Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anyuka,gyermekét egyedül...

Egy anyuka,gyermekét egyedül neveli.Az apuka több éve van börtönben és lett új kapcsolata.Közben az anya 2 alkalommal próbálkozott öngyilkossággal.Elvehetik az anyukától a gyereket?

Figyelt kérdés
Elvehetik az anyától a gyereket?
2022. dec. 16. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
87%
Te lennél a gyermek? Nem biztos hogy rosszabb lenne, ha intézetbe kerülnél.
2022. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Még a nevelőszülőkhöz kerülés sem bambi-zizi-körhinta! Nagyon lutri...

2022. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Az apa bűnöző, az anya mentálisan beteg szuicid hajlamokkal, ha tőlük nem veszik el a gyereket, akkor nem tudom kitől?

...de sajnos nem fogják amíg az anya él aki fedelet biztosít a feje fölé, enni-inni ad neki és iskolába járatja ahogy én elnézem a gyermekvédelmet.

Amúgy több éve börtönben dekkoló pasasnak hogy lett új kapcsolata, de főleg milyen?

2022. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem önmagában az öngyilkossági kísérlet miatt nem. Csak akkor, ha a gyerekeit veszélyeztette, pl. őket is meg akarta ölni magával együtt.

Az egy másik kérdés, hogy ha anyuka ilyen labilis, akkor szülőként mennyire tud helytállni. Ha a gyerekek el vannak hanyagolva, vagy olyan légkört teremt nekik otthon az anyjuk, ami egészséges fejlődésüket veszélyezteti, akkor léphet a gyámügy. Ha apuka még a börtönben ül, akkor nyilván ő nem tudja nevelni a gyereket. Ha viszont véget ért a börtönbüntetése, és normális viszonyok között él (pl. normális lakásviszonyok, van munkahelye vagy legalább valami idénymunkát dolgozik), akkor simán kaphatja ő a gyereket. A párkapcsolat is pozitív érv, ha a párja normális ill. normálisan dolgozik.

2022. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
3-as, ha az apa letöltötte a büntetését, akkor csak az a kérdés, milyen viszonyok között él, milyen életet tud biztosítani a gyerekének. Ill. ha azért ült volna, mert a gyereke (vagy általában egy gyerek) sérelmére követett volna el valamit, pl. megerőszakolta volna, akkor nem kapná meg.
2022. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

#5

Én tudok olvasni és értelmezni, tedd te is ezt!...vagy a kérdés rosszul van kiírva.

Nem azt írja a Kérdező, hogy az apuka börtönben VOLT, hanem azt, hogy börtönben VAN, ami lehet még akár 5-8-10-15 év is.

ERRE írtam amit írtam.

2022. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

6-ra:

"Az apuka több éve van börtönben és lett új kapcsolata."


Ennek a mondatnak az egyik fele biztosan rosszul van megfogalmazva. Ha még ül, akkor elképzelni sem tudom, hogyan tudott volna valakivel összejönni. Ha már kijött, akkor tudom ezt elképzelni, ezért gondoltam, hogy már kint van.

2022. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
89%
Utolsó pedig vannak ilyenek. Levelezés útján. Vagy simán homár lett.
2022. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Na, most kéne a kérdező, hogy leírja a valóságot.

Persze ha nem megint "elméleti" a kérdés (magyarul kitalált egy hülyeséget).

2022. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg az apának még bevonulás előtt lett új kapcsolata, aki kint várja őt. Mondjuk 5 éve új feleségként. Az anyának nagyon össze kell szednie magát, elsősorban azért, hogy ne nyomorítsa a gyerekét az állandó rettegéssel, hogy még ma is van-e anyja, vagy ma sikerült neki. Ilyen anyától igaziból jobb is elvenni, csak ugye hova? Ha az apa kijön, felesége várja, rendezett körülmények (mert mondjuk halált okozó gondatlan vezetés vagy valami ilyesmi miatt van bent), anya pedig továbbra is labilis, lehet, hogy tényleg átrakják a gyereket hozzá. Bár, itt azért van az is, hogy évek óta nem látta, nem volt kapcsolat.
2022. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!