Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyenkor mitörténik? Ha...

Ilyenkor mitörténik? Ha nagyszülőt magára hagyom szónélül és lelépek mert k@rvára nincs kedvem gondozni életem legszebb éveiben?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nincs gond eltudja magát látni de attol félek ha esetleg arra kerül a sor akkor valakinek ápolni kell és az a valaki nagyvalószinüséggel én lennék mivel én vagyok itt vele.A gyerekei meghaltak a többi unokája megtuti hogy nem ápolná,de ha esetleg arra kerülne a sor hogy 0-24ben ápolni,pelenkázni meg fürdetni kéne akkor fizikálisan sem birnám meg öszintén szolva kedvem sincs hozzá.Olyankor mitörténne ha egy magatehetetlen idős embert magára hagy egy rokon,családtak? ha össze pakolom a cuccom és lelépek akkor börtönbe kerülök vagy megkeres a rendőrség?
febr. 3. 13:00
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
96%

Mit nem értesz ezen még mindig?

Törvény nem írja elő, hogy a te feladatod lenne, ha te is pont úgy tojsz rá már most mint a többi unoka akkor szegény mami így járt, majd az állam tesz valamit,ha tudomásunkra jut.

Viszont ha egy háztartásban éltek, és hagyod éhenhalni, vagy sz@rsz rá, ha elesett, akkor elővehetnek.

febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
és ilyenkor nem lehet az önkormányzattol segitséget kérni hogy 0-24es felügyeletet rendeljenek ki mellé?
febr. 3. 15:07
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ingyen 0-24 nővér hova gondolsz. Beszélj vele, hogy kössön eltartási szerződést.

Sokan belenennek egy házért cserébe.

febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim válasza:
100%

22: sehogy. Az önkormányzat nem fog 0-24 -es felügyeletet kirendelni mellé. Házi segítségnyújtás keretében kijárhat gondozónő, aki pelenkázza, bevásárol neki meg ilyenek, ha a napi négy órát nem haladja meg a gondozási szükséglete. Amennyiben szükségesnek ítélik, a családsegítő is kezdeményezheti a gondnokság (NEM gyámság, gyámja kiskorúaknak van, felnőttek esetében gondnokról beszélünk) alá helyezését. Felkereshetnek téged, hogy vállalod-e, de ha senki nem vállalja a családban, akkor kineveznek hivatásos gondnokot. A szociális otthoni elhelyezést ő is kezdeményezheti, de az állami helyeken több éves is lehet a várólista, magánban meg sokmillió Ft plusz a nyugdíjának talán 80%-a. Valamennyi térítési díj államiban is van, de jóval kevesebb.

Nem vagy köteles gondoskodni róla, viszont ha akut helyzetben felhív, hogy segítség kell (pl elesett és nem tud felállni vagy ilyesmi), te nem intézkedsz és valami baja esik, akkor elővehetnek, mert ez már büntetőjogi kategória.

febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

#16 Írta a kérdező az #5-ös hozzászólásában:


"mivel én vagyok a legkisebb unokája ezért ugy van vele hogy akkor köteles vagyok róla én gondoskodni meg pelenkázni ha arra kerül a sor"

febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
97%

Térjünk vissza az eredeti kérdéshez:


"Ilyenkor mitörténik? Ha nagyszülőt magára hagyom szónélül és lelépek mert k@rvára nincs kedvem gondozni életem legszebb éveiben?"


Semmi, meg lett válaszolva, nyugodtan lépj le még most, amíg nem magatehetetlen az öreglány. Ennyi, ezt többen is elmagyarázták, hogy most még megteheted. Ebből nem értem, hogy hogy jött le neked az, hogy "Akkor ezek szerint még is gondozhatom életem végéig." - Mert nem. Épp az ellenkezőjéről kaptál felvilágosítást.

febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
89%
Mert az a problémája, hogy ott akarna lakni, de nagyanyót gondozza más.
febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
94%
#27 Szerintem akkor nem azt kérdezte volna, hogy leléphet-e büntetlenül.
febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
De még önellátó a mama. Akkor akar majd lelépni ha gondozni kell.
febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
27es tévedésben vagy.nem akarok itt lakni.. nem az van amire gondolsz.pont ez az hogy el akarok innen menni.
febr. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!