Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőtt fiam szörnyen...

A felnőtt fiam szörnyen rendetlen, és megsértődik ha szóváteszem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hülyén érzem magam, hogy közel 50évesen idegenektől kérek itt tanácsot, de nagyon elkeseredtem. A fiam 25éves,és világ életében trehány volt. Amíg itthol lakott, itt is mindig disznóól volt a szobája, akárhányszor megkértem, vagy parancsoltam csak ideig-óráig tartott. Jelenleg egyedül él albérletben, és a jelenlegi környezeze csak tovább romlott. Kész fertő a lakása, nem is értem hogyan tud így élni. Tőlünk abszolút nem ilyen példát látott, a férjem is pedáns, rendszerető ember. Legutóbb mikor szóvá tettem megsértődött, és azt mondta hogy ne szóljak bele az életébe és ne is látogassam meg, ha kioktatom. Ez két hete történt, és azóta alig beszéltünk, ha felhívom gyorsan leráz, mondván hogy nincs ideje beszélgetni.

2020. dec. 2. 16:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy mi a problémád, azért ez már tényleg durva, amit a fiad csinál, de semmi érdemit nem tudsz tenni ellene.


Én 26 éves vagyok fiú/férfi vagyok, szintén egyedül egy albérletben, és én is nagyon rendetlen vagyok. Annyi rendet tartok, hogy éppenhogy ne legyen fertőzésveszély, semmivel sem többet. Azt például el sem tudom képzelni, hogy pl. felmossak "csak úgy", mert "itt van az ideje".


Nálam ez azért alakult ki (és nálatok is ezt gyanítom, ne haragudj), mert otthon mindig tökéletes tisztaságnak kellett lennie. Sokszor még egy asztalon hagyott pohár miatt is óriási cirkusz, kiabálás volt. Ezért most túlkompenzálok, mert elhatároztam, hogy nálam minden teljesen másképp lesz. A takarítás nálam a családi perpatvar és a veszekedés szinonimája. Pont nemrég fordult elő, hogy sétáltam az utcán, és hallottam, amint az egyik házban zúg a porszívó. Szó szerint gyomoridegem lett. Úgy bestresszeltem, hogy szinte az egész napom el is lett rontva.


Nem lehet, hogy a fiadnak is ugyanilyen érzései vannak? Talán túlságosan is elvártátok tőle a rendet gyerekkorában. Ne haragudj, hogy előre ítélkezem, de erre gyanakszom.

2020. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Javult a helyzet?
2023. márc. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 qkker1 ***** válasza:

Nem fog válaszolni.


A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

2023. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!