Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném le a...

Hogyan beszélhetném le a páromat arról, hogy állatokat tartson?

Figyelt kérdés
Kacsát, pulykát, kecskét és csírkét
2013. jún. 5. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez így kicsit kevés infó... miért nem akarod, hogy tartson? Együtt éltek, vagy külön? Téged ez mennyiben érintene?
2013. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka annak, hogy le akarod beszélni róla?
2013. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarok kinlódni velük.
2013. jún. 5. 17:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek kompromisszumot. Először csak egyféle állat legyen, és az ő felelőssége legyen a gondozásuk.
2013. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Az én volt férjem amikor még megismerkedtünk egy kutyát akart venni. Mondtam, hogy oké, a szabályok:

1. Az ő kutyája, az ő felelőssége. A kutyatápot, az orvosi költségeket az ő fizetéséből kell megoldania. (akkoriban minimálbért kapott, az én fizetésemből éltünk és hála neki, egy nagy adósságot kellett előbb rendezni).

2. Mivel neki 7-re, nekem meg 8-ra kellett menni dolgozni és így is minden reggel késve rohant, tudtam, hogy az én nyakamba varrná a reggeli sétáltatást. Mondtam, hogy nincs olyan, hogy más f.szával verjük a csalánt, neki kell reggel korábban kelnie, rám ne számítson mivel az ő kutyája lesz. Ha néha kedvem lesz lemegyek vele játszani, de ez nem a kötelességem.

3. Amit kinézett, az egy édes kölyökkutya volt - vagyis még nevelni kellett volna, sokat foglalkozni vele, szobatisztaságra szoktatni, stb... Mondtam, hogy én nem takarítok utána, ha a szoba közepére kakil én átlépem, ha túl büdös van, akkor kinyitom az ablakot.


Utána már nem nagyon akarta a kutyát...

2013. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó enni adni én is tudok nekik, de a nyakukat elvágni nem fogom.
2013. jún. 5. 17:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kéne itthonra, pedig falun nőttem fel, egyik ágról tipikus falusi nagyszülőkkel.

Én nem bírom a szagukat és kötődöm az állatokhoz. Nem tudnám őket nevelgetni, aztán meg elvágni a torkukat. Ergo nálunk haszonállat biztos nem lesz soha. Vagy is a férjemmel próbálunk kiegyezni egy kacsapárban, de csak szórakozásból, nem kaja célból. :D

Vagy legyen teljesen az ő felelőssége a vágás is, vagy ne tartsatok!

2013. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, amit 6-osnál írtál: megetetni megeteted őket, de a levágást nem vállalod. Ennyi.
2013. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kacsát, pulykát, csirkét azért szokás tartani, hogy a konyhára is jusson belőle. Igazad van, azt nemcsak felnevelni kell, hanem le is kell vágni. Ezt én is nehezen tolerálom és megértem, hogy nem akarsz ilyeneket tartani. Éppen ezekről próbáld meggyőzni a párodat, hogy azoknak a nyakát el kell vágni, meg kell őket kopasztani, fel kell trancsírozni (ja, pardon darabolni), és mindez nem megy. És érvelj azzal, hogy ezek nem a férfi feladatai és igazán semmi szükség rá, hogy ő ilyeneket vállaljon. Ergo az ő kényelme oldaláról közelítsd meg a kérdést.
2013. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg neki, hogy oké, de ő öli és kopasztja meg őket, majd a belsőségeket is kiveszi, te csak ezek után vagy hajlandó megfőzni, vagy megsütni őket. Rögtön el fog menni tőle a kedve.
2013. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!