Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogyan szereled le azokat...

Te hogyan szereled le azokat a rokonokat, akik folyamatosan azt kérdezik: Mikor lesz már gyereketek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 12:53
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Jah és itt nem állnak meg! Ha megvan az első gyerek, a következő, hogy mikor lesz második gyerek?

Nálam most ezt kérdezgetik. Pedig azt hittem, az elsőnél sikerült mindenkit magara haragítani, a hasonló beszólásokkal! De tévedtem! :-(

Egyébként a kérdésre kérdéssel válaszolok mindig. Mikor lesz gyerek? És nálad mikor lesz? "akartok gyereket?" "Te akarsz gyereket?"

"Nah akkor azzal foglalkozzál!"

2014. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

én mindig azt mondom, hogy még nem érzem magam érettnek rá. ez kb. meg is állja a helyét, így békén hagynak :)

most komolyan, miért kéne 26 évesen gyereket szülnöm?

2014. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Minket a barátom nagymamája szokott ezzel nyaggatni. Pedig nem értem minek. 4 éve vagyunk együtt, de még csak együtt sem lakunk, én még egyetemre járok és fogok is még 2 évig, amíg a mester van, saját lakásunk is talán csak 35-40 éves korunkra lesz, albérletre meg soha nem vállalnánk gyereket. Addigra meg már öregek leszünk első gyerekhez.

Szóval azt szoktam mondani, hogy majd a következő életemben, mert ebbe már nem fér bele.

2014. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Közeli rokon, pl anyósom nagyon jól tudja hogy beteg vagyok, és próbálkozunk ugyan, de nem fog összejönni.


Nem is kérdezte soha hogy mikor lesz gyerek, csak téma volt, pl nevek, meg hogy nagy esélyem lenne ikreket szülni is megörült:) mert hogy nekem is volt ikertestvérem, csak anyu őt elvesztette mikor 2 hónapos volt a terhessége. Ilyen szinten beszéltünk róla. Ezzel egyébként semmi bajom sincs. Szívesen elmondtam azt is mi lenne az első gyerekünk neve például.


De szerintem rohadtul bunkó dolog rákérdezni, mert tapintatlanság pl azzal szemben akinek nem lehet...


Mert ugye akinek nincs gyereke az


Vagy nem akar

Vagy nincs hozzá partner

Vagy még nem akar

Vagy próbálkozik de nem jön össze


Egyikhez sincs senkinek semmi köze. Magánügy.


Aztán ott a férjem mostoha nénikéje (a nagybátyja 2.felesége) akinek mint a légyfing, annyi köze sincs hozzá.... 2 héttel az esküvőnk után ismert meg engem egyébként személyesen.

kb a 3. kérdése az volt mikor akarunk gyereket, és ezt minden karácsonyi ebéden , nagymama szülinapján eljátssza amikor összegyűlik a család. Mert máskor szerencsére nem találkozunk vele.


Neki azt mondtuk mindig, hogy pár év múlva. Nem tudom leesett e neki, hogy kopjon le a témáról, de ha még egyszer megkérdezi megmondom hogy nem tervezünk. Ha azt is megkérdezi miért, mert csak. kész. nem fog érdekelni...A férjem nem mindig volt pont ott hogy hallja, de azt mondta le fogja állítani legközelebb, mert semmi köze hozzá.


Volt osztálytársammal kb fél éve beszéltem a neten, ő is kíváncsiskodott. Neki 3 gyereke van. Így gondolom evidens neki hogy mindenki aki házasodik gyártja a gyerekeket...

Megmondtam hogy nem lehet gyerekünk mert beteg vagyok, és hagyjuk is a témát.


Legutóbb decemberben töltöttem fel 2. házassági évfordulós képet a férjemmel. Erre írja a kép alá ez a volt osztálytárs, hogy mikor lesz már ebből a szerelemből egy csöppség.


Írom nem lesz.

Írja miért?

Írom: mert jó nekünk kettesben is.

Írja: arról volt szó, hogy nektek nem is lehet gyereketek úúúgyee?


Mindezt nyilvánosan.....a parasztja...hú de utálom...


Na itt kezdtem el kitörölni a hozzászólásait. Arra már nem mert panaszkodni, és bekussolt.


Legközelebb már mindenkinek azt fogom mondani hogy nem tervezünk, és ezen túl nem válaszolok semmilyen kérdésre. Hagyjanak békén....


27N

2014. jan. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Régen az unokanővéremet folyton zaklatták a fenti kérdéssel, pont az esküvője után másfél hónappal.

Az egyik rokonnál voltunk családi látogatóban és ismét feltették az idegesítő kérdést. Erre ő ideges lett, és hiába mondogatta, hogy "majd, ha eljött az ideje!"

És mikor lesz a 'majd'? -kérdezgetik tovább.


Sajnáltam az unokanővéremet, próbáltam leállítani a rokonokat, de nem ment. És ezt mondtam: "Remélem, engem nem fogtok ezzel zaklatni, mert akkor áshatom a síromat és ti meg jajgatni meg panaszkodni fogtok!"

Az unokanővérem röhögött és mondta, hogy a temetés az jó ötlet volt és így vágott vissza a rokonoknak: -Azért kérdezgettek folyton, mert nincs sok időtök hátra? Ugye ott lehetek a temetésen én is?


Erre leálltak! xD Engem meg leszidtak, amiért kicsúszott a számból a szöveg. És, mert röhögtem az unokanővérem szövege után x'''DDDD


(20 éves voltam akkor, ő meg 26)

2014. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!