Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek joggal sértődött...

Szerintetek joggal sértődött meg a nagymama?

Figyelt kérdés
Apai nagymamám 12 kilométerre lakik tőlünk, 78 esztendős, tavaly december 26 után augusztus 22.-én látogatta meg a kisfiamat. December 26-án mi vittük hozzá karácsonykor, utána hiába invitáltuk, hívogattuk nem jött át hozzánk, holott kocsival elmentünk volna, és kaputól kapuig oda-vissza vittük volna őt. Mindig kitalálta hogy fáj a lába, rosszul van, hideg van, meleg van, esik az eső...stb. Eközben szorgosan ecsetelte hogy a piacon volt, rendezvényeken volt, barátnőinél volt...stb. Az augusztus 22-i nagy találkozásnál amikor áthoztuk hozzánk akkor nagyon megsértődött a másfél éves kisfiúnkra , mert pont nem érdekelte őt a dédimama jelenléte, sőt, inkább félt tőle. Ez egyes rokonok szerint azért van mert tele dumáltuk a kisfiam fejét, és emiatt teljesen jogosan haragszik a nagymamám a kisfiamra és ránk is egyaránt.

2016. szept. 28. 11:39
1 2 3 4
 21/31 acelsziv ***** válasza:
76%
Biztosan nem jó a kisugárzása. Az én kislányom eleve nagyon barátságos az emberekkel, de volt pár olyan megkeseredett fazon, hogy meglátta őket és úgy elkezdett üvölteni, hogy alig tudtam megvigasztalni.Pedig egy rossz szót nem szóltak, csak olyan volt körülöttük a levegő.
2016. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%

Hagyd a csudába. Hozzám egyik nagymamám nem volt képes átjönni mikor betegen feküdtem otthon egyedül gyerekkoromban, mert hogy túl meleg van biciklire ülni, de unokatesóimhoz simán elmegy hóban-fagyban, meg kánikulában is.

A másik meg azért nem jött el a szalagavatómra meg a ballagásomra, mert épp hajat kellett mosnia (halál komolyan ez volt az indok)

Engedd el, vannak ilyenek, kár velük foglalkozni.

2016. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
37%

78 éves a néni, könyörgöm!

Azt a részt valahogy kifelejtetted, hogy egy éven át miért nem mentetek el hozzá egy fél órára?

Te is ennyire öreg vagy, hogy nem szeretsz már kimozdulni?

2016. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. A mamával hetente beszélek telefonon, akárhányszor felajánlottam hogy átmennénk hozzá mindig a kifogásokat kereste, hol a hideg, hol a meleg, hol el kell mennie otthonról, hol fáj a lába, mindig csak a kifogás.
2016. szept. 30. 12:10
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem hiába mondják, hogy idős korunkra meghülyülünk :D


Ennyi esze van, komolyan? Egy 1,5 éves gyerekre haragszik?Ó édesjóistenem..

2016. szept. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
11%

Az egy év alatt nem tudtatok összehozni egy félórás találkozót, senkinek nem volt azalatt névnapja, szülinapja, anyák napja, akármi?

Nem értem, te hogyan képzeled a kapcsolattartást? A 78 éves dési járjon hozzátok, vigyen ajándékot, bohóckodjon a gyerekkel?

Nem is értem, mi a problémád. Felnőtt vagy, annyi eszed lehetne már, hogy tudd, egy 78 éves már a másfél éves gyereked szintjén van.

De tudod mit, ha neked ez tetszik, szidjuk a dédit, hajrá!

2016. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, nagyon ostoba vagy.


Ha a dédi egy 1,5 éves gyerek szintjén lenne, akkor hogy tudná ellátni magát?

Már rég magukhoz vették volna, vagy otthonban lenne.


Ráadásul a dédi nem hülye. A kérdező leírta többször, hogy ide-oda megy, piac, barátnők, rendezvények. Meg kifogásokat tud gyártani. Akkor szerinted egy 1,5 éves gyerek szintjén van?

A kora miatt nem kell idiótának bélyegezni valakit.

Van olyan 90 éves, aki agyilag frissebb, mint egyes 30 évesek...

Szóval a dédi csak kifogásokat keres, ergo nem akar találkozni az unokájával, sem a dédunokájával.

Nem tudom szebben írni, egyszerűen nem szereti őket valamiért, nem érzi fontosnak a kapcsolattartást.


Az meg miféle számonkérés már a kérdezőn, hogy ő várja el, hogy a dédi látogassa őket?

Ha a dédi barátnőzni tud, akkor unokázni is tud, nem?

Ráadásul érte mennek kocsival, meg haza is viszik.

A rendezvényekre gondolom nem kocsival jár...

Az a 12 kilométer meg tudjátok, mi?

Kocsival nincs 10 perc. Ha ennyire nem képes az öreglány, akkor nem a kérdező a hibás.


El kell engedni. A szeretetet nem lehet kierőszakolni. Ha ő nem megy, de a kérdező menne, és azt is visszautasítja, kifogásokat keres, akkor hagyni kell, élje az életét. Csak az ilyen ne pampogjon akkor sem, ha neki kell segítség.

2016. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
19%

Az értelmező olvasás nem az erősséged, ugye? De kajakból éppen te ostobázol másokat? :D

A nagyi öreg, nem szeret ki mozdulni már otthonról, mi a frászt nem lehet ezen érteni?

Azt sem szerti, ha a megszokott napi rutinját különösebben megzavarják. Miért? Mert Ö-R-E-G. Marhára bonyolult ám!

De akinek jobban esik szidni a nénit, az tegye! Őt minősíti.

2016. okt. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
24%

aztán 78 évesen "ne pampogjon, ha neki kell segítség" -

intelligencia , tolerancia, hová tűntél?

2016. okt. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"a nagyi öreg, nem szeret kimozdulni otthonról"


Itt nem nekem vannak problémáim az értelmezéssel, és úgy érzem, jogosan írtam, hogy ostobaságokat írsz.

Próbáld meg újra elolvasni, lassabban.

Nincs arról szó, hogy nem szeret kimozdulni. Lehet a te nagymamád ilyen, de itt többször szóba került, hogy egyéb helyekre el tud menni.

Jár piacra, barátnőzni, rendezvényekre. Szerinted ilyen az, aki nem szeret kimozdulni?

Tehát mindenhova el tud menni, csak az unokához nem.

Basszus, ha nem fogod fel, akkor ne verd már magad, mert nagyon nincs igazad.


Hol van a tolerancia?

Ja, az csak az öregeknek jár? Mit kell jelen esetben tolerálni? Hogy mama el tud menni Piroska barátnőjéhez ultizni, aztán elslattyog a piacra, aztán lesétál a nyugdíjas-klubba, de a családra meg kifogásokat keres? Még úgy is, hogy néhány perces úton hozzák-viszik?

Itt mit kell tolerálni????????

2016. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!