Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem első házasságából...

A férjem első házasságából született lánya szeretne hozzánk költözni én viszont ezt nagyon rossz ötletnek tartom. Hogyan tudnám erről meggyőzni a férjemet?

Figyelt kérdés
17 éves a lánya és terhes. Csak akkor jön az apjához amikor baj van, pénz kell stb. Az apja pedig azzal próbálja kárpótolni a kimaradt éveket (a lány 10-15 éves kora között nem akarta látni az apját), hogy mindenben első csettintésre segít. Nálam már betelt a pohár, eddig is rengeteget segítettünk, talán túl sokat is, de a férjem még mindig nem hajlandó meglátni, hogy a lánya csak kihasználja. Attól is félek, hogy a lány túl rossz hatással lenne a testvéreire. Mit tehetnék?
2013. febr. 8. 14:30
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
55%
És ha összeházasodnak a srác is megy hozzátok? Vagy csak addig lakna nálatok?
2013. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Talán lendít az ügyön, ha válaszolsz, így tovább lehet gondolni.
2013. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Szerintem ebből nem lesz esküvő. A hétvégén már veszekedtek, mert az "apuka" szerint a gyerek nem az övé, az "anyuka" pedig nem tudta teljes meggyőződéssel mondani, hogy de igen. A férjem még mindig nem tett le arról, hogy befogadjuk a lányát, de már kezd rájönni, hogy nem csupa ostobaságot hordtam össze neki. Csak a picit sajnálom, mert ő aztán végképp nem tehet arról, hogy van.
2013. febr. 21. 11:06
 34/42 A kérdező kommentje:
Már albérletet is néztem, de az sem járható út, mert a teljes bérleti díjat, a rezsit és az egyéb költségeket nem tudnánk kifizetni, a lányt az anyja még támogatja amíg 18 lesz, aztán többet nem kíváncsi rá. Akkor marad neki a gyes és a családi, de az messze nem elég ezekre, még úgy sem, hogy mi is besegítünk, ráadásul pici gyerekkel, érettségi nélkül senki nem fogja alkalmazni.
2013. febr. 21. 11:15
 35/42 anonim ***** válasza:
56%
Én egyáltalán nem vagyok az abortusz híve, de ez az az eset, amikor jobb lenne a kicsinek, ha meg sem születne.
2013. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
84%
Na neee!! Ez már a pofátlanság netovábbja! Szerintem a lány költözzön inkább ahhoz, aki felcsinálta! Vagy ha mégis hozzátok megy, te menj el arra az időre valahova. De nem hiszem, hogy a férjedet meg tudod győzni, mert szinte tuti hogy a lányát fogja védeni! Minden férj ilyen a kinek van lánya.
2013. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleegyezel, hogy a làny hozzàtok költözzön, a 2. babàt is te fogod felnevelni, plusz még egy felnöttre fözhetsz, moshatsz, takarithatsz. Sajnàlom a lànyt, de nem tanult az elsö esetböl? Az embernek égnek àll a haja! Igy irsz: ``A lányának ez már a második terhessége, van egy 1 éves fia, akit mi nevelünk a férjemmel, mert néhány nap anyaság után úgy döntött, hogy túl fárasztó és a gyerek is gusztustalan, inkább mégsem kell neki. Akkor is hozzánk menekült.`` Én is anya vagyok, 3 gyermekkel, és soha nem merült fel bennem, hogy màs nevelje fel a gyerekeimet. Bele is haltam volna. Nem tudom, hogy hol éltek, de vidéken azért vannak még kedvezö àron albérleti lehetöségek. Irdd meg, légy szives (privin, ha akarod) hogy mennyi a gyes és a csalàdi, és hogy hogyan néz ki a ``Kiadàs`` oldal, ha a làny albérletbe menne egyedül (ugy értem a babàval, de a nemzö apa nélkül. Az apàt kihagyom a tervekböl, mert elég bizonytalan elemnek làtszik. Ha kétségei vannak az apasàgot illetöen, akkor csinàljanak késöbb egy apasàgi tesztet. De ha valoban a nagy szerelme a lànynak - ahogy irod -, akkor miért veszekednek? Màr most? Valami itt nem stimmel. Lényeg, a lényeg: feltétlenül talàljatok egy albérletet a lànynak. Meg kell tanulnia felnöttként élni, a talpàra àllni. Ha a 2. kisbabàt is Neked kell majd felnevelned, én szivesen lennék a keresztanyja. Anyagilag havonta segiteném a kicsit, ill. téged. A nevelésébe nem avatkoznék be. Irjàl privit, most, vagy késöbb, amikor megszületett a kisbaba. Ne adjàtok semmiképp àllami gondozàsba!
2013. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Egy két válaszon elképedtem,jó hogy még meg nem kéne dicsérgetni a kiscsajt,hogy 2 éven belül 2* csinálták fel,17 évesen..

nem kéne a szüleinek engedni ezt a gyereket. vagy lakjon anyaotthonban,abból talán tanul mert ez nem állapot ,hogy egy egész család életét tönkreteszi.

És igen,a szülők IS felelősek a gyerek helytelen viselkedéséért,na de könyörgöm,nem lehet örökké ezzel takarózni,eljön az idő,amikor saját magunkért leszünk felelősek mert van önálló akaratunk és eszün kahhoz ,hogy változtassunk. Ez már el kellett volna,hogy jöjjön ,de nem jött.

Minek megszülni ezt a gyereket,minek ? Ilyen előzményekkel én is tiltakoznék azellen,hogy odaköltözzön. Ez meddig fog folytatódni,amig 10 gyereket oda nem potyogtat ?

2013. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
77%
Egy intelligens vàlaszado irja: ``hozzá ment egy gyermekes férfihoz, de a vele járó kellemetlenségeket nem vállalja. Pedig tisztában lehetett volna vele, hogy ez ezzel jár.`` Bizom benne, hogy a többség azt gondolja, hogy egy nem tervezett kisbaba/mostoha unoka azért egy kicsit több, mint egy ``kellemetlenség``. Az intelligens vàlaszadonak elkerülte a figyelmét, hogy màr a làny elsö babàjàt - aki màr 1 éves - a férj màsodik felesége (a kérdezö) neveli. A kérdésem a következö: a làny 2 évenként érkezö gyermekeit a mostohaanyànak kell felnevelnie? A 3 szobàs hàzban? Plusz a làny? Plusz az aktuàlis apa? Ah. Ugyanez az intelligens vàlaszado irja: ``Jaj de nagyon tudjátok bántani azt a kislányt, akinek a szülei nem voltak képesek megfelelően felkészíteni az életre .`` Ugyanez a szegény kislàny, akinek màr van egy 1 éves gyermeke (akit a mostohaanyànak ``szabad`` felnevelnie), még most sem tudja, hogy a gyerekeket nem a golya hozza? Ugyan màr... Én is ahhoz a generàciohoz tartozom, akit szexuàlisan nem vilàgositottak fel a szülei. De ez még nem ok arra, hogy lànyként - férj/partner nélkül, pénz és lakàs nélkül -, teherbe essen az ember, és föleg: ne vàllalja érte a felelösséget. Hogy akar ez az anya a gyereke szemébe nézni? Késöbb. Még most lenne ideje, hogy rendbe tegye a dolgokat. Legalàbb a 2. kis jövevényt probàlja felnevelni, de ÖNÀLLOAN!
2013. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!