Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
 151/171 anonim ***** válasza:
86%

Nemcsak 2 évesen, hanem már hamarabb is lehet, sőt ajánlatos nagyinál altatni a picit. Nálunk a párom vigyázott sokszor a gyerekre, amikor dolgom volt. Nagyszűlök nincsenek, most a párom munkája miatt elég nehézkes megoldani, hogy vigyázzon rá. A fiam annyira hozzá van szokva, hogy mindig csak velünk van, hogy ismerőssel sincs el, ha mi nem vagyunk ott. Nyugodtan szoktassátok csak nagyiékhoz, hisz a nagyszülei és ha el van, és miért is ne lenne el, sok gyerek még haza se akar menni nagyiéktól, akkor nyugiban pihenjetek.

l

2013. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/171 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek születése után idővel elmúlik az újdonság varázsa, és az ember rájön, hogy mégsem olyan álomszerű a dolog, mint egy pelenkareklámban. Néha ő is kikapcsolódna a gyerek nélkül, de ezt nem meri bevallani, mert fél, hogy rossz szülőnek bélyegzik, vagy nincs senki, aki vigyázna a gyerekre. Így egyet tud tenni: meggyőz mindenki mást arról, hogy aki nem úgy neveli a gyerekét, mint ő, az rossz. Másokat kell meggyőznie arról, hogy amit csinál az jó, hisz nincs más választása.
2013. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/171 A kérdező kommentje:

Hát köszi a további válaszokat is.

Még esetleg felmerült egy olyan opció is hogy visszük a babát + a nagymamát, de külön szobában lennének és alapvetően napközben sem velünk lennének de ha meg baj van, akkor ott vagyunk.. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, mert ha úgy vesszük mindegyiknek van valami hátulütője..

2013. márc. 26. 15:44
 154/171 anonim ***** válasza:
90%

Ez tök felesleges! Anyagilag is két fős plusz kiadás ráadásul.

Menjetek csak nyugodtan ketten és ne hagyd hogy kedvedet vegyék a névtelen kommentelők.

Lefogadom egyébként a nagy ellenzők 99%-a is simán menne ha egy ilyen ajándék esne az ölükbe ráadásul még a gyerekre is vigyáznának!

Névtelenül bármit lehet írni, tudod.

Én még mindig azt mondom hogy nyugodt szívvel bízd csak a mamára, nézd csak meg a férjedből is milyen jó kis embert nevelt, nem? ;) Nincs mitől tartanod!

2013. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/171 anonim válasza:
86%

Menjetek. Mi is voltunk a férjemmel, 4 napra mentünk, nagyszülők vigyáztak az akkor 2,5 éves és a 10 hónapos gyerekre. Ez egy éve volt, jelentem semmi bajuk nem lett :) Ja, a nagyszülőknek sem :DDD


(Emlékszem minket is otthagytak mamánál anyukámék, többször is, én nagyobb voltam, de a tesóm csak 2-3 éves. Imádtunk ott lenni, tiszta nyaralás volt nekünk is, és jelentem, semmi bajunk nem lett :D)

2013. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/171 anonim ***** válasza:
56%

156

Dehogy nem lett bajod, te is ilyen rosszul neveled a gyerekeidet :D


Én is egy szintén sérült, BOLDOG gyerekkorral rendelkező anya vagyok, és szeretném fele annyira "elrontani" a szülőséget, mint ahogy a szüleim tették:)

2013. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/171 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ez a "visszük a gyereket nagyistul külön szobába" tényleg nem tűnik a legjobb megoldásnak, akkor ugyanis valszeg végképp nem fogsz tudni kikapcsolni, nincs meg hozzá a kellő távolság... no persze ezt egyéne válogatja.

De ha jól gondolom, a nagymama valami módon mégis megbirkózott a férjed felnevelésével, tehát okkal feltételezheted, hogy képes lesz megbirkózni a "vigyázni 4 napot az unokára" feladatból adódható mindenféle helyzetekkel:)))

2013. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/171 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező:

1: nem vagy önző.

2: úgy üdüljetek, ahogy akartok.

3: nehogy már azért akarj +2 fő részét fizetni, mert itt a szenteknek ez lenne a jó (nem mondtad te soha, hogy a gyerek akkor már nem is számít ha kettesben akartok lenni)

4: akik ész nélkül oltanak, azokból tényleg süt az irigység.

5: plusz jó, hogy te legalább nem leszel besavanyodva az otthonléttől, hanem kimész a "friss levegőre".

6: nem a világ végére mentek.

2013. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/171 anonim ***** válasza:
89%

Legyél magabiztos: engem biztos nem tántorítana el egy közönséges fórumon vívott szócsata. Ha relaxálni akarok, akkor megyek oda, ahova akarok, és azzal, akivel akarok. Aki nem akarja, az nem úgy csinálja, ahogy én, de én nem köpködök arra, akivel nem egyezik a véleményem. (Mint ahogy az önzőséget sippogók teszik)


Jó nyaralást! :D

2013. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/171 anonim ***** válasza:
92%

Jézusom, nem hiszem el hogy van aki ezt önzőségnek titulálj, hogy a gyerek a NAGYIVAL töltse az ideje egy részét??? :OOOO


Közlöm, hogy én egészen kis koromtól kezdve rendszeresen töltöttem a NYARAK egy részét a nagymamáméknál, lent vidéken a friss levegőn, az unokatesómmal ki a legjobb barátom is volt egyben, és IMÁDTAM MINDEN EGYES PERCÉT! Imádtam a mamit, a papit, nagyon jó volt NEKEM kiszakadni a SZÜLŐKTŐL, mert ők alapból szigorúbban fognak azért mint a nagyi, aki általában elkényezteti a gyereket, és ott volt a vidéki élet minden apró szépsége, amiket csakis ott ismerhettem volna meg... Az volt a nagyobb baj amikor vissza kellett menne a városba.


És az, hogy a nagyi nem lenne képes felnevelni... hát akkor a kedves anyuka sem, mert őt is az anyja nevelte. -.-


Miért a gyereknek 18 évig csak a besavanyodott anyja fejét szabad néznie?? -.- Jó ég.


Menjetek csak el, nagyon is jó, hadd épüljön csak szépen a nagymama-kisunoka viszony is, ami az egyik legszebb a világon.

2013. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!