Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szülés után, Karácsonykor...

Csak szülés után, Karácsonykor akarom majd elmondani a szüleimnek, hogy megszületett az 3. unokájuk, ez rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Sose volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, 20 évesen jobbnak láttam elmenni otthonról. Időközben külföldön is vállaltam munkát 22 évesen, és mikor el akartam köszönni apámtól, csak annyit reagált, hogy “és akkor most hova sz*rjak?”

Rá egy évre hazajöttem, szakítottam az exemmel, amiért engem hibáztattak, pedig közös döntés volt, mivel a srác 3. országból jött, ahova visszaköltözött. Nagyon fájt, hogy a szüleim ennyire letojták akkor is az érzéseimet.

Utána megismerkedtem a későbbi férjemmel, apám a nászutunk előtt még fojtogatott, mert neki nem tetszett az esküvő, azt mondta, gyerekként is olyan rossz voltam, hogy el kellett volna taposni.

Nem drogozok, nem vagyok alkesz, cigizni néha cigiztem régen. Két állást tartottam fent, hogy önerőből le tudjak diplomázni.

Jelenleg 37 éves vagyok, nagyjából rendeződtek a dolgok, de tudom, hogy kb olaj lenne a tűzre, ha csak szülés után jelenteném be, hogy amúgy van még egy unokájuk.

Anyám velem nem igazán foglalkozik, van már 2 unokája, és csak velük van elfoglalva.

A terhességem titokban tartása nem lenne nehéz, mert bár 3 km-re lakunk egymástól, mi szószerint csak karácsonykor ülünk össze.

Ami mellettük szól viszont, hogy apám anno örökölt egy csomó pénzt, amiből vett nekem egy új autót, és az egyik lakását eladta nekem 10 millióért, amit ő anno 3-ért vett, szóval lakáshoz segített. Nővérem ugyanezt megkapta tudtommal.

Elvileg december 2-án fogok szülni (gyakorlatilag meg majd persze odafent eldöntik), szóval kb 3 héttel karácsony előtt.

Nagyon gáz lenne, ha csak karácsonykor jelenteném be?

Nem akarok haragot, se veszekedést, meg kéretlen tanácsokat se. Egyszerűen csak örülni szeretnék, hogy végre babát várok, és jó volna, ha mások is tudnának velem együtt örülni. Szerintetek ez lehetséges lesz karácsonykor?

Ki hogyan tudta meg, vagy jelentettétek be, hogy nagyszülő lett belőletek, vagy nagyszülő lett édesanyátokból-anyósotokból?

Úgy érzem már jó ideje, hogy csak magamra számíthatok, nővérem se foglalkozik velem, vele már karácsonykor se találkozok, pedig ők is 5 perc kocsiútra vannak tőlünk. Jogosak az érzéseim? Attól félek a legjobban, hogy ha bármi probléma lépne fel a terhesség során, egyből engem hibáztatnának.



#karácsony #szülő-gyermek kapcsolat #unokaérkezése #terhessegbejelentes #bantalmazaselkerulese #boldogbabavaras
2023. júl. 1. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:

10# 2010 előtt is rossz volt a kapcsolatunk ugyan, de nem ennyire… ha tudtam volna előre, hogy ez csak rosszabb lesz, én is másképp intézem talán a dolgokat.

Csak addigra már annyira benne voltunk a közös üzletben, hogy nem akartam lemondani erről. Mondván, hogy valamit hagyj profitáljak már én is, ha már érzésekből is csak a gyűlöletet kapom..

Egyébként nem szeretném, ha csak a lakásra korlátozódna a téma, ugyanis a 10 milliót először jelzálog hitelből fizettem ki, amit babaváróval később kiváltottam az eladáshoz szükséges tehermentesítéshez, de a babavárót még most is nyögöm. (Plusz mivel nagyobb lakásba költöztem, így ezen is van jelzáloghitel.)

Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna, ha én is otthon maradhattam volna még pénzt gyűjtögetni, és egy önerővel beleugrani egy lakás vásárlásba, úgy, ahogy a nővéremnek is megadatott 26 éves koráig.

2023. júl. 1. 23:33
 12/76 anonim ***** válasza:
75%
#11 Ne is foglalkozz velük, a lakással élni kell, főleg, ha van ilyen lehetőség. Te érzelmi oldalról kérdezted. Én tartom azt a véleményem, hogy ha karácsonykor bejelented, hogy van egy párhetes kisbabád, azzal csak muníciót adsz nekik, hogy bánthassanak, ha akarnak. Ha hamarabb szólsz, akkor meg ha bántanak, egyből megmondhatod, hogy semmi közöd hozzájuk ezek után, de legalább te fogod a gyeplőt.
2023. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
84%

Karácsonykor összeülni? Eszembe sem jutna!

Nem mondanám el a babát sem előbb, sem később

2023. júl. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
75%
Nekem hasonló a kapcsolatom anyámmal. Szerintem teljesen jogosak az érzéseid. Ha én babát várnék, biztos nem mondanám el nekik, nem hiányozna a felesleges stressz amit a negatív reakciójukból kapnék. Szerintem karácsonykor is felesleges összeülni, a család egész évben legyen család ne csak ünnepekkor, de ezt neked kell érezned. Azt, hogy utólag elmondod nekik biztos nem tetszene nekik, de ezek szerint közben sem nagyon érdekelné őket a dolog... Sajnálom, hogy ilyen szituációban vagy. Helyedben biztos már rég megszüntettem volna szüleimmel a kapcsolatot. Csak azért mert család, nem muszáj hogy az életedben legyenek. Engem is 18 éves koromban rakott ki anyám (apukám 15 éves koromban halt meg, más közeli rokonom nincs), azóta nem tartom vele a kapcsolatot. Igaz az elején fájt mert mégiscsak család és akármi van támogatnia kellene, de idővel jobb lett és ha megpróbálna javítani a kapcsolatunkon nem engedném neki... Lehet neked is jót tenne ha így cselekednél.
2023. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
100%
De ide mar hogy jon az, hogy karacsony? Ilyen horror utan veluk kapcsolatban barmelyik hetkoznap aktualisabb.
2023. júl. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
89%

Ha már lett volna gyereked, akkor fel sem merülne benned, hogy egy háromhetes csecsemőt kiteszel egy ilyen stressznek (sőt, sokakban még a családi összejövetel sem merül fel).


Nem értelek: nem akarsz haragot, mégis okot adnál rá.


De alapvetően nem értem, minek erőltetni ezt a kapcsolatot. Lakásvásárlás ide vagy oda, gyakorlatilag házhoz mész a lóf*szért, pedig ha már magadat nem tartod annyira, legalább a gyerekedet óvhatnád egy ilyen környezettől.

2023. júl. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
81%
Elmondanam és ugyanúgy csak karácsonykor találkoznék velük
2023. júl. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
92%

"Attól félek a legjobban, hogy ha bármi probléma lépne fel a terhesség során, egyből engem hibáztatnának."

Te rettegsz ezektől az emberektől és a veleményüktől. Miért? Fojtogat az esküvőd miatt, mert neki "nem tetszett", es te ezek után meg azon pörögsz, hogy neki megfelelj? Ha valaki ilyet csinál, akkor vehetne nekem akármennyiért lakást, repülne az életemből. Nem csak pofázok, mert nagyon hasonló elethelyzetben vagyunk. A férjem szülei és húga is ugyanabban a városban lakik, mint mi. 3 éve nincs kapcsolat a húgával egyáltalán, a szüleivel meg csak ő tart kapcsolatot, jobbára kötelességtudatból, de pl most május elején volt náluk utoljára. Engem vagy a gyerekeket nem ismerik. Ok, hogy minősíthetetlenül viselkednek velünk, gyűlölködnek, aláznak, manipulálnak. A férjem úgy döntött, hogy ilyen emberek nem kellenek az életünkbe. Felelőssegteljes apa, akinek a család nyugalma a legfontosabb, nem az, hogy ki mit gondol vagy pletykál.

2023. júl. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:

Azért erőltetem a karácsonyt, mert a szívem mélyén szeretem őket, és szeretnék velük jó kapcsolatban maradni, vagy tudni, hogy mi van velük legalább évente egy alkalommal.

Én tipikusan az vagyok, aki már megbocsátott, de feledni nem tudok. Nem akarok bosszút, nem harcolni velük, nyugdíjasok, ki tudja, mennyi van még hátra. Velük ellentétben én nem akarom őket bántani. Így is bűntudatom van sokszor, hogy a többi ünnepen egy sms-ben köszöntjük fel egymást. Régen még felhívtuk egymást, de legújabban a telefont se veszik fel nekem és vissza se hívnak miután küldök sms-t.

Nem tudom már, mi a jó, hogy tudnék feléjük úgy közeledni, hogy ne sérüljön senki?

Nem akarok még olajat a tűzre, lehet, hogy emiatt jobb volna akkor mostanában bejelenteni, de azt se tudom, hogy kell tőlük kb időpontot kérni. Vigyek egy üveg bort, meg virágot? Annak biztos örülnének

2023. júl. 2. 06:42
 20/76 anonim ***** válasza:
96%

"szeretnék velük jó kapcsolatban maradni"

. Mert most jó kapcsolatban vagytok? Akkor nem lenne kérdés.

És akkor nem azon kellene gondolkodni, milyen ajándékért cserébe állnak szóba veled a szüleid.


Megbocsájthatsz nekik, de az annyi, hogy nem haragszol, és kész. Attól még reálisan kellene nézned ezt a kapcsolatot.

2023. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!