Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőtt fiam szörnyen...

A felnőtt fiam szörnyen rendetlen, és megsértődik ha szóváteszem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hülyén érzem magam, hogy közel 50évesen idegenektől kérek itt tanácsot, de nagyon elkeseredtem. A fiam 25éves,és világ életében trehány volt. Amíg itthol lakott, itt is mindig disznóól volt a szobája, akárhányszor megkértem, vagy parancsoltam csak ideig-óráig tartott. Jelenleg egyedül él albérletben, és a jelenlegi környezeze csak tovább romlott. Kész fertő a lakása, nem is értem hogyan tud így élni. Tőlünk abszolút nem ilyen példát látott, a férjem is pedáns, rendszerető ember. Legutóbb mikor szóvá tettem megsértődött, és azt mondta hogy ne szóljak bele az életébe és ne is látogassam meg, ha kioktatom. Ez két hete történt, és azóta alig beszéltünk, ha felhívom gyorsan leráz, mondván hogy nincs ideje beszélgetni.

2020. dec. 2. 16:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen vannak erényei is, ami miatt büszke szülő vagyok, de itt szerintem nem érzitek a dolog súlyát. Nem csak arról van szó, hogy reggel nem veti be az ágyát, vagy hogy nincsenek elpakolva a ruhái. Konkrétan potenciális fertőzésveszély van abban a lakásban! A konyhában halomszámra áll a többhetes penészes mosatlan, és ha végigmegyek a konyhán tojáshéj ropog a talpam alatt. A szobában a is szét van dobálva minden, szennyes ruhától kezdve a pizzásdobozokon át, égeszen kenyérpiritóig (egyáltalán mit keres a szobában?!)
2020. dec. 2. 17:20
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Van egy ötletem. Amennyiben van rá kerete, próbál finoman rábeszélni egy takarítónőre, aki heti 2x mondjuk 2 órát ott tölt, ez körübelül havi 16 ezer forint lenne és egy alap rendet eredményezne. Szerintem ha rendszeresen meg lennének csinálva az alap dolgok így a lakás állapota szinten lenne tartva nem jutna el ilyen mértékű káoszig. Ha őt egyátalán nem érdekli a takarítás és nem is hajlandó rá ez megoldás lehet, ma már ez nem akkora luxus mint amilyen annó volt. Nyilván legelősször kellene egy teljes értékű nagy takarítás de utána a heti 2x2 óra elég lenne, gondolom nem nagy alapterületű a lakás ha egyedül él.
2020. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Talán mondd el neki azt is a bocsánatkérés után, hogy elsősorban az egészsége miatt aggódsz. Aztán ha megnyugodtatok, tényleg lehet egy kompromisszumos megoldást keresni. (persze csakis kultúrált hangnemben és csak akkor, ha ő is benne van.) Amúgy nem kell erőltetni. Végső esetben találkozhattok máshol is, ahol mindketten jól érzitek magatokat.

Nehogy már ezen múljon a kapcsolatotok.

2020. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
4%
Gyermekkorában kellett volna rászoktatnod, hogy rakjon rendet. Ha ti rendszeretők vagytok, akkor nem lett volna nehéz. Most már nem érdemes beleszólnod ezt szokta meg. Majd ha lesz barátnője megváltozik.
2020. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

"A konyhában halomszámra áll a többhetes penészes mosatlan"

Nézd, annak akinek olyan oroszlán szeretete van, hogy ostor nélkül megy be az oroszlánok ketrecébe, és azok odaszaladva, dorombolva törleszkednek hozzá - annak hiába papolsz, hogy vigyázzon, mert az oroszlán egy roppant veszélyes vadállat. Annak ezt fölösleges elmondani. Ismételten elmondani már fárasztó. Sokadjára elmondani már az ember idegeit próbára tévő.

Na te ugyanezt csinálod, csak nem egy oroszlánkedvelővel, hanem a rendetlen fiaddal. Mert rendmániás vagy. De ő nem az.

Már elüldözted otthonról. Egyedül él egy albérletben, mert neked a rend mindenek felett.

Hagyd abba az ezirányú erőszakosságodat, mert már nehezen tolerálja, hogy nem hagyod békén rendügyben. Vedd tudomásul, hogyha a fejed tetejére állsz, akkor sem fog ezügyben megváltozni.

Hagyd meg rendetlennek. Persze ha a REND annyira fontos neked, hogy többet nyom a latban mint a fiad, akkor válaszd a rendet a fiad helyett. De ha tovább tolod a szentbeszédet, abbahagyja a kommunikációt veled. Elege van a rendmániádból!!!

2020. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
15/15 - ez a válasz katasztrófális, nevetséges! A válaszból feltételezem, hogy ugyanolyan trehány, mint az, akire vonatkozóan válaszolt.
2020. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%
14-és vagyok. Miért pontoztatok le? Nem a szülő feladata lett volna rendrakásra megtanitani a gyereket?
2020. dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

26 éves nő vagyok, hasonló, mint a fiad. Az ágyam mellett tiszta és koszos fehérnemű, nadrágok, címkés ruhák. Karnyújtásnyira több napos koszos kávésbögre, chipses zacskó. Az íróaszalom káosz, van, hogy 2 nap után mosogatok el, addig áll a csapnál a tányér, pohár, evőeszköz. Elől vannak a sminktermékeim egy része és csomó minden, amit napi szinten használok. És még sorolhatnám... Viszont kosz nincs, ahogyan én sem vagyok koszos, igénytelen (csak a fenti dolgokban)


EÜ-ben dolgozom. A munkámban rendezett, precíz, összeszedett (és tiszta!) vagyok, 100%-ot várok el magamtól, ahogyan azoktól is, akikkel együtt dolgozom.

2020. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha jót akarsz magadnak békén hagyod fiadat,az ő élete ő lakása,mindenkinek mást jelent rend,ne szólj bele mert már most sem akar ezért beszélni veled.

Anyukám pont ilyen az elején ha átjött hozzánk csak kritizált mindent ,amivel csak azt érte el hogy megbántott, illetve nem jöhet át hozzánk inkább én megyek át hozzá,nála patika rend van,ha le esik valami már morgolodik hogy most takarítottam stb sőt egy időben amiért nem tudott mást csinálni mint mindenért kritizálni nem vetem fel telefont,kinyomtam vagy ha még is felvettem nem beszéltem neki semmiről.

2020. dec. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

"Konkrétan potenciális fertőzésveszély van abban a lakásban! A konyhában halomszámra áll a többhetes penészes mosatlan, és ha végigmegyek a konyhán tojáshéj ropog a talpam alatt. A szobában a is szét van dobálva minden, szennyes ruhától kezdve a pizzásdobozokon át, égeszen kenyérpiritóig"


És? Neked kell ott laknod? Biztos vagyok benne, ha őt zavarná, esetleg fertőzést kapna, akkor változtatna. Ha fontos vendéget várna (nem téged...), akkor elpakolna, kitakarítana. Majd ha nem lesz miből enni, elmossa az edényeket. Ha ellepik a csótányok, majd elgondolkodik az ok-okozaton. Továbbra sem értem, neked mit kell ezen pattognod! Ha nem tetszik, nem mész oda, és kész. MAjd találkoztok, ha ő meglátogat, de erre túl sűrűn ne számíts, ha olyasmi miatt ekézed, amihez semmi közöd.

2020. dec. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!