Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kerssztlányom anyja és apja...

Kerssztlányom anyja és apja folyamatosan bánt engem visszaadható a keresztszülőség?

Figyelt kérdés
Ő és a férje 42 én 25 férjem 42 kislányuk 2. Az ő férje és az enyém jó barátok ezért vállaltuk el ezt az egészet. A nő a férjemnek se szimpatikus tipikus rosszindulatú mások gyerekét lenézi és más szülőket is sőt aki várandós szerinte azért mert látta az ő kislányát és kedvet kapott a babázáshoz. Na mindegy is. Ami engem mocskosul zavar hogy burkoltan ler*bancoz azért mert évi egy vagy kettő alkalommal elmegyek diszkóba egy barátnőmmel. A férjem is jár szórakozni csak férfiakkal és kocsmába ő is évi kétszer ha megy. Vannak közös programjaink is jó a házasságunk nincs felmerülőben harmadik fél. Férjem nem szeret diszkóba járni ezért nem jön velem jöhetne amúgy de ő aki nem szeretne és nem zavarja hogy elmegyek néha. De ez a nő.... írogat hogy miért jársz diszkóba ha van férjed? Mikor nősz fel? Így akartok babát vállalni? Egyszer kerssztlányom apja ergo az ő férje azt mondta rám én csak egy kislány vagyok akit dugnak. A férjemnek már akkor könyörögtem mondjunk le erről mert én ezt a megaláztatást nem viselem el. Férjem beszélt vele elnézést kért hogy nem úgy gondolta. De azóta is mindig van valami bántó pl a bulira. Próbálna dirigálni mit hogy csináljunk miért nem látogatom meg munka után őket de ha ott vagyok minden arról szól hogy egy másik anyukát lehord. Férjemet is állandóan minősítik hogy a ház körül mit hogy csinált meg és azt hogy kellett volna. Ha nincs otthon a férje kérdés nélkül jönne át csak legutóbb direkt nem mentem ki már nem tudom elviselni. Férjemmel pedzegetjük hogy vissza adjuk ezt az egészet.
2023. szept. 26. 00:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
20-as, te estél neki a kérdezőnek.
2023. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
43%

Ha már megvolt a keresztelő, akkor hivatalosan azok maradtok, nem lehet " visszacsinálni".

Attól még a kapcsolat lazulhat, lazítható.

Ha ezután lenne, akkor mondjátok meg, hogy kérjenek fel másokat keresztszülőnek.

2023. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
45%
A gyermekre gondolj. Neki vagy valakije, nem a 2 nyomikának.
2023. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
kerülni kell az ilyeneket.
2023. szept. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%

A keresztszülőseg lét nem lehet visszaadni. Örökké az maradsz az egyház szemében.


De ez semmire se kötelez hivatalosan. Ez egy régről visszamaradt vallási szokás. Akkor voltak olyanok hogyha meghalt a szülő a keresztszülőkhöz kerult a gyerek. De már nincs ilyen.

A gyakorlatban ma annyit jelent hogy ha megkereszteled akkor se vagy köteles tartani vele a kapcsolatot. Én és sok más ember a keresztelőn kívül sose láttuk a keresztszülőnket. Semmi sem kötelező.

Van hogy tönkremegy a szülőkkel a kapcsolat, ezért a kisgyerekkel pláne ha 2 éves, nem tudod tartani a kapcsolatot. Ez van. Papíron keresztszülő maradsz de nem gyakorlod. Ez kb olyan minthogy engem babákat megkereszteltek, de nem gyakorlom a vallást, ateista vagyok. Papíron keresztény vagyok ami a gyakorlatban se számít semmit. 2023 van, már nem a vallás irányít. Nyugodtan megszakithatod a kapcsolatot a szülőkkel, csak így a gyerekkel se fogsz tudni találkozni. De meg lesz nélkületek, gondolom így se tudtok minőségi időt együtt tölteni tehát nem változik semmi.

2023. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!