Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kerssztlányom anyja és apja...

Kerssztlányom anyja és apja folyamatosan bánt engem visszaadható a keresztszülőség?

Figyelt kérdés
Ő és a férje 42 én 25 férjem 42 kislányuk 2. Az ő férje és az enyém jó barátok ezért vállaltuk el ezt az egészet. A nő a férjemnek se szimpatikus tipikus rosszindulatú mások gyerekét lenézi és más szülőket is sőt aki várandós szerinte azért mert látta az ő kislányát és kedvet kapott a babázáshoz. Na mindegy is. Ami engem mocskosul zavar hogy burkoltan ler*bancoz azért mert évi egy vagy kettő alkalommal elmegyek diszkóba egy barátnőmmel. A férjem is jár szórakozni csak férfiakkal és kocsmába ő is évi kétszer ha megy. Vannak közös programjaink is jó a házasságunk nincs felmerülőben harmadik fél. Férjem nem szeret diszkóba járni ezért nem jön velem jöhetne amúgy de ő aki nem szeretne és nem zavarja hogy elmegyek néha. De ez a nő.... írogat hogy miért jársz diszkóba ha van férjed? Mikor nősz fel? Így akartok babát vállalni? Egyszer kerssztlányom apja ergo az ő férje azt mondta rám én csak egy kislány vagyok akit dugnak. A férjemnek már akkor könyörögtem mondjunk le erről mert én ezt a megaláztatást nem viselem el. Férjem beszélt vele elnézést kért hogy nem úgy gondolta. De azóta is mindig van valami bántó pl a bulira. Próbálna dirigálni mit hogy csináljunk miért nem látogatom meg munka után őket de ha ott vagyok minden arról szól hogy egy másik anyukát lehord. Férjemet is állandóan minősítik hogy a ház körül mit hogy csinált meg és azt hogy kellett volna. Ha nincs otthon a férje kérdés nélkül jönne át csak legutóbb direkt nem mentem ki már nem tudom elviselni. Férjemmel pedzegetjük hogy vissza adjuk ezt az egészet.
2023. szept. 26. 00:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%

" Az ilyet az ember olyannal beszéli meg, akire ez tartozik, aki ismeri, "


10-es, akkor nem lenne a gyakori.

2023. szept. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 NTBS ***** válasza:
80%
Egyszerűen kerüljétek őket.
2023. szept. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ugyanúgy szakítsd meg a keresztgyerek szüleivel a kapcsolatot, mint bárki mással, akinek a társasága kényelmetlen számodra.

Mennyi idős a keresztgyerek?

Ha esetleg a fejükhöz kapnak ezek a népek, akkor a gyerek miatt lehet velük jópofizni kicsit, míg csak a gyerekkel nem lehet tartani a kapcsolatot, ha pedig nagyobb lesz, akivel lehet értelmesen beszélni, akkor meg lehet majd neki mondani (anélkül, hogy nekiállnál szidni a szüleit), hogy nyugodtan fordulhat hozzátok közvetlenül vallási és egyéb dolgokban is, mindig szeretettel látod.

Ha már annyit elérsz, hogy nem lesz egy ilyen megkeseredett, rosszindulatú, mindenbe beleszóló észlény, mint a szülei, akkor nyert ügyed van és sikeres keresztszülő vagy...

2023. szept. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%
A fèrjed tudja , hogy beszèlnek veled? Ès tűri? Èn biztos nem tartanàm velük a kapcsolatot, azt meg nem kell tudjàk, hogy te elmègy bulizni. Nem kell azt senki orràra kötni, ti dolgotok.
2023. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
19%

Ha az én kezemben lenne a média, vagy ez az oldal, automatikusan átirányítanám az ilyen kérdéseket segítőkhöz.

Mert az interneten semmilyen pontokba szedett excel táblázat nincs, hogy hogyan éljük az életünket.

És az, hogy "hogyan mondjam meg egy csaladtagomnak egy emberi kapcsolatomnak ezt meg ezt" gyakori kérdéssé vált, az egyszerűen katasztrófa.

Sosem jutunk el arra a szintre, hogy egymással beszélgessünk az érzéseinkről, szükségleteinkről. Mert hát az annyira ciki, mit fognak gondolni. Érezni? Te jó ég!

Szomorú vagyok az emberek miatt nagyon. De ez az én problémám.

2023. szept. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Ja bocs, már látom, hogy 2 éves a gyerek... hát vele egy darabig még nem lehet értelmesen beszélni :(

Ha a férjed nem hajlandó megszakítani velük a kapcsolatot, akkor a legközelebbi találkozásnál kérd ki magadnak, ha megint megsértenek, és verj ki egy akkora balhét, hogy a férjed se tudjon semleges maradni.

Lehet az idősödő anyuka irigy rád, és ő hergeli ellened a zurát is, de az is lehet (mivel ők gondolom régebben ismerik a férjed, mint te), hogy tudják, hogyan gondolkozik. Azért én lehet a férjem is megkérdezném, hogy van-e bármi alapjuk ilyeneket mondani...

(Ez ugyan nem volt kérdés, de ha közös gyereket akartok, akkor lassan tényleg le kell mondani a diszkóról, mert nagy hassal, illetve gyerek mellől nem fogsz tudni eljárni, ha pedig isztok is, akkor babatervezés alatt sem ajánlott, legalábbis ciklus 2. felében. Te még ugyan bőven ráérnél babázni, de a férjednek lassan ketyeg a biológiai órája... és itt lesz probléma a nagy korkülönbségből.)


13.

2023. szept. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
17%

Nem kell visszaadni. Egyszerűen le kell szarni őket és kész. A keresztszülőség nem egy hovatalos dolog, nincs semmi kötelezettséged. Otthagyod őket és kész.

Na de neked inkább férj problémád van. Gyakorlatilag egy 2 lábon járó puncinak tart a haverja, és őt ez nem zavarja. Ugyanúgy haverkodik vele, nem áll ki érted. Egy normális férfi megvédené a párját.

Szerintem ugyanúgy gondolkodik, mint a kedves haverja...

2023. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%

Először is, ha nem vagytok vallásosak, miért vállaltatok egyáltalán keresztszülőséget? Ne bohóckodj, ha nem veszed komolyan! Iszonyat tiszteletlen dolog.


Másodszor, a keresztszülőség nem "lepasszolható". Te a gyermeknek a keresztanyja leszel mindörökké. Arról a gyerek nem tehet, hogy te nem jössz ki jól a szülőkkel, akik tényleg elég gázul viselkednek. De abból a szempontból sajnálom a gyerkőcöt, hogy a feladatra tökéletesen alkalmatlan keresztanyja van.

2023. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%

Ezt nem lehet visszaadni, egész egyszerűen nem kell látogatni a gyereket. Csak a gyerek fogja megszívni, hogy ilyen barom szülei vannak. Te miért nem állsz ki magadért? Mondd meg ennek a hp-nak, hogy törődjön a maga dolgával, talán akkor nem érne rá veled foglalkozni, és keressenek más keresztszülőket,. mert ti itt ezt befejeztétek.


18, senki nem úgy veszi a keresztszülőséget, ahogy kéne, nem tudom, mit pampogsz itt, amúgy a kérdésben nem a kérdező a rossz, hanem a szülők, akik r*bancnak nevezik jogtalanul.

2023. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
22%

19-es, attól még, hogy suttyó stílusban nekem esel és nem tudod, mi a keresztszülő feladata (ne magadból indulj ki, erős általánosító tévedés, hogy "senki sem úgy veszi a keresztszülőséget, ahogy kéne"), nem lesz igazad.


Nem vitattam, hogy a szülők hibásak. Azt viszont fenntartom, hogy tiszteletlenség úgy felvenni vallási/kulturális szokásokat, hogy valójában az illetőnek köze sincs hozzá és nem is érdekli.

2023. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!