Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek joggal sértődött...

Szerintetek joggal sértődött meg a nagymama?

Figyelt kérdés
Apai nagymamám 12 kilométerre lakik tőlünk, 78 esztendős, tavaly december 26 után augusztus 22.-én látogatta meg a kisfiamat. December 26-án mi vittük hozzá karácsonykor, utána hiába invitáltuk, hívogattuk nem jött át hozzánk, holott kocsival elmentünk volna, és kaputól kapuig oda-vissza vittük volna őt. Mindig kitalálta hogy fáj a lába, rosszul van, hideg van, meleg van, esik az eső...stb. Eközben szorgosan ecsetelte hogy a piacon volt, rendezvényeken volt, barátnőinél volt...stb. Az augusztus 22-i nagy találkozásnál amikor áthoztuk hozzánk akkor nagyon megsértődött a másfél éves kisfiúnkra , mert pont nem érdekelte őt a dédimama jelenléte, sőt, inkább félt tőle. Ez egyes rokonok szerint azért van mert tele dumáltuk a kisfiam fejét, és emiatt teljesen jogosan haragszik a nagymamám a kisfiamra és ránk is egyaránt.

2016. szept. 28. 11:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
Na akkor meg le kell tojni az egészet.
2016. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
2016. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
De a mama mindig azt mondja mikor telefonon beszélünk hogy ő mennyire szeret engem meg a kisfiamat, és mennyire fontosak vagyunk neki. Több a nyugdíja mint a fizetésem, de folyamatosan megcsörget hogy hívjam vissza, mert nekem könnyebb mint neki...
2016. szept. 28. 12:17
 14/31 anonim ***** válasza:
40%

Tudom,hogy lepontoztok, de nem érdekel.

Szerintem ebben a történetben nem csak a dédi a hibás...

2016. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszíró, kérlek fejtsd ki bővebben a véleményedet.
2016. szept. 28. 12:26
 16/31 anonim ***** válasza:
47%

Ami tényleg kicsit sértő lehet:

Dédi ölébe akarja venni dédunokáját, picik új embertől természetes, hogy elején kicsit tartanak, de ha anyuka közben nyugtatja őket, akkor megnyugszanak.

Ha viszont anyuka azt mondja nagymamájának, hogy most ne akarja babusgatni a dédunokáját, mert az jól meg van, szaladgál, az dédinek eshet rosszul. Sok öreg meg büszke ahhoz, hogy utána még egyszer kérje.


Persze ez esetben is hülyeség, hogy most haragszik a nagymama, de az öregek érzékenyek, nincs más dolguk csak, hogy ilyesmiken rágódjanak. De Ti ne is foglalkozzatok azzal, hogy min töri az agyát. Egy hónapban egyszer hívd fel és kérdezz rá, hogy van-e kedve jönni hozzátok, vagy örülne-e ha meglátogatnátok.

2016. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Szerintem aki 8 hónapig csak a kifogásokat kereste hogy ne kelljen látni a dédunokáját az nem biztos hogy túl érzékeny lélek lenne...
2016. szept. 28. 12:34
 18/31 anonim ***** válasza:
82%

Menet közben kibukott, hogy apukáddal rossz a viszonyod.

Ez az eredője mindennek. Nagymamád abban a nézeteltérésben apukáddal ért egyet, és kerül titeket. Ugyanakkor viszont (mint a nők és az öregek általában) imád megsértődni, és a találkozás hiánya jó alkalom a sértődésre.


Kérdező!

Nekem az a gyanúm, hogy havonta-kéthavonta te teszel föl hasonló kérdéseket. Ezek mögött mindig ott van, hogy apukáddal rossz a viszonyod és ezen nem tudsz túllépni.

Ha viszont ennyire mocorog a lelkiismereted, akkor lehet, hogy jobb lenne, ha megpróbálnál megbékülni vele. Ez nem azt jelenti, hogy igazat adsz neki abban a vitában, ami miatt megromlott a viszonyotok, hanem, hogy nem foglalkozol azzal, amin akkor összevesztetek, és kimutatod feléje a szeretetedet.

2016. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

Egy másfél éves fejét nem lehet teledumálni.

Ő őszinte, és ha 1. rossz napja van, 2. fáradt, 3. egyszerűen csak leköti más, 4. idegen számára az illető és nem szimpatikus, 5. ezer másik okból egész egyszerűen nem fog foglalkozni a látogatóval, és kész.

A gyerekek ilyenek, és ezt egy közel 80 éves nőnek illene tudnia, és nem megsértődni egy babára. :D

2016. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
51%

Kifejtem.:

1. Írtad,hogy amikor mentetek,akkor nem volt otthon.

Nem kötekedni szeretnék,csak ha tényleg annyira fontos a dédi,akkor annyiszor megyek át,amíg otthon nem találom. Vagy felhívom,hogy "Szia Nagyi!Mit csinálsz?" és ha azt mondja,hogy semmit,akkor kocsiba ülünk és megyünk,elvégre 10 percre lakik.

2. Azt írtad a testvéredék bohóckodtak a gyerkőcöddel,stb. Hát ezt egy 78 éves déditől ne nagyon várd el. Az ilyen korú családtagok általában csak ölbe veszik,megbabusgatják,csodálják a gyerekeket. Fizikálisan nem bírnak többet.Ráadásul a türelmük sem végtelen ebben a korban. Szeretik,imádják a dédunokáikat,de már nem úgy mutatják ki,ahogy pl egy mama.

Viszont biztosan jól esne neki néha,ha átmennétek és ő tologathatná a kisbicikliben vagy kocsiban.

Nem mondja magától,de erre ne is várj.Eléggé önfejűek az idős emberek ebben a korban.

3. Nem tudom mi van apukáddal,hogy közel 500 napja nem látta a kisfiadat,de szerintem ezt is meg kellene beszélnetek. Ez nagyon nem normális dolog.

És tényleg ne haragudj,tényleg nem bántani akarlak,de Te is elég magadnak való lehetsz. Beleestél abba a tipikus hibába,hogy van a Te kis családod ami szent és sérthetetlen. /Megértem,én is jártam így/ De néha bizony fel kell adnunk a büszkeségünket és nekünk kell nyitni a többiek felé.

2016. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!