Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem első házasságából...

A férjem első házasságából született lánya szeretne hozzánk költözni én viszont ezt nagyon rossz ötletnek tartom. Hogyan tudnám erről meggyőzni a férjemet?

Figyelt kérdés
17 éves a lánya és terhes. Csak akkor jön az apjához amikor baj van, pénz kell stb. Az apja pedig azzal próbálja kárpótolni a kimaradt éveket (a lány 10-15 éves kora között nem akarta látni az apját), hogy mindenben első csettintésre segít. Nálam már betelt a pohár, eddig is rengeteget segítettünk, talán túl sokat is, de a férjem még mindig nem hajlandó meglátni, hogy a lánya csak kihasználja. Attól is félek, hogy a lány túl rossz hatással lenne a testvéreire. Mit tehetnék?
2013. febr. 8. 14:30
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
70%
Egy apanak a gyereke az elso. Ha ez teged zavar, nem kellett volna hozzamenned. Azt teheted, hogy nem ellenkezel. Vagy elvalhatsz es meglathatod, hogy egy egyedulallo anyanak milyen enhez az elete.
2013. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
38%
Ja utolsó olyan nehéz, hogy inkább lepasszolja az apjának a terhes gyerekét.
2013. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem az anyát kell most szapulni, mert nem ismeri senki a körülményeket, hanem megbecsülni az apát, aki kiáll a gyermeke mellett.

Az egy más kérdés tárgya, hogy mi van az anyával, de az most ez a kérdés szerint nem téma.

2013. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
88%
A 9es valaszoloval ertek eggyet. Kivancsi lennek ha a kerdezo gyerdkerol lenne szo ... es az uj ranyi ellenezne mit reagalna?
2013. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
78%
Ki mondta, hogy lepasszolja?
2013. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
3%
Ki mondta, hogy nem. Ha az anyának van ítélve a gyerek akkor az engedélye nélkül nem költözhet sehova.
2013. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
63%
16 evet betoltotten mar igen, gyamhivatali engedellyel. Mellesleg siman el tudom kepzelni, hogy anyuka meg a lany lakik egy masfel szobas panelban a 10. emeleten a varos kozepen, apuka meg egy nagy kertvarosi csaladihazban. Na en is tamogatnam a lanyomat, hogy inkabb oda koltozzon a szuletendo gyerekkel, mint itt nyomorogjunk.
2013. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
92%

Én a következőket tenném:


-ha lenne helye a gyereknek, tudnánk neki helyet szorítani anélkül, hogy mi túlságosan nyomorogjunk, akkor jöhetne.


DE


előtte mindenképpen lefektetnénk a szabályokat.


Csak és kizárólag úgy vállalnám, hogy hozzánk költözik, ha vállalja, hogy segít, amiben tud.

Nem várja el, hogy kiszolgálják és nem ingyen babysittert lát bennem, bennünk.

A testvéreivel pedig megpróbál jól kijönni.


És a lány apjával is rendesen átbeszélném a dolgot.

Azt, hogy ő is rendesen kiveszi a részét a teendőkből.

Nem várja el, hogy én dajkáljam, tutujgassam a gyerekét, hanem segít, ahol tud.


Ha sikerülne ebben megegyeznünk, a lány is együttműködő lenne, akkor szívesen segítenék abban, hogy mielőbb talpra álljon.

2013. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
40%

# 18/19

Jó ez is elég nagy feltételezések csak. Én meg simán eltudom képzelni, hogy anyuka palotába lakik míg apuka 2 szobás panelt bérel.

2013. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
64%
Én meg azt tudom elképzelni, hogy anyuka kidobta a lányát , mert az felcsináltatta magát...és mi az hogy inkább támogatná, hogy elköltözzön? Az apuka helyébe ne szervezkedjen senki, főleg ha annak már új párja is van és valószínű a kettőjüké a ház nem pedig csak az egyiké, így kompromisszum kell mindenképp , nem üres feltételezések.
2013. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!