Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyenkor mitörténik? Ha...

Ilyenkor mitörténik? Ha nagyszülőt magára hagyom szónélül és lelépek mert k@rvára nincs kedvem gondozni életem legszebb éveiben?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nincs gond eltudja magát látni de attol félek ha esetleg arra kerül a sor akkor valakinek ápolni kell és az a valaki nagyvalószinüséggel én lennék mivel én vagyok itt vele.A gyerekei meghaltak a többi unokája megtuti hogy nem ápolná,de ha esetleg arra kerülne a sor hogy 0-24ben ápolni,pelenkázni meg fürdetni kéne akkor fizikálisan sem birnám meg öszintén szolva kedvem sincs hozzá.Olyankor mitörténne ha egy magatehetetlen idős embert magára hagy egy rokon,családtak? ha össze pakolom a cuccom és lelépek akkor börtönbe kerülök vagy megkeres a rendőrség?
febr. 3. 13:00
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%
Magad írtad a bevezetődben, hogy még nincs vele gond. Majd a végén azt kérdezted, mi van, ha magatehetetlen embert hagysz magára. Ha csomagolsz és mész ma vagy jövő héten, senki nem kér számon Nem is kérhet.
febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor menj.
febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
97%
#30 Elmehetsz, nem lesz belőle gond. Ha meg valamelyik másik unoka hőbörög majd, hogy hogy hagyhattad ott magára a mamát, akkor mondd meg neki, hogy nyugodtan odaköltözhet hozzá ő és akkor máris nem lesz egyedül a kedves mama.
febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim válasza:
100%
Szépen amíg magánál van és nem szorul állandó ápolásra elköltözöl te is. És ennyi.
febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim válasza:
6%

Köteles vagy gondozni. Vagy gondozással, vagy gondozó fizetésével. Törvény kötelez rá.


Az unokák kötelezettsége a nagyszüleik irányában


Hasonlóképpen: szükség esetén valamennyi unoka egyformán köteles eltartani a nagyszüleit. Ha az unokák pénzügyi helyzete eltérő, a bíróságnak lehetősége van a nagyszüleik tartására irányuló kötelezettségüket pénzügyi helyzetükkel arányosan megállapítani.


Magánvéleményem, hogy egy pillanatra állj meg, és gondolkozz el: ha ő nem lenne, te sem lennél. Ne gondozd. Lelkiismeretlenül pláne ne. Az összes rokonnal együtt kell gondozót fizetnetek, ha valamelyikőtök nem vállalja.

febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim válasza:
2%
febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
94%
Lettországban? 🤷‍♀️
febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
36os hogy a nyavajába jön ide lett ország? én magyarországról beszélek mivel hogy itt élek.
febr. 3. 18:50
 39/53 anonim ***** válasza:
96%
#37 Ne bántsd, kifáradt, mire a második szóhoz ért. :)
febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
86%

Ha ott laksz, gondoznod is kell. Vagy akkor ne kelljen a lakhatás sem. De akkor már most cuccolj el és oldd meg a lakáshelyzeted. Olyan nincs, hogy amíg jól van kiélvezed a lakás adta előnyöket, aztán amikor segítségre szorul lelépsz.

A mama a lakás fejében idegennel köther eltartásit, joga van a lakással azt tenni amit akar.

febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!