Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyenkor mitörténik? Ha...

Ilyenkor mitörténik? Ha nagyszülőt magára hagyom szónélül és lelépek mert k@rvára nincs kedvem gondozni életem legszebb éveiben?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nincs gond eltudja magát látni de attol félek ha esetleg arra kerül a sor akkor valakinek ápolni kell és az a valaki nagyvalószinüséggel én lennék mivel én vagyok itt vele.A gyerekei meghaltak a többi unokája megtuti hogy nem ápolná,de ha esetleg arra kerülne a sor hogy 0-24ben ápolni,pelenkázni meg fürdetni kéne akkor fizikálisan sem birnám meg öszintén szolva kedvem sincs hozzá.Olyankor mitörténne ha egy magatehetetlen idős embert magára hagy egy rokon,családtak? ha össze pakolom a cuccom és lelépek akkor börtönbe kerülök vagy megkeres a rendőrség?
febr. 3. 13:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%

Ha gyámság alatt áll,és te vagy a kinevezett gyámja,akkor elvileg felelősséggel tartozol.

Ha semmi ilyen nincs,akkor csak a lelkiismereteden múlik. Én a helyedben próbálnék beszélni a háziorvosával,hogy milyen lehetőségek vannak. Te is nyugodtabb lennél,ha mást nem is,legalább egy szociális ápoló néha ránézne.

febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
szerencsére nem vagyok a gyámja.
febr. 3. 13:06
 3/53 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom nagyszülők felé milyen kötelezettsége van az embernek, de ezért tuti nem jár börtön. Arra senki sem kötelezhet, h pelenkázd meg ilyenek, max anyagi segítségnyújtásra, de az vonatkozik az összes többi unokára, ha van ilyen. Beköltözhet egy otthonba, ahol ellátják.
febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
egyenlőre még nincs gond csak érdeklődök hogy ha nem vagyok a gyámja akkor von e valami következményt maga után ha nem gondoskodok róla.
febr. 3. 13:08
 5/53 A kérdező kommentje:
3as otthonba biztos hogy nem menne,mivel én vagyok a legkisebb unokája ezért ugy van vele hogy akkor köteles vagyok róla én gondoskodni meg pelenkázni ha arra kerül a sor meg még azt is akarta hogy a gyámja legyek de azt nem vállalom el soha.
febr. 3. 13:10
 6/53 anonim ***** válasza:
98%
#5 amíg önellátó, addig nem menne. Amikor meg nem lesz önellátó, akkor megy, ha akar, ha nem.
febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
6os de hát neki kell bele eggyezni e nem? különben nem lehet otthonba vitetni.vagy igen?
febr. 3. 13:19
 8/53 A kérdező kommentje:
de tuti hogy nem fog akkor sem otthonba menni márt csak azért sem hogy velem kib@sszon,csak hogy én nem fogom ápolni.
febr. 3. 13:20
 9/53 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire rossz a viszonyotok, akkor evidens, h nem fogod ápolni.
febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
97%
Valakit felfogandni vagy idősek otthona
febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!