Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szülés után, Karácsonykor...

Csak szülés után, Karácsonykor akarom majd elmondani a szüleimnek, hogy megszületett az 3. unokájuk, ez rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Sose volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, 20 évesen jobbnak láttam elmenni otthonról. Időközben külföldön is vállaltam munkát 22 évesen, és mikor el akartam köszönni apámtól, csak annyit reagált, hogy “és akkor most hova sz*rjak?”

Rá egy évre hazajöttem, szakítottam az exemmel, amiért engem hibáztattak, pedig közös döntés volt, mivel a srác 3. országból jött, ahova visszaköltözött. Nagyon fájt, hogy a szüleim ennyire letojták akkor is az érzéseimet.

Utána megismerkedtem a későbbi férjemmel, apám a nászutunk előtt még fojtogatott, mert neki nem tetszett az esküvő, azt mondta, gyerekként is olyan rossz voltam, hogy el kellett volna taposni.

Nem drogozok, nem vagyok alkesz, cigizni néha cigiztem régen. Két állást tartottam fent, hogy önerőből le tudjak diplomázni.

Jelenleg 37 éves vagyok, nagyjából rendeződtek a dolgok, de tudom, hogy kb olaj lenne a tűzre, ha csak szülés után jelenteném be, hogy amúgy van még egy unokájuk.

Anyám velem nem igazán foglalkozik, van már 2 unokája, és csak velük van elfoglalva.

A terhességem titokban tartása nem lenne nehéz, mert bár 3 km-re lakunk egymástól, mi szószerint csak karácsonykor ülünk össze.

Ami mellettük szól viszont, hogy apám anno örökölt egy csomó pénzt, amiből vett nekem egy új autót, és az egyik lakását eladta nekem 10 millióért, amit ő anno 3-ért vett, szóval lakáshoz segített. Nővérem ugyanezt megkapta tudtommal.

Elvileg december 2-án fogok szülni (gyakorlatilag meg majd persze odafent eldöntik), szóval kb 3 héttel karácsony előtt.

Nagyon gáz lenne, ha csak karácsonykor jelenteném be?

Nem akarok haragot, se veszekedést, meg kéretlen tanácsokat se. Egyszerűen csak örülni szeretnék, hogy végre babát várok, és jó volna, ha mások is tudnának velem együtt örülni. Szerintetek ez lehetséges lesz karácsonykor?

Ki hogyan tudta meg, vagy jelentettétek be, hogy nagyszülő lett belőletek, vagy nagyszülő lett édesanyátokból-anyósotokból?

Úgy érzem már jó ideje, hogy csak magamra számíthatok, nővérem se foglalkozik velem, vele már karácsonykor se találkozok, pedig ők is 5 perc kocsiútra vannak tőlünk. Jogosak az érzéseim? Attól félek a legjobban, hogy ha bármi probléma lépne fel a terhesség során, egyből engem hibáztatnának.



#karácsony #szülő-gyermek kapcsolat #unokaérkezése #terhessegbejelentes #bantalmazaselkerulese #boldogbabavaras
2023. júl. 1. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
95%
Kerdező, ezt a jó kapcsolatot csak te akarod. Te tepersz, de ők már a telefont se veszik fel neked. Miért erőlteted mégis? Mire jó ez? Mire mész azzal, hogy te szereted őket, ha ők téged nem?? Be kellene látnod, hogy egy nem létező ábrándot kergetsz.
2023. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező: szerinted érdekli őket? A leírásod alapján telibesz...ják, hogy mi van veled, a harmadik porontyodot is. Teljesen mindegy, mikor mondod el, mert olyan szinten se érdekeld őket, mint engem a huszonhatod szomszéd macskájának nemi élete. Miért erőlködsz irányukba? Nincs jobb dolgod, saját családod, akikre fókuszálhatsz?
2023. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, jártál/jársz terápiára? 37 éves vagy és elmegy melletted az élet, mert még mindig nem váltál le érzelmileg a szüleidről. Tudom, nehéz. Én is járok terápiára a szüleim miatt, például szexuális erőszak, csak, hogy egyet említsek, de már nincsenek olyan küzdelmeim, mint neked. Csináld azt, ami neked jó, amit Te gondolsz. Kérdésre válaszolva egyébként: jogos.
2023. júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
97%

Az a legbrutálabb, hogy te még ezek után azt hiszed, hogy szereted őket :( Nem avatnám be őket a babatémába, se most, se később. Feléjük se szagolnék a helyedben innentől.

És mindenképp felkeresnék egy pszichológust is a helyedben.

2023. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
95%
Sosem fogom megérteni, hogy az ilyen "hát igazából szarba se vettek egész életemben, metaforikusan vagy fizikailag leköptek rugdostak és tulajdonképpen alig várták hogy megszabaduljanak tőlem" nevelésű emberek mi a fészkes francos fenének tartják a kapcsolatot a "szüleikkel", bár ezek csak biológiailag érdemlik meg azt a jelzőt... Most meg az unokát is bele akarok vonni? Minek? Minek egyáltalán elmondani? Hogy majd ha mutogatja a nagyszülőknek mit rajzolt, vagy mondani akar nekik valamit, neki is azt mondják hogy "hova szarjak", és azt éreztessék vele hogy egy nagy semminek tartják? Szülőként a te dolgod lenne megvédeni az ilyen (verbális) támadásoktól, márpedig borítkolható, hogy mást nem fog kapni. Ráadásul fasza lesz karácsonykor, a szeretet ünnepén hallgatni szüleid további b*sztatását és abszolút 0 érdeklődését a gyereket illetően. De ha kívánja a szervezeted a csesztetést ám legyen, neked fog fájni, nem nekem.
2023. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ne mond el, tartsd meg magadnak azt az örömöt, amit az a pici csoda ad, aki a pocidban növekszik. Nincs rá garancia, hogy ha megtudnák, akkor nem akarnak majd direkt idegesíteni téged, ami se neked, se a picinek nem lenne jó.
2023. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ez az egész történet furcsa.

Ha valakik szarba sem vesznek - és most tekintsünk el attól, hogy okkal vagy ok nélkül - akkor elmúlik a szeretetem feléjük és élem az életem nélkülük.


Egyenesen röhejesnek érzem, hogy csak 3 km-re egymástól csak karácsonykor jövünk össze, akkor szenteskedve ajándékozgatunk, eljátsszuk a családot, aztán utána újabb egy évig meg tojunk egymásra.

...miközben még a telefont sem vesszük fel egymásnak év közben!

Elmebaj!


Jó, azt még hozzátenném, hogyha valakivel ilyen a viszonyom, hogy még a gyerekem születését sem akarom vele megosztani, akkor nem fogadok (és nem várok el!) el tőle kocsit, lakást, de ez én vagyok. Én 10 éve akkor 40 milliós balatoni nyaralót utasítottam vissza és azóta sem bánom.

Viszont ha elfogadom és ezzel eladom a lelkem, akkor tartom magam az általános emberi normákhoz és lenyelem a békát!


Szerintem vagy rendezd a kapcsolatodat a szüleiddel, vagy karácsonykor se bohóckodjatok egymással és akkor a gyerekről sem kell beszámolnod!

2023. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
92%

"Én tipikusan az vagyok, aki már megbocsátott, de feledni nem tudok."


Nem, Te sajnos tipikusan hülye vagy. Vedd már észre, a szüleid teljesen megnyomorítanak érzelmileg. Istenem, szedd már össze magad.

Komolyan azt szeretnéd, hogy a gyerekednek is azokat mondanák, mint amit neked? Hogy meg kellett volna a gyereket taposni, meg téged szidnak a füle hallatára?

Gondolkozz már el! Komolyan elrontanád a gyereked életét ilyen toxikus nagyszülőkkel?

Egy gyereknek stabil anyára van szüksége, nem pedig egy olyan tutyi-mutyi valakire, aki még a saját szüleiről sem tud leválni közel 40 évesen.

Sajnálom, tudom, hogy rosszul esnek ezek a szavak, de muszáj lesz észhez térned, mert ez így nagyon nem oké.

2023. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:

Nekem a gyermekem az első már most természetesen.

Gondoltam, ha már szülőként megbuktak a szüleim, akkor talán nagyszülőként más milyenek lesznek, és kérlek, ne írjátok, hogy naív vagyok, mert a nővérem két gyermekét nagyon szeretik.

Jártam amúgy pszichológushoz, de az a helyzet, hogy én csak pénzkidobásnak éreztem.

Egy neves pszichológushoz jártam, aki már első alkalommal mondta, hogy nem fogja megmondani, hogy mit csináljak, hiszen ez az én életem, csak kérdésekkel próbál rávezetni engem a nekem megfelelő útra. Hát nekem ez rohadtul nem jött be, hiszen az apám annyira agresszív volt, hogy biztos voltam abban, hogy egy szakember meg tudta volna mondani, hogy mit kellett volna csinálni egy olyan agresszív emberrel, akire rá voltál utalva, mert mondjuk 17 évesen gyomor szájon vág az apád, amiért találkoztál egy barátnőddel és 10 perccel később értél haza. Vagy az anyámmal, mit kellett volna megosztanom azok után, hogy állandóan csak bámult maga elé, mikor apám engem vert, vagy a nővérem, aki valamiért már kiskorom óta utál, és minden egyes alkalommal, amikor valami kiesett a kezemből és eltört, vagy mondjuk 2-est kaptam töriből egyből rohant apámékhoz bemószerolni, és tudta, hogy retorzió lesz a vége. Később természetesen durvább dolgokat is elmondott rólam, előtte mindig a bizalmamba férkőzött. Az exeimet a mai napig hívogatja a nővérem, hogy megbeszéljék, hogy mekkora egy sz*r vagyok, illetve volt olyan is, hogy egyszer az akkori pasim szervezett nekem egy szülinapi bulit, és elment a nővéremért is, mert nem talált volna oda. A nővérem végig engem pocskondiázott a kocsiban állítólag, hogy nekem mindig ki volt nyalva a valagam, és most is kb mit képzelek magamról, hogy ekkora bulit tartanak nekem. Én erről nem tudtam semmit, csak amikor megérkezett az akkori barátom és a nővérem végül a helyszínre, ahol már vártam őket többed magammal, láttam a pasimon, hogy le van sápadva és elborult volt a tekintete. Mikor félrehívtam és kértem, hogy mondja el, hogy mi bántja, akkor mondta, hogy miket mondott rólam a nővérem a kocsiban. Nagyon bántott, főleg, hogy akkor már otthon se laktam, de a nővérem igen, akinek sose kellett egy forintot se hazaadnia, mégis én voltam a rossz mindenki szemében még úgyis, hogy már kerültem, akit tudtam.

Na mikor ezeket elsoroltam a pszichológusnak, csak bólogatott, meg kérdéseket tett fel, hogy “mit gondolok, a nővérem vajon miért viselkedik így velem”. Tudtam a választ, azért, mert ennyire irígy volt a semmire. De én ezen a ponton mindig megrekedtem, nekem maximum csak azokkal szemben van megküzdési stratégiám, akiket nem kedvelek, és úgy bántanak, akik szeretnek, vagy valaha szerettek, és bántanak, azokat én nem akarom visszabántani, mert bárkinek lehet rossz napja, nekem is sajnos. Szóval nem jött be a pszichológus, pedig nem 2,-Ft-ot hagytam nála.

2023. júl. 2. 10:03
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

#29

Ez még mindig nem válasz arra a kérdésre, hogy miért tartod velük a kapcsolatot, miért járkálsz oda karácsonykor?

2023. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!