Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, a férjem...

Mit gondoltok, a férjem családjának van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok, tehát bármikor megindulhat a szülés.

Anyósomnak szombatra szervezett a sógorom szülinapi meglepetésbulit, 180 km-re tőlünk.

Én mondtam, hogy így, mindenórás kismamaként nem akarok elmenni, ráadásul anyósom utál engem, szóval nem hiszem, hogy örülne a jelenlétemnek.

A sógorom szerint viszont mindenképp ki kellene békülnünk, és szerinte ez a legmegfelelőbb alkalom. És képtelen megérteni, hogy a saját anyámhoz se mennék el, nehogy állati messze az orvosomtól induljon meg a szülés.

És nagyon nem tetszik, hogy a sógorom nem ért meg és erőlteti hogy menjek el, pedig neki is van már két gyereke, pontosan tudja, mekkora izgalommal jár az utolsó pár hét a baba születése előtt.

Egyébként a férjem sem akart elmenni, én beszéltem rá, hogy azért az anyukája születésnapját ne hagyja ki, ha véletlenül mennem kellene a kórházba, akkor majd megyek taxival.



Mit gondoltok, igazam van, vagy pedig túlparázom és el kellene mennem anyós születésnapjára? Csak mert bőven elég baj, hogy anyóssal rühelljük egymást, nem szeretném, ha a sógorommal is feszültség lenne köztünk. Ti elmennétek?



2015. febr. 13. 08:07
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
9%

Miét jó,hogy te ugyanoylan vagymint az anyős?

Mert én nyugodtabb lennek, ha mindent megtennék a békülés érdekében..

Nagyon nagyon rossz les később, ha ígymaradtok, sajnos a nagymamámon és anyukámon tapasztalom.


Most ne erre az esetre gondolok,mhanem altalánossagban..


Nem írtad a ferjed mit mond

2015. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim válasza:
79%
Nehogy elmenj,ha o se ment el az eskuvore.a sogorod meg azert nem erti meg,mert ffi,tok mindegy van-e gyereke.neked a babara kell koncentralnod,erte vagy felelos. 38 hetesen pihenj,utana ugyse tudsz majd. Ha a ferjed elmegy,akkor is legyen keszenletbe,nehogy igyon,mert ilyenkor szoktak tortenni a dolgok.en minden nap vartam,h megszulessen,egy nap nem szamitottam ra,mikor a sogornomek nalunk voltak vendegsegbe,es akkor indult meg. Egyebkent ha jol alakul,es nem kell rogton korhazba menned,akkor mikor elkezded erezni,onnan meg jo sok ido van,szoval akar boven haza is erhet. Addigra bepakolod a maradek cuccot, lezuhanyzol,iszol egy alkoholmentes koktelt,es indulhattok.Bar en elox nem gondoltam,h ez a fajas,az a fajas.de meg ugyis tobb orank volt. 3 perces fajasnal indultunk be,es meg csak 1 ujjnyi vtam. Na,de majd most okosabb leszek. :-) 24 hkm
2015. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
92%
En sem mennek el, nagyon kedvesen felhivnam, hogy nem merek elmenni, barmikor beindulhat a szules... ezt egy normalis nonek meg kell ertenie... es, majd bepotoljatok..blablabla... Jo egeszseget kivanok a babahoz es kitartast a szuleshez!!!!!
2015. febr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Én nem akarok ugyanolyan lenni, mint anyósom. De sajnos képtelen vagyok felülemelkedni a sérelmeimen. Amikor legelőször látott életében, elhordott mindenféle semmirekellő ku.rvának a hátam mögött, a férjem mesélte el később.

Amikor közöltük vele, hogy gyerekünk lesz, annyit bírt reagálni, hogy micsoda szégyen lesz egy zabigyerek az ő családjában. (Akkor még nem voltunk házasok.)

Az esküvőnkre nem jött el, és a rokonságnak úton-útfélen engem szid.

A legutolsó húzása pedig az volt, hogy nyaggatja a férjemet, csináltasson DNS-tesztet a baba születése után.


Szóval ezek után én nem tudok és nem is akarok neki megbocsátani, lehet hogy kicsinyes vagyok, de ez van.


A férjem nekem ad igazat mindenben, és ő sem akart most elmenni, mert mi van, ha most indul meg a szülés, de végül mégis elmegy, mert rábeszéltem.

2015. febr. 13. 08:43
 15/47 anonim ***** válasza:
93%
Jelen esetben a megszületőben levő gyerek szempontjából kell kiindulni, az pedig egyértelműen a maradás mellett szól. Legfeljebb az anyós 1 évvel fiatalabb marad, ami számára is kedvező.
2015. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
83%

14


Jajj


Ok..bocs a szemrehányás miatt..


Ezek után sógor nem is értem miért gondolta hogy elmennél, akár nem terhesen is...

:S


11

2015. febr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
89%

Én biztos nem beszéltem volna rá a párom, hogy menjen el.


Ha netán beindul a szülés, akkor míg te a közös gyermeketeknek adsz életet, ő azt hallgatja az anyjától, hogy nem is az ő gyereke, de ehhez még szülés se kell. Ha mondhatjuk úgy, a férjed minden órás kispapa /:)/ és még ezzel tömnék ott a fejét... elrontja neki a gyermeke születése felett érzett örömét az a tyúk.


Én tuti nem beszéltem volna rá, legalább így anyós is helyre lett volna téve, hangtalanul is kijelentve, hogy jelen esetben a párodnak a szűk család az első, vagyis, a felesége és a gyereke.

2015. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy mennék, még kisebb terhesseg eseten se (34-35 hetes koromtól) nem fogok sehova menni. En anyósomek 250

Km-re laknak, es egyebkent jo fej az anyós, nincs vele semmi baj, de nem fogok 3 órát nagy pocakkal zotykolodni, meg ott aludni amikor annyi bajom van. Es pont nem fog érdekelni hogy tetszik e vagy sem. Amit tőled kérnek az agyatlansag, neked van igazad, semmi kétség.

2015. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
0%
A sogorodnk van igaza. Az élet rövid, haragot tartani nem érdemes, pláne nem csaldtggl. A Terhesség pedig nem betegség, simán lehet utazni, kivéve ha orvosi ellenjavallat van. Nem írtad, vagy én nem láttam, hogy első gyerek e - a szülés nem 5 perc altt zajlik le, simán vissza lehet érni ha annyira fontos a saját orvos
2015. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
92%

Az anyóstól-sógortól és a velük való kapcsolattól függetlenül: 38 hetes terhesként semmi esetre nem utaznék 180 km-re, még akkor sem, ha az én családomban lenne valami esemény és akármilyen közeli családtagról is lenne szó.


Egyszerüen ez nem az az idöpont és állapot, amikor valakinek célszerü utazgatni, mert tényleg bármikor beindulhat már a szülés.

Annak semmi értelme, hogy idegen kórházban, idegen orvosnál szülj, ahol semmit nem tudnak az egészségügyi állapotdról, a terhesség lefolyásáról, stb.

2015. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!