Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek hálás azért,...

Hogyan legyek hálás azért, amit rámeröltettek?

Figyelt kérdés
Szüleim gyerek-, de méginkább tinikorom óta nem veszik figyelembe a véleményemet, csak az lehet jó amit ők jónak vélnek. Ha nem jó nekem, azzal csak annyit érek el, hogy elmondanak mindennek de ugyanúgy megvalósítják. Persze elfogadom, minek lázadozzak ha már úgyis megvan? Van értelme? De ők csodálkoznak, hogy miért nem vagyok hálás ezekért a dolgokért. Hogyan legyek amikor nemcsak hogy nem kértem, de ezt el is mondtam nekik és mégis, minden tiltakozásom ellenére megvették nekem a drága holmikat, vagy hasonlók. Ha valakit esetleg érdekelnek a részletek, privátban mesélek! 21/f

2023. ápr. 16. 18:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%
Külön költözöl és önálló életet ekzdesz élni, ez a legjobb emgoldsá.
2023. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

6

És azt még hozzátenném, hogy emellett egyszersem öleltek meg, egyszer nem mondták azt, hogy szeretnek, hogy büszkék rám. Ha jót csináltam, az volt a max hogy: így is kell! Ennyi.

2023. ápr. 16. 20:26
 13/31 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nem válaszolsz a külön költözés, önállósodás felvetésesre. 21 éves férfiként növessz gerincet, és önállósodj-rinya helyett.
2023. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

"Szüleim ... nem veszik figyelembe a véleményemet"

És milyen jól teszik: felnőtt emberek, csak annak a véleményét veszik figyelmbe és csak akkor, akinek és amikor figyelembe akarják venni a véleményét.

Te is felnőtt ember vagy, hát tegyél te is pontosan ugyanígy!

2023. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, csak tudod elég nehéz úgy, hogy utána meg, amikor mégsem sikerül valami, akkor jön az hogy: ugye megmondtuk, sosem hallgatsz ránk, önfejű vagy, makacs vagy, stb. stb. stb. Tudom gyenge vagyok hogy ennyitől meghunyászkodom.
2023. ápr. 16. 21:09
 16/31 anonim ***** válasza:
90%

Hát ne hunyászkodj meg, hanem ilyen újra (és újra és újra) vedd elő a módszert: csak annak a véleményére hallgass akkor is, akiére akarsz!

[link]

2023. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
92%
ilyen = ilyenkor
2023. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
49%

" felnőtt emberek, csak annak a véleményét veszik figyelmbe és csak akkor, akinek és amikor figyelembe akarják venni a véleményét."


Ez biztos? Akkor sok millió alkalmazott nem felnőtt? Akinek nincs abszolút hatalma az nem felnőtt?

2023. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%

"Akkor sok millió alkalmazott nem felnőtt?"

Miért ne lenne felnőtt? Felnőtt ember módjára ő maga döntötte el, hogy alkalmazott akar-e lenni vagy nem, és ha igen, kinek az alkalmazottja milyen feltételekkel - és minden egyes napon ő maga dönti el azt is, hogy felbontja-e a munkaszerződését vagy nem: ha nem akar tovább a főnöke véleményére hallgatni, akkor veszi a kalapját és lelép.

2023. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
89%

"Felnőtt ember módjára ő maga döntötte el, hogy alkalmazott akar-e lenni vagy nem"


Hát igen, a végtelen lehetőségek világában élünk. Sőt! A földi menyországban.

2023. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!