Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyenkor mitörténik? Ha...

Ilyenkor mitörténik? Ha nagyszülőt magára hagyom szónélül és lelépek mert k@rvára nincs kedvem gondozni életem legszebb éveiben?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nincs gond eltudja magát látni de attol félek ha esetleg arra kerül a sor akkor valakinek ápolni kell és az a valaki nagyvalószinüséggel én lennék mivel én vagyok itt vele.A gyerekei meghaltak a többi unokája megtuti hogy nem ápolná,de ha esetleg arra kerülne a sor hogy 0-24ben ápolni,pelenkázni meg fürdetni kéne akkor fizikálisan sem birnám meg öszintén szolva kedvem sincs hozzá.Olyankor mitörténne ha egy magatehetetlen idős embert magára hagy egy rokon,családtak? ha össze pakolom a cuccom és lelépek akkor börtönbe kerülök vagy megkeres a rendőrség?
febr. 3. 13:00
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
98%

Nem értelek te mint legkisebb unoka miért lennél köteles ápolni?

Anyagi segítésnyújtásra sem hiszem hogy kötelezhetnének ha nincs papír róla

Ha kapsz ápolási segélyt akkor vannak csak kötelességeid

Illetve betudod adni otthonba ha önellátásra nem képes ezt a szociálismunkások szokták ellenőrizni

febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint nem kell az ő beleegyezése ha otthonba akarom adni?
febr. 3. 13:38
 13/53 anonim ***** válasza:
97%

Ha otthonba adod, annak ára van.

Egyébként nincs ilyen törvény, hogy melyik családtagnak kötelező ellátni a másikat.

febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
9es most nem is arrol van szó hogy milyen a viszonyom vele de a fiatal éveimet én nem akarom senki ápolásával tölteni ha esetleg arra kerül a sor.
febr. 3. 13:47
 15/53 A kérdező kommentje:
nem érdekel hogy mi lesz vele de én ápolni nem fogom az tuti
febr. 3. 13:50
 16/53 anonim ***** válasza:
21%
Honnan veszed hogy azt akarja, te gondozd később?
febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%
Akkor teheted otthonba akarata ellenére, ha a gyámja vagy, de akkor felelősséggel tartozol más témában is. Enélkül nem tehetsz semmit a távolság tartáson kívül. Ha egyedül él és a szomszédoknak feltűnik, hogy a néni már önellátásra képtelen, ápolásra szorul, akkor a szociális munkás valamikor (sokkal később) felkereshet, hogy te, mint legközelebbi rokona, mit szeretnél tenni érte. Akkor megmondod, hogy nem tudod vállalni a feladatot és ők tesznek valamit.
febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
68%
Tehát nála laksz? Elköltözöl, ő meg a háza árából elláttatja magát valakivel, vagy otthonba vonul szintén a házáért cserébe. Ha csak akkor költöznél mikor már magatehetetlen, akkor viszont köteles vagy segítséget kérni neki. Nem hagyhatod ott meghalni, azért tényleg elővesznek. Vele élő családtagként kötelességet mondjuk mentőt hívni hozzá.
febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint még is gondozhatom életem végéig.Bezzek a többi unokája megússza felelősség nélkül.
febr. 3. 14:18
 20/53 A kérdező kommentje:
16os válaszoló tudom mert mondta hogy nekem kell róla gondoskodni meg még azt is akarta hogy én legyek a gyámja.sajnos nagyon rosszindulatú vénhárpia.a többi unokája élheti világát.
febr. 3. 14:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!