Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Hosszú távú célok megalapozása, vagy "mindennapi örömök, egészség"?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok, anglisztika alapszakon. ebből van még 1 évem, utána megyek fsz-re turizmus és vendéglátásra.


Nincs olyan túl jó anyagi hátterem, az egyetemen a lakbért magamnak fizetem az ösztöndíjamból,kajára, mindennapi megélhetésre pedig otthonról kapok pénzt. Most ha minden igaz, sikerül iskola mellett dolgoznom. Ez kb + 5-8 ezret jelent egy héten, ha sok szabadidőm lesz, időnként akár 15 ezret is fogok kapni. Azon gondolkodtam, hogy mit csináljak ebből a pénzből.


Életcélom, hogy minél többet lássak a világból, utazni, élni, tapasztalatokat szerezni. Viszont még csak Horvátországban voltam. 1. lehetőségként az vetődött fel bennem, hogy egy az egyben elrakom a pénzt, és jövő nyáron elmegyek nyaralni valahova külföldre.


Viszont szeretek úszni, egészségesen táplálkozni, ruhákat venni,kencéket, szeretem, hoyg ha elmegyek vásárolni, tudjak valamit költeni magamra, ne kelljen mindenre nemet mondanom. Ne kelljen megvennem a mű sonkát, mert az olcsóbb, tudjak az egészségemre pénzt költeni, heti 2x-3x úszni elmenni, stb. Ezek adják nekem azokat a "mindennapi örömöket". Szóval ez a 2. lehetőség, hogy arra költöm a pénzt, hogy jobban élhessek a mindennapokban.


3. lehetőség: ha befejezem a sulit, mindenképp kiakarok menni külföldre. Ezt mr régen eldöntöttem. Arra gondoltam, hogy félreteszem a pénzt, 3 évig még gyűjtögethetek, és akkor rögtön letudok lépni. Nem kell még pár évet itthon dolgoznom, és spórolnom a kinti életre.


Egyébként a világlátásra van egy olyan célom, hogy suli után jelentkezek hajós munkára, és pár hónapra vagy akár 1 évre is elmegyek hajóra, és akkor munka mellett világot is látok, plusz keresek annyi pénzt, és munkatapasztalatot is, hogy külföldre költözhessek. Szóval jól átgondolva inkább a mindennapi jólét felé hajlok.


De hát ezek olyan nagy álmok, és egyáltalán nem biztos, hogy összejön...Szóval? Ti mire költenétek ezt a pénzt?


2013. aug. 6. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A mai helyzetbe: gyűjtenék hogy minnél előbb léphessek. Eddig is etted a mű kaját és nem haltàl . Bird ki és könnyebb lesz lelépni amikor eljön az ideje.
2013. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hosszú távú célok, köztük az EGÉSZSÉG az első helyen kellene szerepeljen, különben később megbánod.
2013. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy alapvetően nem az a heti 5-8 ezer Ft fogja megalapozni a jövődet. Persze, kell félre is rakni, mert szükséges, ki tudja, a szüleid meddig tudnak támogatni, de nem kell megvonnod magadtól mindent. Tegyél el valamennyit, amikor többet kapsz, mondjuk, ha megvan 10.000 ft, tegyél el 5 ezer forintot, a maradékot költsd magadra. Nyilván nem sok, de meg lehet oldani. Ha csak havi 20.000-et keresel vele, akkor tegyél el 10.000-t, a többit költsd magadra. Vagy mondd azt, hogy 10.000-t költesz magadra, a többit elrakod. Jut is marad is. Szerintem ez lenne a közép út.
2013. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
hát, én inkább elkölteném, vagy mondjuk költenék, és vmennyit eltennék. Inkább érezzem jól magam egész évben,mint csak azon az egy héten, mikor nyaralni megyek.
2013. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!