Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem első házasságából...

A férjem első házasságából született lánya szeretne hozzánk költözni én viszont ezt nagyon rossz ötletnek tartom. Hogyan tudnám erről meggyőzni a férjemet?

Figyelt kérdés
17 éves a lánya és terhes. Csak akkor jön az apjához amikor baj van, pénz kell stb. Az apja pedig azzal próbálja kárpótolni a kimaradt éveket (a lány 10-15 éves kora között nem akarta látni az apját), hogy mindenben első csettintésre segít. Nálam már betelt a pohár, eddig is rengeteget segítettünk, talán túl sokat is, de a férjem még mindig nem hajlandó meglátni, hogy a lánya csak kihasználja. Attól is félek, hogy a lány túl rossz hatással lenne a testvéreire. Mit tehetnék?
2013. febr. 8. 14:30
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, az apa szereti a gyerekét, nem álljatsz az útjába.
2013. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
69%
Ha a te gyereked lenne hasonló helyzetben őt sem engednéd hogy tovább veletek lakjon?
2013. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
37%
Borzalmas hogy mindenki félre érti. Itt a gyerek anyja direkt küldte el mert ő nem hajlandó felnevelni. El küldte a hülye (Már bocsi) apjához mert tudja hogy majd ő úgy is befogadja. Én meg mondanám a párodnak hogy vagy a gyerekét választja vagy titeket.
2013. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
52%
Én is így értetem utolsó és aki itt bírálja a kérdezőt annak fel sem tűnik, hogy a saját vér szerinti anyja dobta el, miután elcseszte a nevelését. Most meg az apa meg a mostoha anya hozzon mindent rendbe. Presztálja más gyerekét és unokáját.
2013. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ötleteket!


A férjemnek azért van bűntudata, mert amikor elváltak, ő belement, hogy a lányuk maradjon az anyjával, cserébe a fiát "megtarthatta". Ha perre viszi a dolgot, valószínűleg mindkét gyerek az anyához kerül, pedig ő csak a lánnyal foglalkozott, mert egész életében lányokra vágyott.

A lányának ez már a második terhessége, van egy 1 éves fia, akit mi nevelünk a férjemmel, mert néhány nap anyaság után úgy döntött, hogy túl fárasztó és a gyerek is gusztustalan, inkább mégsem kell neki. Akkor is hozzánk menekült. Utána ígérgetett mindent, hogy majd hogy fog vigyázni. Például elfogadta, hogy az apja fizesse a fogamzásgátlóját, amit mint kiderült nem igazán szedett. Most van egy újabb nagy szerelem, a gyerek apja, akivel össze fognak házasodni, ha mindketten 18 évesek lesznek (a fiú 3 hónap múlva, a lány 7 hónap múlva). Elméletileg most tényleg megtartják a gyereket és az apa lesz a gyám, de én nem igazán bízom ebben.

A férjem szerint viszont segítenünk kell és akkor biztos menni fog nekik. Abban én is benne lennék, hogy anyagilag segítsük őket és ha pl. a kicsire kell vigyázni, ránk számíthatnak, de ez az ideköltözés szerintem nagyon rossz ötlet.

Az anya és mi is kertes házban lakunk. Egyikünk sem nyomorog de azt nem nagyon tudom, hogy 3 szobában hol férnénk el ennyien.

2013. febr. 8. 18:54
 26/42 anonim ***** válasza:
90%
Uram bocsá de terhesen ez még csak szóba se jöhet pláne hogy nálatok is vannak kisgyerekek, ök keljenek az üvöltő babára.
2013. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%

KEdves kérdező!

Az utolsó válaszodat látva... megértelek...!

Viszont még mindig kell, hogy mondjam a szűlőknek köszönhető, hogy csóri csaj ilyen felelőtlen, neveletlen lett! Még gyerek, viszont 18 évesen lehetne már annyi esze, hogy nem vállal második gyereket ... főleg úgy, hogy már az elsőt is "eldobta" "lepasszolta"...!

Segitsetek neki olcsó albérletet találni!

2013. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell pánikba esni, állíts fel szabályokat. Pl neki kell a gyerekkel foglalkoznia, nem járhat bulizni, amint tud munkát keres és beszáll a költségekbe. Kiveszi a házimunkából a részét. Nem kérhet semmi olyasmit ami nem létfontosságú. Úgy mint új ruha menő telefon vagy tábla gép. Meghúzza magát és normálisan viselkedik. Ha ezeket nem tartja be akkor mehet ahová akar. Krompromisszumot kell kötni, különben oda a házasságod. A férjednek a lány csak a lánya.
2013. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
64%
Valóban a szabályozás a megoldás.
2013. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 wiWell ***** válasza:
100%
Mert s szabályozás eddig is nagyon bejott.
2013. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!