Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az extől kapott ajándékokhoz...

Az extől kapott ajándékokhoz való ragaszkodás mennyire normális?

Figyelt kérdés
Bár én nem tartottam meg soha egyik ajándékot sem, mert rossz érzéseim voltak ha rájuk néztem, úgyhogy inkább megszabadultam tőlük. Elfogadom, ha más nem így gondolja, köztük a barátom sem. Viszont az normális, hogy az egyik plüsst, amit egy rokon kislány kért tőle nem adta neki oda? Azt mondta nekem, hogy azért mert tetszik neki, nincs benne semmilyen mögöttes tartalom. Ráadásul már nem gyerek, 30 éves.
2014. ápr. 30. 08:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

"amikor évek után (!) felvettem olyan rossz érzésem volt, mintha még mindig velem lenne az exem"


Na tényleg itt van a kutya elásva. Attól, hogy te nem tudsz úgy nézni egy tárgyra, hogy az csak egy tárgy, akkor másnak is így kell vélekedni?


Ha most szétnézek a szobámban, plüssök, ékszerek, dekorációk, nem egy nem 2 az exeimtől van. Átlag napokon nem úgy megyek be a szobámba, hogy jajj ezt Pistikétől van, Jajj ez Janikától van, jajj ez ettől attól van. Nem ezek már az életem részei, és nem a pasik miatt, hanem mert tetszenek. A plüsseimet én sem adnám oda senkinek, de csak mert tetszenek. De volt olyan is, amit kiraktam a szobából, de nem dobtam ki.


Értsd meg kérdező, hogy van aki le tudja úgy is zárni a múltját, hogy a tárgyak maradnak, és attól, hogy kötődünk a tárgyainkhoz mg nem jelenti azt, hogy nem engedem el a múltam.


Az én párom ezt szerencsére elfogadja, sőt annyira nem téma nálunk, hogy azt sem tudja, mit kaptam az exemtől és mit mástól. Az ő eljegyzési gyűrűjét viselem, és neki ez a lényeg.

2014. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Anno mindent elraktam egy dobozba, kb egy éve elővettem és pár dolgot kidobáltam, de van amit megtartottam. Mostani páromat nem zavarja, neki is el van téve pár dolog, de nem nézegetjük és sírunk, hogy jaj de hiányzik az ex. Szerintem te sokkal fiatalabb vagy és nem érted ezt az egészet, fel kéne nőni.
2014. ápr. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyebkent pont az illetlenseg, ha valaki az ajandekokat szetosztogatja. Ha mar valaki nem akarja orizgetni a masiktol kapott cuccokat, akkor vissza kell adni
2014. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ez alapvetően tök gáz, hogy valójában te vagy az aki nem tudja rendesen kezelni az ex helyzetét, és attól hogy neked nem jó érzés, rá akarod kényszeríteni a párodra is hogy úgy vélekedjen mint te.
2014. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
úgy nézem én leszek az egyetlen, aki szerint a kérdezőnek van igaza. az egy dolog, hogy mindenkinek van múltja, de egyrészt ezt minek a jelenlegi párjuk orrára kötni, nem volt kötelező bevallani hogy extől van a plüss, mondhatta volna hogy egy barátjától kapta ajándéka, tudjátok, tapintat. másrészt ha egy 30 éves férfi egy volt nőtől kapott PLÜSST őrizget, annak érzelmi alapja van. nem egy cigarettatárcáról, egy napszemüvegről vagy egy öngyújtóról van szó, amit esetleg évek óta használ és megszokott, hanem egy plüssfiguráról, könyörgöm, van aki tényleg elhiszi hogy azért őrizgeti mert tetszik neki? mindenki olyan baromi érzékeny a múltjára, de azt meg leszarja, hogy a jelenlegiben milyen rossz érzéseket kelthet ezzel a viselkedéssel. jogosan érzi ilyenkor az ember úgy, hogy az ő kérése nem ér annyit, mint az extől kapott filléres szar. gondolkozzatok már.
2014. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ja, ertem, ilyenkor tapintat az, ami minden mas esetben hazugsag...

Erdekes szelkakasok vannak itt...

2014. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

hmmm 25-ös, ha meg letagadjuk, hogy kitől kaptuk a tárgyakat, akkor meg azért hazudunk, mert érzelmek kötnek hozzá és nem merjük bevallani?

Ahogy már írták, amit te most tapintatnak neveztél, az más szemszögből nézve hazugság.

Nehogy már hazudjak az egész kapcsolatom alatt mert az emberek egyik felének nem tetszik a felfogásom?

Köszönöm az én párom tökéletesen elfogadja a szobámban található dolgokat, ugyanúgy ahogy én is elfogadom a nála található tárgyakat. Az meg legkevésbé sem érdekel, hogy a kapcsolatomon kívül álló személyek erről mit gondolnak.

2014. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"ezt minek a jelenlegi párjuk orrára kötni"


Nekem nem úgy tűnik a szövegből, hogy a férfi kötötte volna a párja orrára, szimplán az kérdezett "túl sokat".


"nem volt kötelező bevallani hogy extől van a plüss, mondhatta volna hogy egy barátjától kapta ajándéka, tudjátok, tapintat."


Ez nem tapintat, hanem hazugság, de ebben az esetben meg kb tökmindegy, mert a kérdezőnek az igazat mondta, azon akadt ki, ha meg hazudott volna, akkor most azért lenne ugyanitt.


"PLÜSST őrizget, annak érzelmi alapja van"


Jóhogy érzelmi alapja van, mikor egy illetőtől kapta aki az élete része volt...de ezzel mi a gond?


"milyen rossz érzéseket kelthet ezzel a viselkedéssel"


Milyen viselkedés könyörgöm? Az miért baj, hogy nem akar megválni egyes emlékektől? Alapból a másik fél baromi éretlen, mivel nem tudja elfogadni hogy nem ő az első és egyetlen, nálam ha valaki ezzel problémázna, hogy anno az excsajomtól kaptam egy plüsst, és nem dobtam ki, vagy nem adtam tovább, hát mehetne is az illető Isten hírével.


"jogosan érzi ilyenkor az ember úgy, hogy az ő kérése nem ér annyit, mint az extől kapott filléres szar. "


Már nem azért, de itt nem "filléres szarokról" van szó, hanem azoknak a tartalmukról. Sőt...hol volt itt KÉRÉS? Csak mert a csajszi azzal kezdi, hogy ő elfogadja hogy más nem így gondolkozik mint ő...és mellette meg itt hisztizik egy tök felesleges dolgon. És ha már együtt vagyok valakivel, akkor az ne próbáljon már megfosztani a múltamtól, emlékeimtől...

2014. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!