Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, a férjem...

Mit gondoltok, a férjem családjának van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok, tehát bármikor megindulhat a szülés.

Anyósomnak szombatra szervezett a sógorom szülinapi meglepetésbulit, 180 km-re tőlünk.

Én mondtam, hogy így, mindenórás kismamaként nem akarok elmenni, ráadásul anyósom utál engem, szóval nem hiszem, hogy örülne a jelenlétemnek.

A sógorom szerint viszont mindenképp ki kellene békülnünk, és szerinte ez a legmegfelelőbb alkalom. És képtelen megérteni, hogy a saját anyámhoz se mennék el, nehogy állati messze az orvosomtól induljon meg a szülés.

És nagyon nem tetszik, hogy a sógorom nem ért meg és erőlteti hogy menjek el, pedig neki is van már két gyereke, pontosan tudja, mekkora izgalommal jár az utolsó pár hét a baba születése előtt.

Egyébként a férjem sem akart elmenni, én beszéltem rá, hogy azért az anyukája születésnapját ne hagyja ki, ha véletlenül mennem kellene a kórházba, akkor majd megyek taxival.



Mit gondoltok, igazam van, vagy pedig túlparázom és el kellene mennem anyós születésnapjára? Csak mert bőven elég baj, hogy anyóssal rühelljük egymást, nem szeretném, ha a sógorommal is feszültség lenne köztünk. Ti elmennétek?



2015. febr. 13. 08:07
1 2 3 4 5
 31/47 Költőnő? ***** válasza:
70%

pénzéhes? o.O

Ismerek jópár infóst.. Nem visznek haza rosszul.

2015. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
6%
38 hetes terhesen meg nem vagy mindenoras. Ezzel egyutt en se menek mert tenyleg bmi tortenhet, plusz ilyenkor mar nem kellenek az olsasra szorulo feszult helyzetek. Enfem nar az ut is farasztott volba: kenyelnetlen orakon at kocsiban ulni, mert folyanatosan helyzetet kell valtoztatni. Nem is beszelve a nosdoba jarasrol. Szoval en emiatt adnek igazat,bem a felvazolt problema miatt
2015. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem mennék el egy ilyen helyzetben, és nem csak azért, mert nem akarnék 360 km-t utazni 38 hetesen, nagy pocakkal, még akkor sem, ha be van szerelve az autóba magzatvédő biztonsági öv, meg nem csak azért, mert - ha esetleg váratlanul úgy adódik, - nem akarnék a lakóhelyemtől 180 km-re szülni és utána napokig ott tartózkodni a babával, még akkor sem, ha otthon nem lenne választott orvosom.


Én egy szelíd, jóindulatú és béketűrő embernek tartom magamat, és haragtartó sem vagyok, de én őszintén elmondanám a sógoromnak, hogy nagyon kedves tőle, hogy szeretne minket "összebékíteni" az anyukájával, de azok után, hogy az anyósom olyan ellenségesen viszonyul hozzám, hogy "anno még az esküvőnkre se jött el", zabigyereknek titulála a fia gyerekét, és DNS tesztre szeretné rábeszélni a fiát, szerintem nem én vagyok az, akinek ezt a békülést kezdeményeznie kéne.


Ha a sógorom nem értené meg, hogy ha a szülés várható időpontja előtt 1-2 hétel hesen nem teszek meg egy ilyen hosszú utat egy olyan valaki kedvéért, aki szemmel láthatóan minimum rosszindulatú velem szemben, akkor őszintén szólva nem érdekelne, hogy ez hogyan hat a mi kapcsolatunkra. Ha semmifajta kockázat nem lenne ebben az utazásban, akkor is úgy lennék vele, hogy nekem a saját érzéseim fontosabbak, mint az, hogy ki mit gondol rólam egy ilyen helyzetben, és ki hogy sértődik meg - tekintettel az előzményekre és a körülményekre - teljesen alaptalanul.


Egy dolognak biztos örülnék, ha ilyen a viszonyom az anyósommal: annak a 180 km távolságnak, ami elválaszt minket.

2015. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
93%

"a szülés nem 5 perc altt zajlik le, simán vissza lehet érni ha annyira fontos a saját orvos"


Az estek többségében, első babával jó eséllyel vissza lehetne jutni a lakóhely szerinti kórházba. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy sok nő van, aki szívesen vajúdna egy személygépkocsiban utazva, és izgulná végig a 180 km-es utat, hogy időben eljutnak-e a kórházba.


Másrész vannak olyan gyors lefolyású szülések, ahol ez a pár óra időveszteség se férne bele.


Van egy ismerősöm, akit 40 km-ről vitt be a férje egy bp-i kórházba, mikor elfolyt otthon a magzatvize. Budapesten beragadtak a reggeli csúcsforgalomban egy dubóba, de addigra már nagyon erős tolófájásai voltak. Végül mentő jött érte, de elég kalandosra és emlékezetesre sikerült a szülése, mert konkrétan a kórházi liftben, a hordágyon fekve hozta világra a kislányát.


"Az élet rövid, haragot tartani nem érdemes, pláne nem csaldtggl."


Azok után, amit a kérdező megosztott a kapcsolatukról, szerinted kettőjük közül kinek kéne, kinek illene bocsánatot kérnie a másiktól, és kezdeményeznie a békülést?

2015. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
87%

szerintem ne menjél, és ezzel zárd le a témát.

azért lehet rád nyomást gyakorolni, mert hagyod magad.

2015. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
84%

38. héttől már mindenórásnak szokták hívni a kismamákat.

Szerintem aki azt mondja, hogy úgyis kibírnád és nem jön még a baba, az nem autózott 38 hetesen 180 km-t. Én orvoshoz jártam több mint 1-1 órát autóval, pont elég volt.

2015. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
0%

34!


Erre mondják, hogy hallgattassek meg a másik fél is. Kerdezonk atkozodni tud, elfogadni nem. Biztos, hogy ők nélkül utálja az anyós?

2015. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

# 37


Nézd, abban tökéletesen igazad van, hogy mi az egyik fél verzióját ismerjük.


Nyilván csak az alapján tudunk véleményt mondani, amit a kérdező megosztott velünk. Ha elhallgatott volna valami fontos információt, nem mondott volna igazat valamiben vagy torzítva, elferdítve írt volna le valamit, akkor ő is pontosan tudná, hogy nem a valós helyzetről, hanem egy fiktív, képzeletbeli helyzetről mondunk véleményt, amivel nem sokra megy.


Az ember józan ésszel valóban azt feltétezné, hogy valaki nem viselkedik ilyen ellenségesen a menyével, vagy történetesen bárki mással, de sajnos nem én vagyok az egyetlen, aki látott már rá példát a saját környezetében, hogy ehhez elég egy nehéz természetű, manipulatív és kontroll mániás anyós, akinek valamiért nem tetszik a fia választottja, és a maga módján mindent megtesz azért, hogy feszültséget generáljon, hátha sikerül szétmarni a kapcsolatukat, amire van is esély, ha a férfi képtelen a megfelelő módon kezelni ezt a helyzetet.

2015. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Én nem érzem úgy, hogy bármivel rászolgáltam volna erre a hatalmas utálatra anyós részéről. Időm se volt rá, mert már a legelső találkozásunk után azt mondta a férjemnek, hogy semmirekellő, stb vagyok és jobban járna, ha elhagyna.

A 29-es kommentemben pedig leírtam, hogy mi a kifogása ellenem, legalábbis a férjemnek ezt mondta, én tőle tudom.

2015. febr. 13. 13:16
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam a kommenteket, de szerintem tökmindegy a kapcsolat milyensége a rokonokkal, egy mindenórás kismamának felesleges kockázatvállalás lenne ennyit utazni.

csendben megjegyzem,az első babám az első fájástól számítva 4 óra alatt meglett, a második alig két óra alatt úgy ,hogy ebből 40 perc volt a kitolás mert a nyakára volt tekeredve a zsinór és ki-be liftezett szerencsétlen, ha nincs zsinórtekeredés, megszületik az autóban, így is egy csomó fájást ellihegtem az úton. És spontán szülés volt mindkettő, ennyire gyorsan tágultam, a víz is közben folyt el, tehát mondhatni derült égből villámcsapásként jött mindkét gyerek. Ha nem lakunk ennyire közel a kh-hoz, a kisfiam nem élte volna túl!

2015. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!