen eltérő szemléletet vallanak.És én próbálok mindenhol megfelelni,a nagyszülők versengenek egymással,az egyik oldalt a gyerekeim nem szeretik és nem akarnak menni,így már azt sem engedem,hogy bárhol ott aludjanak pl.,mert akkor megsértődik a másik fél.Abszolút nem tudom a gyerekeim érdekeit alapul venni,mert ott van a másik oldal és ez vita forrássa nálunk.Megőrülök ettől.Legszívesebben elköltöznék a pici családommal a világ másik végére,ahol csak néha-néha találkozhatunk.Most pl. beteg a lányom és inkább szabin vagyok vele itthon,pedig tudnának rá vigyázni,de nem akarok vitát!Borzasztó érzés és nagyon szégyenlem a gyávaságomat,de egyszerűen nem tudok senkinek oda mondani,mert,ha anyámnak azt mondom,hogy gyere ide és vigyázz a gyerekre,akkor ő azt feleli,hogy nem jön,a gyereket vigyem oda,de a férjem meg nem akarja a lázas gyereket hurcibálni.Mivel anyámat megsértették,ő nem hajlandó jönni.Anyósom jönne,de azzal borsot törne anyám orra alá.Szóval hosszú és borzalmas folyamat ez.MIndenki a magáét fújja,közben senki nem látja,hogy ezzel kizárólag nekünk ártanak.Ezért teszem ezt,hogy senki nem jön,egyék meg,amit főztek,viszont így elfogy az összes szabim (táppénzen kirúghatnak és alig fizet) és miközben látszólag erős vagyok,tönkremegyek az egészben,mert bánt és nem értem,hogy lehetnek emberek ennyire primitívek.
2013. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: de mitől félsz? Miért nem vigyázhat a gyerekekre egyszer ez a nagyszülő, egyszer az? Vagy miért baj az, hogy a kicsik szeretnek az egyik nagyszülőnél lenni? Így senkit nem bántasz meg, de az unokát egyik nagyszülő sem élvezi. Hú, nehéz dolog ez. Biztos, hogy ez a legjobb, amit tenni tudsz?
2013. jan. 22. 14:47
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért kedves Kérdező, mert minden gyerek meg akar felelni a szüleinek, mert minden gyerek azt akarja, hogy szeressék és elfogadjék olyannak, amilyen. Nem az ide írogató emberekkel van a baj, hanem a szüleikkel.


"Szerintem egy felnőtt ember ápoljon jó kapcsolatot a szüleivel, legyen tisztelettudó velük"


Igen, akkor, HA a szülő is ezt adta a gyerekének. csak az a gáz - láthatod a legtöbb kérdésből -, hogy a szülő nem szülő, hogy a szülő önző stb. Csak azt lehet tisztelni, aki tiszteletreméltó, és ez nem evidence jár, hanem ki kell érdemelni.


Aki huszonévesként is meg akar felelni a szüleinek, annak az érzelmi leválásával gondok vannak. Ezért is jön ide, tanácsért.


Neked mi a gondod ezzel?

2013. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
annyi a gondom vele, vagy azért gondolkodtam el rajta, mert ennyire nem lehetnek az emberek önállótlanok, és félősek. csomószor mégcsak nem is anyagi dolog áll a háttérben, szimplán lelki terror. Anyám is ilyen, illetve ilyen lenne, ha hagynám. Gyerekkoromban folyton terrorizált, aztán vettem egy nagy levegőt, elköltöztem, és azóta én szabályozom a kapcsolatunkat. Amikor egyszer nálunk volt és megjegyzést tett valamire (nagyon szemét dolog volt) kerek perec megmondtam, hogy ez az én házam, itt már nem beszélhet igy velem. És csodák csodája, hatott. Amig kedvesen, rendesen próbáltam neki megfelelni, folyton porig alázott. Amióta kemény vagyok vele, tud normálisan viselkedni. Szóval megoldhatóak ezek a dolgok, csak nem szabad rettegni tőlük.
2013. jan. 22. 17:04
 17/19 anonim ***** válasza:
13-as vagyok.Tegnap itt volt pl. anyósom és erőszakolta rám a segítségét.Kérdem én tőled,hogy miért nem lehet a gyerekekre felváltva vigyázni?Miért nem lehet,hogy elvigyem édesanyámhoz a gyerekemet és ott feküdjön egész nap,ha ő nem érzi jól magát nálunk?Miért írják elő nekem állandóan,hogy mit tegyek?Én engedném a gyerekeket mindenhova,de ne szabják már meg,hogy csak ide jöhet anyám és a gyerekek meg nem mehetnek oda,nem alhatnak nála.Miért nem akarnak a gyerekeim az anyósomhoz menni?Miért kell engednem,hogy állandóan hurcibálja őket,vagy itt legyen nálunk,ha a gyerekeim sem bírják az erőszakosságát?Ja,és tegnap nem hagytam magamat,erre akkora cirkuszt levágott a gyerekek előtt,mint a csuda.Hiába mondtam,hogy fejezze be,a nagyobbik lányom odaszaladt hozzám,átölelt,ő meg a kezét fájdalmasan megfogva tuszkolta be a szobába.Te hagynád ezt?Mit tehetek én,ha a férjem nincs itthon és amúgy meg ő is hülyét kap tőle.Hiába vagyunk kemények,ha ő másnap mintha mi sem történt volna itt van,vagy telefonál.Már komolyan azon gondolkodok,hogy elválok,mert én mindenkit értsek meg,de más nincs rám tekintettel.Miért nem mindenki a saját gyerekével foglalkozik?Miért kell szülőknek azt hinni,hogy mi még mindig gyerekek vagyunk?És hogy miért próbálok tisztességes megoldást találni?Mert szeretem az édesanyámat,felnevelt és tisztelem őt.Mert a páromat is tisztelem annyira,hogy elviselem az anyját,akár milyen erőszakos is,hiszen ő ugyan úgy érez,mint én.Csak mindennek van egy határa és sajnos nagyon sok házasság emiatt megy tönkre.Egy biztos,hogy sosem fogom elfelejteni a problémáimat és elfogadom a gyermekeim döntéseit,akkor fogok csak tanácsot adni nekik,ha kérnek,mert nekem kell őket önálló döntéseket tudni hozó felnőtté nevelni.
2013. jan. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Susan Foward: Mergezo szulok.

Ajanlom mindenkinek! Lehet, hogy nem lenne hulyeseg egy tanfolyamhoz kotni a szulove valast. Mert ez nem mas, mint jatek eletekkel.

Manapsag annyi defektes ember van. Sajnos nekem is allando onertekelesi problemaim vannak, amiert egyertelmuen a szuleimet teszem felelosse!

Amikor Anyum nagyon drasztikusan megprobalt beleszolni az eletembe, 6 hetre felfuggesztettem vele a kommunikaciot. Iszonyu rossz volt, majd' megorultem, ugy hianyzott. Utana beszeltunk, elmondtam, hogy hogy kivanom tartani a kapcsolatot. Akkor nem akarta tudomasul venni, hogy mirol beszelek, igy felalltam es azt mondtam, hogy ok, ha igy erzed, akkor en most hazamegyek. Ekkor mar sirtunk mindketten. Utana fogta, hogy mit is varok el tole. Azota nagyon jo a kapcsolatunk. Mar elmondok neki szinte mindent, o pedig nem probal meg iranyitani. Vannak szulok, akikkel csak kemenyen lehet... :(

2013. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igaz, nagyon nehéz vállalni a konfliktust, ha az embert az egész gyerekkorában arra nevelték, hogy szófogadó lehet. Egyszerűen a lakásba sem szabad beengedni ilyenkor, és megmondani a szabályokat. Nyugiban, halkan, nem kiadva magad. Nehéz, nagyon nehéz, de az ilyen emberekkel csak így megy.
2013. jan. 24. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!