Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/171 anonim ***** válasza:
90%

Neem önzőség, dehogyis! :) Az nem itt kezdődik, ne aggódj, csak annyi a szitu hogy sok az irigy, de ezt még maguknak sem merik bevallani, így inkább betámadnak!

Kellemes időtöltést! ;)

2013. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/171 anonim ***** válasza:
6%
Hát.. Nyomot hagyott benned a beszólogatás, sőt még ide is kiírtad.. Ezek szerint nem vagy biztos magadban és egy kis részed azért azt gondolja, hogy önzőség, ugye?
2013. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/171 anonim ***** válasza:
8%

Tényleg az lenne!

Mi 5 évesen utaztunk el nélküle, a többiek nem szóltak semmit, mert 5 évesen már fel tudta fogni a dolgokat. Egy két éves még nem tudja!

2013. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/171 anonim ***** válasza:
88%

Szívesen megkérdezném azoknak a férjét, akik itt felháborodtak, hogy micsoda dolog 4 teljes napra!!! a gyereket a nagyszülőkhöz leadni amíg egy kicsit a kapcsolatukra koncentrálnak, hogy nekik mi a véleményük erről. Persze úgy, hogy nincs mellettük a szigorú tekintetű asszonyka, aki megmondja, hogy mit gondolhatnak.



Amúgy nekem meg a 1,5 évest kellett leadni a nagyszülőkhöz, mert kórházba kellett mennem (szülni a kistesót). Vagy az nem baj? Attól nem lesz lelkisérült a gyerek? Csak az bánt másokat, hogy a másik anyuka esetleg kipiheni magát??

2013. márc. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/171 anonim ***** válasza:
5%
Amíg szültél és kórházban voltál, addig a gyerekkel ott volt az apja. Itt az a baj hogy az anyuka és az apuka is lelép egyszerre. Ez igenis megviseli a gyereket!
2013. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/171 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes válaszok, de nem irigylem azoknak a gyerekeit, akik még egy napra sem hagyják őket ott sem nagyszülőnél, sem más rokonnál. Nekem legszebb gyerekkori emlékeim között szerepelnek azon időszakok, amikor a nagyszülőknél, vagy más rokonoknál voltunk pár napot, iszonyat élveztem, olyan volt mint egy kirándulás, meg persze lazább szabályok, mivel anya-apa nem volt ott. :) (hozzáteszem mindezt úgy éltem túl, hogy akkoriban mobiltelefon, internet sem volt még, hogy akármikor kapcsolatot lehessen tartani....) Felesleges macera messzebb elvinni egy kisgyereket, amikor úgysem fog emlékezni rá, ráadásul a pihenésnek lőttek, mert hozzá kell igazodni. Úgyhogy menjetek nyugodtan, a gyerek jól fogja érezni magát, maximum arra készüljetek fel, hogy majd győzzétek visszaszoktatni a mindennapokba az engedékyenyebb, kényeztető nagyszülők után :).
2013. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/171 anonim ***** válasza:
76%
105: nem volt ott az apja, mert dolgoznia kellett. Nagyszülőknél volt a gyerek, apukának annyi ideje volt, hogy este beszaladjon a kórházba.
2013. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/171 anonim ***** válasza:
83%

2 féle kolléganőm van: az egyik még melózni is csak úgy jön el, h utána rohan mint az őrült haza a kis édescuki gyerekeihez. a másik nem átallja a nagyira bízni őket, és elmenni a férjével wellnesezni.


sokkal szívesebben dumálok, haverkodok a laza anyu kolléganővel, mert belőle árad a jókedv, életöröm, energia, mintsem a magát szuperanyunak képzelő mártír nőcivel, aki folyton vernyog, h így a gyerek, úgy a háztartás, de tele van már a zoknim az egésszel.


engem is képes volt 4-5 évesen egy egész hétre otthagyni a nagyiéknál anyám, míg ő Görögországban nyaralt a párjával. egyedül nevelt, egész évben nekem élt, miattam rohant reggel és este, azért kereste a pénzt, h meg tudjunk élni. ugyan, engedtessék már meg neki egy vacak 1 hét a tengerparton az örökös nyüzsgésem nélkül. mert én bizony kegyetlenül fárasztó egy kölök voltam. :)


imádtam a nagyszüleimet, ők is engem, tövig volt nyalva a hátsó felem, egy percig sem jutott eszembe, h de hiányzik anyám. hazajött, hozott szép ajándékokat, örült, h újra láthat. aztán 12 éves koromtól minden évben elvitt magával, mert onnantól már volt értelme.


az itteni válaszolók többsége sztem még életében ki nem mozdult a kis fatornyos falujából, örül, ha TVben látja a tengert, és még álmodozni is képtelen.


beszélgessetek idősebb emberekkel, ők még ismerik a hetes bölcsőde fogalmát. na, az sztem még kegyetlenebb volt ennél, hiszen nem családtag, hanem idegen vigyázott a gyerekekre 5 teljes napig.

2013. márc. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/171 anonim ***** válasza:
89%

Hello kövületek :)) meg ANYUKÁK-NŐK :))

Utolsó, ez tetszett...még álmodozni is képtelenek....:)

És igen, ahogy írta valaki, én is kíváncsi lennék a kövületek férjeire, ők is úgy gondolják-e, hogy ez önző dolog?

Szerintem egy kipihent anyukának-feleségnek mindenki jobban örül, mint egy lestrapáltnak...ezzel mindenki jól jár,a gyerek kap egy friss kipihent anyukát, a férj pár nap teljes figyelmet, a nagyi az unokázás örömét, arról nem is beszélve, hogy a gyereket valószínű agyonfogják kényeztetni a nagyiék, és nincs gyerek aki ezt ne élvezné. Akkor mi ezzel a probléma?

2013. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/171 anonim ***** válasza:
88%
Szia :-),Egyáltalán nem lenne önzőség.Szerintem igenis jót tesz,ha a pároddal kicsit csak egymásra figyeltek,egymással törődtök.Egy ilyen két három napos kiruccanás pedig igazán ideális ehhez. Annó amikor kisiskolás voltam meg sem tudom mondani hányszor voltam a nagyimnál,főleg amikor iskolai szünetek voltak.Mindkét szülőm dolgozott,és ugye meg kellett oldani,hogy valaki vigyázzon rám.Ugyanez a helyzet a lányommal is.A férjem külföldön dolgozik,anyu 200 km-re lakik tőlünk.Senki nincs a közelben aki segiteni tudna,ha eljön mondjuk a nyári szünet,2 heteket van lent egyhuzamban a lányom a mamánál. De arra is volt példa,hogy kiutaztam a páromhoz,és nem volt megoldható ,hogy a lányomat is vigyem magammal,na akkor is anyu vigyázott rá.Semmi baja nem lett a gyereknek,sem egészségileg sem lelkileg.:-) Én azt mondom ,nyugodtan utazzatok,érezzétek jól magatokat :)))) !
2013. márc. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!