Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek hálás azért,...

Hogyan legyek hálás azért, amit rámeröltettek?

Figyelt kérdés
Szüleim gyerek-, de méginkább tinikorom óta nem veszik figyelembe a véleményemet, csak az lehet jó amit ők jónak vélnek. Ha nem jó nekem, azzal csak annyit érek el, hogy elmondanak mindennek de ugyanúgy megvalósítják. Persze elfogadom, minek lázadozzak ha már úgyis megvan? Van értelme? De ők csodálkoznak, hogy miért nem vagyok hálás ezekért a dolgokért. Hogyan legyek amikor nemcsak hogy nem kértem, de ezt el is mondtam nekik és mégis, minden tiltakozásom ellenére megvették nekem a drága holmikat, vagy hasonlók. Ha valakit esetleg érdekelnek a részletek, privátban mesélek! 21/f

2023. ápr. 16. 18:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

" felnőtt emberek, csak annak a véleményét veszik figyelmbe és csak akkor, akinek és amikor figyelembe akarják venni a véleményét."


A kényszersorozott fronton szopó katonák is biztosan így gondolják.

2023. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"Hát igen, a végtelen lehetőségek világában élünk. Sőt! A földi menyországban."

Nem valami rabszolgatartó államról beszélünk. Vagy igen?

2023. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
95%

21 éves vagy, menj dolgozni, ha nem tetted még, és költözz el, amint tudsz.


Ennyi. NEM könnyű, de másképp nem lesz saját normális életed, ahol már nem kell kényszeresen megfelelni másokdnak vagy hálálkodni bármiért.


21 múltam, mikor elhúztam otthonról. Nehéz volt, tény, mégsem csinálnám vissza, ugyanis az otthoni légkörnél még az is jobb, ha hó végén egyhéten keresztül csak párizsis zsemlét eszek, mert épp annyi pénzem maradt fizetésből.


Senki nem mondta, hogy könnyű önállósodni támogatás nélkül, de magadnak! teszel vele jót, ha lelépsz, amint lehet.

2023. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 NTBS ***** válasza:
100%
Állj a saját lábadra. Dolgozz, költözz el. Ismerkedj a valós élettel.
2023. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
15%

" felnőtt emberek, csak annak a véleményét veszik figyelmbe és csak akkor, akinek és amikor figyelembe akarják venni a véleményét."


Igen, a felnőtt ember bármikor rátukmál bárkire bármit, függetlenül attól, hogy a másik félt ez hogy érinit. A felnőtt ember nem érez empátiát, vagy ha érzi is nem foglalkozik vele (hiszen el kell nyomni, mert ő az erősebb kutya...).


A pszichopata, szadista, vagy nárcisztikus felnőttekre ez igaz lehet.

2023. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"felnőtt emberek, csak annak a véleményét veszik figyelmbe és csak akkor, akinek és amikor figyelembe akarják venni a véleményét."

"A pszichopata, szadista, vagy nárcisztikus felnőttekre ez igaz lehet."


Ha így látod, az attól lehet, hogy nem vagy még felnőtt ember.



"a felnőtt ember bármikor rátukmál bárkire bármit, függetlenül attól, hogy a másik félt ez hogy érinit. A felnőtt ember nem érez empátiát, vagy ha érzi is nem foglalkozik vele (hiszen el kell nyomni, mert ő az erősebb kutya...)."

Nem, egyáltalán nem ezt mondtam. Eleve nem is arról beszéltem, aki tukmálni próbál, hanem arról, akire megpróbálnak rátukmálni valamit, pl. véleményt: felnőtt embernek egyik fülén be, a másikon ki.

2023. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, egyáltalán nem ezt mondtam. Eleve nem is arról beszéltem, aki tukmálni próbál, hanem arról, akire megpróbálnak rátukmálni valamit, pl. véleményt: felnőtt embernek egyik fülén be, a másikon ki."


Ebben igazad van. De ezt csak addig teheted meg, amíg a másik féltől nem függsz. Lehet ez anyagi, érzelmi, fenyegetettségből vagy bármi másból adódó függőség. Nem mindig lehet harc vagy sérülések nélkül tovább állni. A harcoknak meg vesztesei is szoktak lenni.

2023. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

"ezt csak addig teheted meg, amíg a másik féltől nem függsz"

Felnőtt ember nem függ senkitől, saját döntéseket hoz.


"Lehet ez anyagi, érzelmi, fenyegetettségből vagy bármi másból adódó függőség."

Ezeket mind meg lehet szüntetni, csak akarni kell. Ha kell, segítséget is igénybe lehet venni: pénzügyi tanácsadás, pszichológus, rendőrség, stb.


"Nem mindig lehet harc vagy sérülések nélkül tovább állni. A harcoknak meg vesztesei is szoktak lenni."

Persze. De az, hogy valamiben valaki alul marad, még nem kell, hogy azt jelentse, hogy mástól fog függni az élete.

Ha elveszíti a munkáját, kereshet másikat.

Ha nem fizetnek neki eleget, kereshet másik munkát, vagy lejjebb adhatja az igényeit, pl. elköltözhet kisebb, olcsóbb lakásba, eladhatja a kocsiját.


Mire gondolsz? Hajléktalanság? Alkoholizmus? Szellemi fogyatékosság? Vagy mi miatti függőség az, amitől szerinted nem lehet megszabadulni?

2023. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
79%

"Ha kell, segítséget is igénybe lehet venni: pénzügyi tanácsadás, pszichológus, rendőrség, stb."


Igen, tehát ezeknek a rendszereknek az elérhetőségétől, hatékony működésétől, a te ügyedet fontosnak tartásától nem függsz.


Szintén nincsenek a világan kétszínű szélhámosok, akik segítség nyújtás álarca mögött használják ki a segítségre szorulókat.


Félig irigyellek. Nagyon erős az ön és ősbizalmad.


"pénzügyi tanácsadás"


Arról hallottál, hogy pár évtizede az embereket a tanácsadók beleédesgették a devizahitelekbe? Azóta jópár ilyen családot kilakoltattak, sokan öngyilkosok lettek.


Persze voltak akik talpra álltak ebből is, tehát akkor rendben van. Felnőtt ember nem függ semmitől.

2023. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"ezeknek a rendszereknek az elérhetőségétől, hatékony működésétől, a te ügyedet fontosnak tartásától nem függsz. Szintén nincsenek a világan kétszínű szélhámosok, akik segítség nyújtás álarca mögött használják ki a segítségre szorulókat. ... az embereket a tanácsadók beleédesgették a devizahitelekbe? Azóta jópár ilyen családot kilakoltattak, sokan öngyilkosok lettek. ... Felnőtt ember nem függ semmitől."


Ha társadalomban él, akkor nyilván hatással van rá a társadalom, de akkor is önálló döntéseket hozhat, nem foghat mindent másokra.

Pl. dönthet úgy is, hogy olyan országban lakik, ahol nem olyan jól működik a rendszer, mint máshol; úgy is dönthet, hogy jobbá teszi a rendszert az adott országban; meg úgy is, hogy elmegy inkább máshová lakni. Arról is ő dönt, hogy kiben bízik meg meg kiben nem, és minél inkább el akarja kerülni a szélhámosokat, annál inkább elgondolkodik azon, hogy kiben érdemes megbízni meg kiben nem, és hogy kire hallgat, amikor azt kell eldönteni, hogy egy konkrét személyben megbízzon-e. Az is a saját döntése, hogy egyáltalán felvesz-e hitelt vagy beéri azzal, hogy csak addig nyújtózkodik, ameddig a takarója ér. Ha szélhámosba akad, vagy bedől a hitele, stb., akkor is van választása - csak persze ilyenkor a szóba jöhető választási lehetőségek olyanok, hogy valószínűleg egyik se nagyon jó... De azért ha mondjuk kilakoltatnak valakit, akkor is ott van még mindig a hajléktalanszálló például... Nyilván nem egy leányálom, de akkor is... Persze aki öngyilkosságra adja a fejét, az már nem beszámítható... Ezért érdemes már hamarabb segítséget kérni, akkor, amikor még csak felmerül az öngyilkosság.

2023. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!