Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá apukámat, hogy...

Hogy vegyem rá apukámat, hogy gimnázium után itthon maradhassak egy évet?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a lényeg, hogy akármilyen közösségbe bekerülök, előbb utóbb én leszek az áldozat akit mindenki bánt, kihasznál. Gondolok itt iskolára vagy egyéb közösségekre. Valószínűleg azért, mert utálom saját magam, 0 az önbizalmam, és soha nem merek kiállni magamért, de nem is tudnék.

Ezért szeretnék itthon maradni egy évet, elkezdeni egészségesen élni, edzeni, fejleszteni magam stb., és közben szeretnék távol maradni az emberektől, akik lehúznak. Úgy gondolom ettől megnőne az önbizalmam, megszeretném magam, és máshogy tekintenének rám az emberek ha egy új közösségbe kerülök.

Szerintetek hogy vegyem rá?


2021. nov. 21. 11:18
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
99%

Egy életünk van és totál kiszámíthatatlan, hogy meddig tart.

A legnagyobb ostobaság tudatosan egy egész évet elvenni az életedből, azért mert mások véleményével foglalkozol.

Az egyetemen alapvetően értelmes, felnőtt emberek lesznek, nem óvoda már, hogy csúfoljanak vagy furán nézzenek rád.

Menjél, csináld és szard le idegenek véleményét.

Szerintem az lenne a ciki egyébként, hogy otthon ülnél és fizetnék a szüleid utánad a tb-t 1 évig.

2021. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
98%

Én is kövér vagyok és nebántsvirág, de tudod mit? Egyetemen ez nem érdekelt SENKIT. A gyerekek kegyetlenek, a kamaszok még inkább, de egyetemen felnőtt emberek vannak, és teljesen más az évfolyamok, csoportok dinamikája, mint egy osztálynál.

Egyszerűen ott már nem téma ez az egymás bántása dolog.

Rég felnőtt vagyok már, de életem legjobb időszaka volt az egyetem. :)

2021. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
90%
Ahha és ezt az egy évet a szüleidnek kéne finanszíroznia míg otthon vered magadnak?:-D Arról nem tehetnek hogy életképtelen vagy.
2021. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
De tehetnek róla hogy életképtelen vagyok, szerintem 5 év alatt kb annyit találkoztam és beszéltem összesen velük, mint egy átlagos gyerek fél év alatt.
2021. nov. 21. 12:13
 15/49 anonim ***** válasza:
55%

Ők tömtek hogy hájgolyó legyél kamaszként?


Én mondanám hogy ok, maradj itthon de a továbbtanulásodat már nem fogom finanszírozni. Ha már otthon mereszted keress munkát ne legyél csicska, a csicskákat nem szereti senki akkor se ha ki vannak gyúrva :-D

2021. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
77%
"Apa, jövőre kihagyok egy évet, de ebből meg abból rendszeres jovedelmem van. Beleadok a háztartásba havi 100at, meg fizetem a saját dolgaim, oké?"
2021. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de egy év nem fog ezen változtatni. Ezt én sem támogatnám. Tök sokat fogytál, ezért már eleve büszke lehetsz magadra! Az önfejlesztést már most elkezdheted. Es az is igaz amit írtak a többiek, az egyetemen már nem foglalkoznak ilyenekkel, más a csoport összetétel, az aktivitások. Plusz szerintem nagyon nehéz visszarázódni a tanulásba, ha kimarad egy év. Nekem 5 év maradt ki, hát nem volt egy leányálom visszaszokni, elhiheted.
2021. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

A nővérem miután megcsinálta az érettségit kb 2 évig csak úgy volt itthon, aztán végül elment pénztárosként dolgozni, és még mindig itt lakik de egy forintot nem ad semmibe sem.

Valszeg ennél nem lennék rosszabb

2021. nov. 21. 12:22
 19/49 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ha a nővéred kútba ugrana te is ugranál utána? Azért mert ő ingyenélő neked nem kell annak lenned. Nekem biztos nem kéne egy mamahoteles ingyenélő pasi az fix.
2021. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez egy jó ötlet, nekem is hasonló volt. Mondd el neki, hogy te épp ilyen vagy és neked ez jót tenne. Ha megérti, akkor gondolom nem akadályoz meg benne, hiszen ez neked nagyon is használ.
2021. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!