Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem enged el a mamám...

Anyu nem enged el a mamám temetésére, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ő volt az egyetlen nagyszülőm, igaz hogy már 3 éve nem találkozhattam vele, de ünnepeken mindig beszéltünk telefonon, ezt anyu nem tudta. Nagy nagyon szeretnék elmenni. A szüleim 3 éve váltak, apu függő lett, és rossz dolgokat kezdett csinálni, emiatt anya adta be a válókeresetet, már 5 évig szenvedtünk apu agressziójával és minden más hol elvonási, hol “beállt” tünetével. Anyu azóta egyáltalán nem engedte hogy a mamáról akár csak beszéljek, pedig anyu szülei korán meghaltak, a nagypapám is korán meghalt. Anyu a temetésre is azonnal nemet mondott, pedig apu testvére írt nekem hogy menjek el. Anyu szerint ott lehet apa, és nem akarja hogy láthasson, vagy bármi ilyesmi. Erre mostoha apum felajánlotta hogy elkísér és akkor “megvéd” aputól. Nagyon hiányzik mama, szomorú vagyok hogy elment. Nagyon bosszant hogy anyu ilyen szigorú.

2022. ápr. 16. 18:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%
Aha, pont az anyja temetésén a gyásznép előtt lesz agresszív az apja ...
2022. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Így van, lesznek ott elegen, akik megvédenék - de eleve arról van szó, hogy a mostohaapja elkísérné.
2022. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
75%
Hogy tilthatná már, nincs joga a szülőnek a gyereke szabad mozgását korlátozni.
2022. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
5%
Az nem lehet, hogy a nagymama pont anyudat okolta a fia tetteiért? Sokszor megtörténik, lehet, hogy anyud segítséget várt volna, ő meg pont támadott inkább. Neked talán nem mondta, nem akarta, hogy fájjon. Azért ezt mondom, mert 2 ilyen is volt az ismeretségi körömben. Mikor lesz a temetés? Lehet, hogy addig nevelőapuddal rá tudjátok venni.
2022. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
16%
Na kíváncsi vagyok ki volt az a jótét lélek aki töröltette hogy 17 vesen mgé megtilthatja neki. 18 éves koráig a szülő a feleős érte és ha megtiltja akkor megtiltja.
2022. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
23%
Jó hát le lehet pontozni meg töröltetni, de attól még a jogszabály így van, akkor ott kell reklamálni. 18 éves koráig a szülő a felelős és van beleszólása ebbe is.
2022. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

"ha megtiltja akkor megtiltja"

A gyerek meg ha elmegy mégis, akkor elmegy mégis.


"a jogszabály így van"

Az életben nem csak az a mérvadó, hogy mi az éppen hatályos jogszabály - már csak azért sem, mert az bármikor megváltozhat...


"18 éves koráig a szülő a felelős és van beleszólása ebbe is"

Beleszólhat abban az értelemben, hogy elmondhatja a véleményét, ha akarja megteheti ezt ordítozva, vagy máshogyan - de 17 évesen végül mégiscsak saját maga dönt az ember arról, hogy jobbra menjen-e vagy balra...

2022. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
56%
Menj el. Én elmemnék azért is
2022. jún. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!