Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem enged el a mamám...

Anyu nem enged el a mamám temetésére, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ő volt az egyetlen nagyszülőm, igaz hogy már 3 éve nem találkozhattam vele, de ünnepeken mindig beszéltünk telefonon, ezt anyu nem tudta. Nagy nagyon szeretnék elmenni. A szüleim 3 éve váltak, apu függő lett, és rossz dolgokat kezdett csinálni, emiatt anya adta be a válókeresetet, már 5 évig szenvedtünk apu agressziójával és minden más hol elvonási, hol “beállt” tünetével. Anyu azóta egyáltalán nem engedte hogy a mamáról akár csak beszéljek, pedig anyu szülei korán meghaltak, a nagypapám is korán meghalt. Anyu a temetésre is azonnal nemet mondott, pedig apu testvére írt nekem hogy menjek el. Anyu szerint ott lehet apa, és nem akarja hogy láthasson, vagy bármi ilyesmi. Erre mostoha apum felajánlotta hogy elkísér és akkor “megvéd” aputól. Nagyon hiányzik mama, szomorú vagyok hogy elment. Nagyon bosszant hogy anyu ilyen szigorú.

2022. ápr. 16. 18:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%
Anyád férje beszélje rá a feleségét. Anyád nem szigorú, hanem gonosz.
2022. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

A mamádnak volt köze ahhoz, hogy apukád függő lett? Vagy csak simán azért nem enged anyud, mert apád anyáról van szó? Olyan, mintha a saját, apádon való bosszúja lenne ez, hogy nem enged el a mamád temetésére, közben nem apádnak, hanem neked okozva fájdalmat.

Nekem ez bocs, de pszichés bántalmazás.

Ha van még a temetésig annyi időd, hogy iskolapszichológussal beszélj, illetve neki kéne leülnie anyuddal beszélgetni erről - akkor egy próbát megér. Ha nem fér bele az időbe, akkor a nevelő apádat kérd meg, hogy segítsen meggyőzni anyukádat.

Részvétem.

2022. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell az engedélye, menj nyugodtan, semmiképp ne hagyd ki. Egy életen át bánnád. Aki meg azt hiszi, hogy ez hú de veszélyes: Ott van a kérdésben, hogy a nevelőapa igény esetén elkíséri a kérdezőt. Ezen felül viszont: Ne basszatok már ki velem, egy temetésről van szó, ahol minimum egy tucatnyi ember lesz, se sokkal nagyobb az esély ennek többszörösére. Még ha be is gerjedne apuka, rengetegen lennének, akik megvédhetik a kérdezőt. Szerintem nem egy még haza is kísérné.
2022. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
35%

"Fogalmad sincs róla hány éves a kérdező"

16 év fölött már mindenki tud önállóan közlekedni.

2022. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%
"Nem kell az engedélye" De bizony hogy kell. Kiskorú.
2022. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

"mostoha apum felajánlotta hogy elkísér és akkor “megvéd” aputól"

Majd megvéd anyudtól is, ha nem tetszik neki, hogy el akartok menni a temetésre, menj csak el vele. Ennyi konfliktust igazán felvállalhat egy ilyen ügyben az anyukáddal.

2022. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

15:

Értem én, hogy jogilag még kiskorú ès az anyja felel érte, de mégis mit tudna kezdeni, ha egyszerűen csak el menne? Semmit.


Én ezt mondom kérdező menj el. A mamádnak semmi köze, nem volt ahhoz, ami anyud meg apud között történt.

Lehet, ha haza mész kapni fogod az ívet, de legalább ki által azért, ami jár neked.

Ès szerintem az alap, hogy valaki részt vesz, valaki olyannak a temetésén, akit szeretett.

2022. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
14%
Jaj, ilyenkor úgy örülök hogy nincs kölköm. Ki nem szarja le mit akar (és nem tudhatjátok miért) a szülő? "Há mennyé' el, úgyse tehet semmit..." Gratulálok...
2022. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A szülő felnőtt ember. Legyen képes kommunikálni a gyerekével. Ha nem sikerül neki elég hatékonyan, akkor meg ne csodálkozzon, hogy egy 17 éves önállóan dönt arról, hogy a saját nagymamájának a temetésén részt vegyen-e vagy ne.
2022. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%
Az senkinek nem jut eszébe hogy nem szemétledik az anyja csak a vélhetően agresszív barom apjától félti? Szerintem jó ötlet hogy mostohaapád elkísér.
2022. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!