Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anyuka,gyermekét egyedül...

Egy anyuka,gyermekét egyedül neveli.Az apuka több éve van börtönben és lett új kapcsolata.Közben az anya 2 alkalommal próbálkozott öngyilkossággal.Elvehetik az anyukától a gyereket?

Figyelt kérdés
Elvehetik az anyától a gyereket?
2022. dec. 16. 11:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Elvehetik tőle, ha pszichiátriailag beszámíthatatlanank ítélik emg.
2022. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
El. Mondjuk normális országokban köteleznék hogy rendezze az életét: már így is traumatizálta a gyerekeit. Nem kevésbé kártékony mint az apa.
2022. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%
Anyuka belegondolhatna hogy a fiának akár mennyire is kiskirályi élete van egyszer párszor lesz szar napja, és olyankor kiről vegyen példát?
2022. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne az igazán normális, ha (fogalmam sincs hogyan) az anyát helyre tudnák hozni ebből az állapotból. Azt mondják, egy öngyilkosnak annyira beszűkül a tudata, hogy teljesen képtelen mást látni a saját kétségbeesésén kívül. Lehet, hogy ő még mindig ott van elakadva, hogy elhagyta a férje. Vagy éppen attól van kétségbe esve, hogy bármikor elvehetik tőle a gyereket, mert nem tudom mit nem tud megadni neki. Annyi féle variáció lehet, hogy csak tippelgetni tudna bármelyikünk. De mindenképp legfontosabb lenne a gyereket egy biztonságos közegbe helyezni, az anyával pedig megértetni, hogy vissza fogja kapni, csak a jelenlegi állapotát kell rendbehozni. Az meg úgy nem megy, hogy retteg, hogy az apának adják a gyereket. Neki az olyan lehet mint ha elrabolnák tőle, csak még lejjebb húzza. Viszont mi mindent okozhat egy ilyen gyerekkor!
2022. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják nagy valószínűséggel elvenni az anyától sajnos, pedig nem ártana. Az egykori osztálytársam anyukája minden évben rendszeres látogatója volt a pszichiátriának, mert magába öntött egy vagon gyógyszert. A gyerekei általában úgy találták meg ájultan a földön. Mivel ez nem egyszer, nem kétszer ismétlődött hanem rengetegszer, mondom midnen évben, annyira kiölte a gyerekekből az érzelmeket, hogy csak átléptek rajta, hívtak hozzá egy mentőt és jöttek iskolába. Onnan tudom, hogy osztálytársam elmesélte. Az egyik gyerek, amint 18 lett, lelépett otthonról. A másik, az osztálytársam vele maradt, és tönkrement az élete. Már a gimit sem tudta befejezni, azt se tudom mi lett vele azóta. Azt viszont tudom, hogy az anyuka még életben van, mert pár hónapja láttam, de nem ismert fel. Hogy mentálisan hogy van, nem tudom, bár jobban nézett ki mint 20 éve, szóval talán már mást is eszik és nenm csak gyógyszereken él.
2022. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Az anya évekig nem foglalkozott a gyereke apjával,aki jelenleg is büntetését tölti.Levelezés útján alakult ki új párkapcsolata a férfinek.Az anya amikor tudomást szerzett a férfi új kapcsolatáról,gyógyszereket vett be,mert nem akarja megérteni,hogy már nem szereti őt,csak a gyermekét.Az anya azzal fenyegeti a férfit,hogy nem láthatja a gyerekét,amikor kijön,ha börtön utáni éveket nem velük folytatja.A férfi próbálja megértetni az anyával,hogy segíteni fog nekik mindenben amikor már kint lesz,de újabb öngyilkossággal próbálkozott.Fel akarta kötni magát.Ez nagyon megviselte a gyereket.Az apa nem bántott senkit,sőt nagy valószínűséggel félreértésből ítélték el,ami miatt kárpótlást fog kapni.Az apuka nagyon szereti a gyermekét,de a volt párjához semmi nem köti már érzelmi úton,mivel jó pár hónapja van új párkapcsolata.
2022. dec. 17. 00:43
 17/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm,hogy részletesen kifejtette amit ezzel a kérdéssel kapcsolatban gondol.
2022. dec. 17. 00:47
 18/29 anonim ***** válasza:
Itt szegény gyerek az áldozat, de nem menthetetlen a szituáció, mivel ha atmenetileg bortonben is van az apa de jó a kapcsolat. Az érzelmi szál a legfontosabb. Ha nevelesbe is veszik, akkor is legalabb 1 szuloje van, akihez kotodik, es ha nem 20 evre iteltek el a ferfit, akkor kesobb rendezodhet a dolog. Rosszabb sorsokbol is jottek ki jol emberek. Termeszetesen ha a gyermek nagyon pici akkor mas a szitu.
2022. dec. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
És te miért is mosdatod a hapsit, és mocskolod a nőt kérdező? Te vagy a börtöntöltelék új tyúkja?
2022. dec. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Kedves 19/19 kommentelő.Igen én vagyok a börtöntöltelék új tyúkja.De nem hiszem,hogy pálcát törhetnél bárki feje felett.Emberek vagyunk,mindenki hibázik, valószínűleg te sem vagy tökéletes.Ha érdemben az eredeti kérdésemre nem tudsz választ adni,akkor azzal sem kell foglalkoznod,hogy én vagyok-e az új tyúk?Mivel is mocskolom az anyukát tulajdonképpen? Éveken keresztül nem is tartotta a férfivel a kapcsolatot, most hogy megtudta van új párja,miért lett fontos neki?Nem ez az első eset a földön,hogy szakít két ember,de itt most nem is ez a lényeg,hanem hogy a kisfiúnak végig kell néznie azt amit az anyja csinál.Erre kellene valami jó megoldást találni!

Gondolom a párodat pedig te is mosdatnád,hogy a szavaiddal éljek,még akkor is ha jelenleg nem túl kellemes helyen tölti a napjait.

Nem rosszindulatú,fikázó megjegyzésekre vagyok kíváncsi,abból van elég köszönöm.Okos megoldást keresnénk,ezért kértem tanácsot!

2022. dec. 17. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!