Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a férjemnek, és...

Igaza van a férjemnek, és nekem ezt a viselkedést kötelességem tolerálni?

Figyelt kérdés

A férjem hat és fél éves gyereke enyhén szólva is neveletlen. Amikor itt van nálunk, próbáljuk emberi viselkedésre szoktatni, évek alatt minimális eredménnyel.


Tegnap is (szokás szerint) kiborult a bili. A gyerek képtelen megjegyezni, hogy ne mászkáljon mezítláb, vegyen papucsot. Este is rohangált ész nélkül, megkértem hogy vegye fel a papucsát (ez a kérés naponta legalább 20szor elhangzik). Mintha meg se hallotta volna, jött-ment tovább mezítláb. Amikor leült, megkérdeztem, hallotta-e, amire kértem. Mondta hogy igen, de arra már nem volt hajlandó válaszolni, hogy akkor miért nem fogadott szót.


Próbáltam a lelkére beszélni, hogy de illene szót fogadni, vagy legalább válaszolni, ha kérdezik. Semmi reakció, azon kívül, hogy a kiselőadásom közben az illendő viselkedésről elkezdett pimaszul belevigyorogni a képembe. Mondtam, hogy ezt így nem kéne, legalább ne röhögjön már ki. Erre még jobban röhögött, mire elszakadt nálam a cérna, és felemeltema hangomat.


Reakcióként elkezdett valami látványos műsírást nyomni. Látszott hogy mű, mert amint elfordítottam a fejemet, abbahagyta, ha visszafordultam megint bőgött. A megbánás szikrája nem látszott rajta, és amikor ezt szóvá tettem, már a műsírás közben is röhögött a képembe. Amikor lenyugodott, az apja megkérdezte, hogy mégis miért csinálta ezt, mire szintén röhögve letagadta az egészet, közölte hogy ő aztán nem nevetett.


Ezen a ponton mondtam neki, hogy oké, akkor menjen a szemem elől, fürdés, alvás, ne is lássam. El is indult, foghegyről még odavetve, hogy "jó, de akkor nem veszek papucsot".


Miután elaludt, szóvá tettem a férjemnek, hogy esetleg nem ártott volna valamilyen büntetést adni a gyereknek ezért a viselkedésért. A férjem persze elkezdte őt mentegetni, hogy de biztos nem engem nevetett ki, csak eszébe jutott valami vicces, meg hogy nem szándékosan nevetett. És odáig fajult ez a vita, hogy a férjem azt mondta, nekem kellene az emberi társadalom elvásársainak megfelelően viselkednem (nekem és nem a gyereknek, jó vicc).


Végül, mivel már évek óta ez megy, hogy pofázunk a gyereknek, és ő magasról tesz rá, mondtam hogy én nem kívánok tovább ebben részt venni, esetleg azokon a napokon, mikor a gyerek jön, én elmegyek itthonról, mert egyszerűen képtelen vagyok tovább tolerálni a tenyérbemászó modorát. És a férjem megsértődött, valamint közölte hogy ezt nem tehetem meg, mert nekem kutya kötelességem a gyerekét elviselni.


Azt aláírom, hogy el kell fogadnom, hogy van egy gyereke, aki időt tölt nálunk, ezzel nincs is gond. De nem hiszem, hogy az ilyen ocsmány viselkedést (és ez már a sokadik húzása volt) el kellene tűrnöm. És én nem látok más megoldást, mint hogy elkerülöm nagy ívben a kölyköt, ha már se a szép szó, se az ingerültebb hangnem nem használ, büntetést meg nem kap. De a férjem hallani se akar róla, hogy hétvégékre elhúzzak itthonról.


Ti mit gondoltok?



2015. júl. 14. 08:07
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

#40,


épp ez az. Ha nevelni próbálom és rászólok, akkor a férjem szerint b@s.ztatom a gyerekét. Ha nem szólok rá, hanem neki mondom, hogy ez vagy az nem kóser, akkor meg szerinte panaszkodom. Szóval sehogy sem jó, ő azt szeretné, ha kimaradnék a dologból. De nem, nem tudom tolerálni, meg szó nélkül, mosolyogva eltűrni a beszólogatást, rendetlenkedést, stb.


#39,


ha az terrornak minősül, hogy elvárok bizonyos (alap)dolgokat a gyerektől, akkor bizony a sajátomat is "terrorizálni" fogom. Ergo ha a férjem következő nője is ugyanezt teszi (ti.: nevel) a gyerekemmel, akkor esetleg még meg is köszönöm neki.

2015. júl. 14. 14:36
 42/50 anonim ***** válasza:
68%

Én teljesen igazat adok neked.

Attól függ, milyen messzire akarsz elmenni.

Én nem gondolom, hogy egy átlagos 6 évesnek ilyen pofátlannak kellene lennie. (Még hogy te menj pszichológushoz:S Röhej!)

A leírásod alapján úgy érzem, eleget próbálkoztál, de mivel szélmalom harcot vívtál, nem mentél semmire, és nem is fogsz. Ezek tükrében én simán lelépnék a kicsivel, amikor a nagy ott van. Maradjon csak az apjára a teljes idő alatt - hátha akkor ő is besokall. Ha meg nem, az ő dolga, az ő gyereke, "nevelje", ahogy akarja. Csak aztán 10 év múlva ne neked panaszkodjon!

Ha meg emiatt elhagyna, akkor sem jársz túl rosszul... (Már bocs, de megvan a véleményem a párodról, aki röhög azon, hogy a gyereke azt mondja neked, "lusta dög vagy"...)

2015. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Egyetértek a 35.-el. Kicsit jobban kifejtetted mi is a helyzet nálatok, amiből valóban kiderül, hogy apukával vannak itt súlyos gondok, na meg anyukával, ne csodálkozz, hogy ilyen a gyerek. Le kéne ültetni a férjedet egy mély beszélgetésre( ezt nagyon utálják, tudom, de muszáj lesz). Itt elmondhatnád, hogy ez így nem állapot, értse meg. Nem csak azért kéne "basztatni" a gyerekét, mert téged zavar a viselkedése, hanem azért, mert a gyereknek a későbbiekben ebből nagyon nagy hátránya lesz, és megeshet hogy sok könnyet fog ejteni ha mások nevelik meg. Tisztáznotok kéne bizonyos kérdéseket: szerinted miért nem helyénvalóak bizonyos dolgok és szerinte miért igen. Kibeszélhetné magából, ha lelkiismeretfurdalása van azért, amiért nem tölt elég időt a gyerekével és esetleg ezért hagy rá mindent stb. Szóval javaslom, üljetek le mielőbb, mert erre rámehet a kapcsolatotok. Arról nem is beszélve, hogy a férjednek látnia kéne, hogy te ideges és feszült vagy, amit bizony a kisbabátok is megérez, és neki nyilván ő sem akar rosszat.
2015. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan elgondolkozom, hogy nem szülök, mert nagy eséllyel akkor lenne felnőtt, amikor az itt kommentelő emberek gyereke, az pedig borzalmas világ lesz...


A gyereknek mindent szabad? Anyuka/apuka nem neveli meg, te meg nyelj be mindent? Nem a papucson van a hangsúly, nem értem, hogy ezen mit nem ért a nagytöbbség. Azon van a hangsúly, hogy pofán röhög egy embert, aki kaját rak elé, figyel rá, vigyáz rá, stb. Ezért én mínusz 20%-ra fogok kerülni, de ha ilyen műsort lenyomott volna, én lehet, hogy rávágtam volna a lábfejére. Aki meg a kölyköt védi: majd ha a te gyereketek is így el lesz kapatva, és tizenhat éves korában azon kapod magad, hogy vagy bekussolsz, vagy leugat/lepofoz, majd akkor is gondolkozzatok el az ennyire liberális gyereknevelési elveiteken.


Nem kötelességed elviselni.

2015. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
3%

A férjed gyereke a következőképpen született:

Egy néninek a férjed betette a bigyuláját a nő nunjába. Fincsit szeretkeztek a tűz előtt. Szerelmük gyümölcse lett a gyerek. Te csak egy harmadik vagy. Ők hárman egy család. Biztosan sokat szeretkeztek, vadul és mindketten jól érezték magukat. A gyerek is erre gondol, szeretné ha apa meg anya újra sokat szeretkeznének, de te ezt nem engeded

2015. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Jesszusom, utolsó, hallani, ahogy folyik a nyálad, gusztustalan vagy.

Kérdező: sokan elmondták már, ugyanazt kellene képviselnetek a férjeddel a gyerek felé.

Ha ez a részéről nem megy, két dolgot tudok elképzelni. az egyik, hogy "megsüketülök és vakulok", semmit nem veszek észre, élek, mint egy szingli, amíg ott van.

A másik, hogy elmegyek addig otthonról, amíg ott van - hogy a férjem elgondolkodjon. Ha hosszú távon nem veszi magát észre egyiktől sem, akkor sajnos rosszabb a helyzet...

2015. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
28%
Bérelj egy gyereket (akár romát is), mondjad hogy ugyan ő is lop, de Téged nem érdekel, mert az exeddel közös gyerek
2015. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Változott azóta a helyzet kérdező?
2015. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Régen én is mezítláb jártam (pedig mindig mondták, hogy ne!, de én meg azért is) :D Aztán ráléptem egy darázsra :D :D :D
2015. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
46%
Pár jó nyakleves megtanítaná az illemre, nem érdekelne, ki mit szól.
2015. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!