Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/171 anonim ***** válasza:
89%
Szia, én nagyon irigyellek, sajnos nálunk nincsenek nagyszülők, nem is tudom, hogy milyen már úgy nyaralni, hogy nem a földet kutatom a gyerek után. Menjetek, jó pihenést.
2013. márc. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/171 anonim ***** válasza:
88%

A férjemnek van egy 18 éves lánya, tehát ő gyakorlatilag túlvan a gyereknevelésen a szó "gyerek" értelmében.

Mondta, hogy eleinte ő is így gondolkozott, hogy rosszat tesz a gyereknek, ha nincs vele. Mostani fejjel rájött, hogy épp ellenkezőleg, lehet, ohgy rövid távon nem jó valami a gyereknek, de hosszútávon mégis jót tesz vele.


Ma már máshogy csinálná, mert néha ő is kikészült az állandó pelenka-cumi-gyereksírás háromszögben. (Felváltva voltak otthon a gyerekkel az első években)

2013. márc. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/171 anonim ***** válasza:
89%

Attól hogy évente egy hétre vagy többre elutaztok,attól még magatoknak szültetek gyereket. A nagyszülők is örülhetnek ha vigyáznak a picire. Miért ne rögtön külföldre? Hogyha torkánakad egy falat a gyereknek, Egerből sem érnek haza megmenteni és Izlandról sem. A nagymama is tud mentőt hívni és orvoshoz menni. De ne abból induljunk ki hogy ilyen történik, utazzatok el kettesben!

Először 2 éves volt a lányom amikor elmentünk egy hétre külföldre, azóta is szoktunk menni, néha vele, néha nélküle. Ettől nem lesz semmi baja.

2013. márc. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/171 anonim ***** válasza:
91%

Nekem két dolog jutott eszembe. Egyrészt hogy gyerekként mennyire imádtam a nagyszüleimmel lenni. Ha nem akarnék wellness-elni, akkor is a nagyszülőkre hagynám néha a gyereket, mert ideális esetben ez hozzátartozik a gyerekkorhoz. Nem fosztanám meg attól, amit én megkaptam.


Másrészt őszintén remélem, hogy aki önzőségnek tartja, az nagyszülő korában csak ritkán és szigorú felügyelettel lehet az unokájával, nehogy lelki sérült legyen a gyerek.

2013. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/171 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, semekkora önzőség nem lenne, sokkal inkább természetes igény, és a hosszútávon működő kapcsolat egyik záloga... az ember nem "nő VAGY anya" hanem "nő ÉS anya" - már ideális helyzetben.

Másfelől a gyereknek sokkal inkább jót teszel mint rosszat, hisz hozzá kell szoknia még az óvoda előtt, hogy nincs összenőve a szüleivel...

Valószínűleg sokkal kevesebb válás/szakítás lenne, ha minden nő odafigyelne erre, és lehetőségei szerint meg is oldaná időnként a párjával kettesben létet.

2013. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/171 anonim ***** válasza:
90%

Nem önzőség, egyáltalán.


Ne hallgass azokra akik szerint az, mert fogalmuk sincsen róla mit beszélnek. A következő válás majd az övék lesz.


A gyerek nem rabszolgatartó. Ha van aki vigyázzon rá, biztonságban tudhatod, akkor nincs ebben semmi. Neki is jót tesz a környezet változás, megtanul alkalmazkodni és valószínűleg jól is érzi majd magát. A gyerek nem lemondásról szól, hanem csak egyszerűen be kell illeszteni az életünkbe, de nem magunkat kell a gyerek életébe erőszakolni. Nem ez a természet rendje.


Engem is lepasszoltak nagyapámhoz nyaranta, sokat kertészkedtünk, mentünk horgászni, meg a telekre stb...nagynénémnél is sokat voltam, olykor heteket. Ettem a friss gyümölcsöt a kertből, meg gyűjtöttem a tyúktojást. Baromi jó volt. És igen, már egész pici koromban is ez volt. Nagyon szép emlékeim vannak. A korábbiakra meg nyilván nem emlékszem, ergo semmilyen rossz hatással nem volt rám. És a mai napig nagyon szeretem a szüleimet.

2013. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/171 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim mindig elmentek kettesben, Madridba, Szicíliába, stb, több napra, a négy tesómat meg engem ott hagytak a nagyszüleimmel meg a bébiszitterrel. IMÁDTAM. Kreatív programokat szerveztek nekünk, mentünk eggyütt kirándulni, múzeumba, de még a vásárlás is élmény volt. Így nőttem fel, és SEMMI bajom nem lett, emberek, SEMMI. Örülök, hogy nem olyan anyukám/apukám van(volt), akik nem merik a gyereket egy percre sem egyedül hagyni, nagyinál aludni, sbt. Megfojtják a saját gyereküket!
2013. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/171 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó! Én pont egy nagymama vagyok. Két fiam van, így két menyem. Az unokák szinte egyszerre születtek, most 6évesek. Az egyikőjük sokat volt nálunk. Míg a fiamék elmentek vacsorázni, egy szombati napon, hétvégén vagy több napig míg elutaztak (utóbbi egy évben 1-2szer) A másik unokám ha a szüleivel itt van, akkor is minden lépésnél engedélyt kell kérni, mert ugye én semmit nem csinálok jól (csak tudnám miért ment akkor hozzá a "hülye" fiamhoz, ha annyira rosszul csináltam) Most azon megy a vita, hogy azt az unokánkat jobban szeretjük. Holott erről szó sincs. Fordítva már biztos igaz, ő sokkal jobban szeret, ragaszkodik hozzánk míg az unokatestvére. Őt is imádjuk természetesen, csak arról van szó, hogy a másikkal jobban összeszoktunk, jobban megértjük a viselkedését, jobban tudjuk kezelni, rá MEREK szólni. Egyáltalán nem érzem, hogy mi tehetnék erről a különbségről, mégis rajtunk csapódik. Mi vagyok a rosszak, illetve a fiam az anyámasszony katonája amiért ő is elmondta a feleségének, hogy miért van ez, vagyis szerinte "mellénk állt". Ő egyébként menne a feleségével kettesben is.



Anno én is elmentem párszor a férjemmel kettesben. Nos abban az időben még nagyobb polgárpukkasztás volt!

2013. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/171 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó megnevezés a 114nek szólt, közben írtatok:)
2013. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/171 anonim ***** válasza:
92%

Hát tudjátok, én férfiként csak abban reménykednék, hogy még időben kiderüljön, ha a párom olyan természetű lenne, mint az itteni "önzőség, ne menjetek, vigyétek a gyereket is magatokkal" válaszadók, hogy időben lépni tudjak elfele... a saját, és a jövendőbeli gyerek érdekében.

Ugyanis kutyából nem lesz szalonna, az egy dolog, hogy amíg a gyerekek kicsik, addig az ilyen nők a párkapcsolatot, a családot veszélyeztetik a paranoiáikkal és elengedési képtelenségükkel, de később meg a gyerekek életét fogják pokollá tenni ugyanezzel, a rátelepedéssel, a megfojtással, a mindent mindig kontrollálni akarással.


A helyzet az, hogy az állandó aggódás, a kontroll átadásának képtelensége, a mindig mindent kontrollálni akarás, a másik életére való rátelepedés az egy sajnálatos pszichés betegség, és nem a család minden tagját kellene tönkretenni, hanem belátni ezt, elkocogni a pszichológushoz, és feltárni a probléma mögött álló lelki gondokat, félelmeket, ennek a dolognak ez a megoldása.


Normális esetben a család, a gyerek az nem keresztfa, amit szenvedve cipelni kell, hanem az öröm egy forrása.

2013. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!