Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az extől kapott ajándékokhoz...

Az extől kapott ajándékokhoz való ragaszkodás mennyire normális?

Figyelt kérdés
Bár én nem tartottam meg soha egyik ajándékot sem, mert rossz érzéseim voltak ha rájuk néztem, úgyhogy inkább megszabadultam tőlük. Elfogadom, ha más nem így gondolja, köztük a barátom sem. Viszont az normális, hogy az egyik plüsst, amit egy rokon kislány kért tőle nem adta neki oda? Azt mondta nekem, hogy azért mert tetszik neki, nincs benne semmilyen mögöttes tartalom. Ráadásul már nem gyerek, 30 éves.
2014. ápr. 30. 08:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

A pluss ajandek volt, megha az extol is. Ajandekot nem illik sem tovabb ajandekozni, sem elkunyeralni.

Feltekeny vagy arra az exre, akitol kapta es azt hiszed, azert tartja meg, mert meg jelent neki vmit a lany?

Ez is lehet, te vagy vele, neked kell tudni.

De szerintem nem ciki, ha van egy plusse.

Ez alol kivetel, ha azzal alszik pl.

Miert akarod ennyire szabalyozni? A multjat nem veheted el. Ha nincs mas okod feltekenykedni, "gyanakodni", akkor ne csinalj a bolhabol elefantot.

2014. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi. De olyan nehéz.
2014. ápr. 30. 08:34
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándékok ilyenek, van aki kidobja, mert rossz érzéssel tölti el, van aki megtartja. De én sem adnám oda másik félnek, mivel az egy emlék, meg amúgy sem illik ajándékot tovább ajándékozni. De szerintem sem ezen kellene gondolkoznod, a múltját nem törölheted ki ahogy előttem is megmondták.
2014. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
De mi nehéz? Elfogadni hogy egy 30 éves férfinak előtted is létezett más?
2014. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hú, akkor ezt nagyon elrontottam? Ugyanis nem hagytam szó nélkül...
2014. ápr. 30. 08:36
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem, azt már elfogadtam,hogy van aki megtartja az ajándékokat annak ellenére, hogy ez is idegen számomra. De azt elképzelni sem mertem, hogy annyira fontos neki, hogy féltve őrzi egy kislánytól is. Nekem ez eddig idegen volt, de akkor megszokom.
2014. ápr. 30. 08:37
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Én sem dobom ki az ajándékokat. Szép is lenne, ha egy szakítás után körbe járnám a lakást és kidobnék mindent, ami nem én vettem :)

Egyébként ez olyan gonoszság, hogy ha egy gyerek kér valamit, akkor kötelező odaadni neki. Hát szerintem meg nem. Nem lehet mindent elkunyerálni.

Arra nem gondoltál, hogy nem azért tartotta meg a plüsst, mert az extől kapta, hanem egyszerűen csak ragaszkodik a dolgaihoz és nem fog mindent odaadogatni csak azért, mert elkérték?

35 évesen nekem is van 2 plüssön. Nem adnám oda őket senkinek sem. :) Kb. 10 éves korom óta megvannak. Egy kisgyereknek meg ez csak egy lenne a sok játéka közül.

2014. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit sem dobtam ki soha az előző barátaimtól. Igazából már külön élek a szülőktől a férjemmel, de otthon a szobámban megvan minden, nem szoktam nézegetni őket és merengni a múlton, de nem szívesen dobnám ki. Húgomnál is megvan minden, egy dobozban a szekrény mélyén.

A férjemet és húgom élettársát sem zavarja.


30 éves pasinak egyébként nyilván vannak exei, nem te vagy az első az életében.


Arról meg, hogy ajándékot nem adunk tovább: szerintem bunkóság, ha továbbadjuk.

Én egy barbibabát nem adtam oda a 4 éves unokatesómnak, amit a legjobb barátnőmtől kaptam a lánybúcsúmon. Még sírt is. Pedig neki csak egy baba, nekem meg egy emlék.

2014. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Szova tetted?

Mit mondtal es HOGYAN?

Es o mit valaszolt?

2014. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én most hallok másodjára tőletek ilyet. (A barátom volt az első). Például akármelyik barátnőmnél voltam, és megdicsértem valamilyen szép tárgyat ami egy extől volt, akkor még ha nem is adták a kezembe, de megkérdezték, hogy kérem-e, mert ezt úgy is még xy-tól kapta. Ha szakítok valakivel, én azt kitörlöm és nem dédelgetem az emlékét ha már más a párom. Oké, tartsa meg, nekem az az óriási ragaszkodás volt a furcsa. Persze más ajándékát én sem adom tovább, de egy ex már a múlté, elmúlt, nincs többé. A barátom előtt meg pláne nem fejezném ki soha azt az esetleges mérhetetlen kötődést ami egy extől kapott ajándék iránt van meg bennem. Sőt nem is hoznám olyan helyzetbe, hogy azt kelljen néznie, hogy ott díszeleg a polcomon. De már látom, hogy sokan nem így gondolják, változtatok én is ezen a nézetemen. Mit gondoltok, nagy hiszti volt, hogy ezen kiakadtam?
2014. ápr. 30. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!