Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szülés után, Karácsonykor...

Csak szülés után, Karácsonykor akarom majd elmondani a szüleimnek, hogy megszületett az 3. unokájuk, ez rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Sose volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, 20 évesen jobbnak láttam elmenni otthonról. Időközben külföldön is vállaltam munkát 22 évesen, és mikor el akartam köszönni apámtól, csak annyit reagált, hogy “és akkor most hova sz*rjak?”

Rá egy évre hazajöttem, szakítottam az exemmel, amiért engem hibáztattak, pedig közös döntés volt, mivel a srác 3. országból jött, ahova visszaköltözött. Nagyon fájt, hogy a szüleim ennyire letojták akkor is az érzéseimet.

Utána megismerkedtem a későbbi férjemmel, apám a nászutunk előtt még fojtogatott, mert neki nem tetszett az esküvő, azt mondta, gyerekként is olyan rossz voltam, hogy el kellett volna taposni.

Nem drogozok, nem vagyok alkesz, cigizni néha cigiztem régen. Két állást tartottam fent, hogy önerőből le tudjak diplomázni.

Jelenleg 37 éves vagyok, nagyjából rendeződtek a dolgok, de tudom, hogy kb olaj lenne a tűzre, ha csak szülés után jelenteném be, hogy amúgy van még egy unokájuk.

Anyám velem nem igazán foglalkozik, van már 2 unokája, és csak velük van elfoglalva.

A terhességem titokban tartása nem lenne nehéz, mert bár 3 km-re lakunk egymástól, mi szószerint csak karácsonykor ülünk össze.

Ami mellettük szól viszont, hogy apám anno örökölt egy csomó pénzt, amiből vett nekem egy új autót, és az egyik lakását eladta nekem 10 millióért, amit ő anno 3-ért vett, szóval lakáshoz segített. Nővérem ugyanezt megkapta tudtommal.

Elvileg december 2-án fogok szülni (gyakorlatilag meg majd persze odafent eldöntik), szóval kb 3 héttel karácsony előtt.

Nagyon gáz lenne, ha csak karácsonykor jelenteném be?

Nem akarok haragot, se veszekedést, meg kéretlen tanácsokat se. Egyszerűen csak örülni szeretnék, hogy végre babát várok, és jó volna, ha mások is tudnának velem együtt örülni. Szerintetek ez lehetséges lesz karácsonykor?

Ki hogyan tudta meg, vagy jelentettétek be, hogy nagyszülő lett belőletek, vagy nagyszülő lett édesanyátokból-anyósotokból?

Úgy érzem már jó ideje, hogy csak magamra számíthatok, nővérem se foglalkozik velem, vele már karácsonykor se találkozok, pedig ők is 5 perc kocsiútra vannak tőlünk. Jogosak az érzéseim? Attól félek a legjobban, hogy ha bármi probléma lépne fel a terhesség során, egyből engem hibáztatnának.



#karácsony #szülő-gyermek kapcsolat #unokaérkezése #terhessegbejelentes #bantalmazaselkerulese #boldogbabavaras
2023. júl. 1. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:

Ahha, te leszel az egyik bántalmazó fórumozó.

Tájékoztatlak, tetszik vagy sem, hogy

Ad1: nem te fogod eldönteni, hogy alkalmas vagyok-e anyának vagy sem, pláne nem egy fórum alapján

Ad2: az, hogy milyen anya leszek, azt majd az idő és a gyermekem eldönti, te maximum csak asszisztálhatsz a neten keresztül - ha hagyom!


Van egy olyan érzésem, hogy most én járnék jól, ha te VALÓBAN azt hinnéd, hogy kamu a kérdés.

További szép napot

2023. júl. 2. 14:35
 62/76 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gondolatod, hogy terhességi probléma esetén téged hibáztatnának, miből ered? (Egyébként miből gondolod, hogy egyáltalán érdekelné őket a terhességed esetleges problémája?)
2023. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
95%

Én ott adtam fel, amikor miután leírtad, mennyi rosszat kaptál tőlük, és mennyi rosszra számítasz még, ami meg sem történt, arról érdeklődtél, milyen ajándékot vegyél a szüleidnek, hogy meghallgassanak...


De ha ettől lesz jobb az életed, akkor távozom.

2023. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
88%
Tájékoztatlak, hogy hiába hisztizel, akkor is durván lelkisérült vagy. Hát már most nem szereted és tiszteled annyira a saját gyereked, hogy ilyen embereket tàvol tarts tőle, szeritrd milyen anya leszel akkor, ha egy fojtogatóhoz viszed a gyereked?
2023. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 A kérdező kommentje:

Hagyjuk

Elment a kedvem a fórumozástól.

Ha akartok beszélgetni, még 20 percig hagyom, 15:00-kor pedig törölni fogom a kérdést, mert itt csak bántást kapok, biztatás helyett.

Még egyszer köszönöm a jószándékúak tanácsát, jól esett.

2023. júl. 2. 14:40
 66/76 anonim ***** válasza:
83%
Màr ez is abszurd, hogy valaki komolyan megkérdezi, gáz-e csak úgy odamenni egy újszülöttel, ebből is látszik, hogy kamu. Ilyem hihetetlen szinte buta nem lehet valaki, hogy ez benne kérdésként felmerüljön.
2023. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeretnek a szüleid! Sem a bortól, sem a virágtól nem fognak. A gyerekedet se fogják. Valószínűleg nem kívánt gyerek voltál. Még az se kizárt, hogy nem is az "apád" az apád. Nem kell minden kapcsolatot megmenteni.
2023. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonlítok az apámra, biztos, hogy az ő gyereke vagyok
2023. júl. 2. 14:46
 69/76 anonim ***** válasza:
100%
Ha a farfekvés miatt képesek lennének téged hibáztatni, akkor a szülés után is simán találnak valamit, amibe beleköthetnek, csak hogy bántsanak. Szoptatsz, nem szoptatsz, sír a gyerek, mekkora, milyen színű a szeme,stb. A kérdésre válaszolva szerintem írd meg smsben a terhességedet, aztán oda teszik, ahová akarják. A karácsonyt meg a gyermekágyas időszakra tekintettel simán kihagynám. Jobb lesz az úgy neked is.
2023. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, zárom a kérdést

Sziasztok

2023. júl. 2. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!