Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szülés után, Karácsonykor...

Csak szülés után, Karácsonykor akarom majd elmondani a szüleimnek, hogy megszületett az 3. unokájuk, ez rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Sose volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, 20 évesen jobbnak láttam elmenni otthonról. Időközben külföldön is vállaltam munkát 22 évesen, és mikor el akartam köszönni apámtól, csak annyit reagált, hogy “és akkor most hova sz*rjak?”

Rá egy évre hazajöttem, szakítottam az exemmel, amiért engem hibáztattak, pedig közös döntés volt, mivel a srác 3. országból jött, ahova visszaköltözött. Nagyon fájt, hogy a szüleim ennyire letojták akkor is az érzéseimet.

Utána megismerkedtem a későbbi férjemmel, apám a nászutunk előtt még fojtogatott, mert neki nem tetszett az esküvő, azt mondta, gyerekként is olyan rossz voltam, hogy el kellett volna taposni.

Nem drogozok, nem vagyok alkesz, cigizni néha cigiztem régen. Két állást tartottam fent, hogy önerőből le tudjak diplomázni.

Jelenleg 37 éves vagyok, nagyjából rendeződtek a dolgok, de tudom, hogy kb olaj lenne a tűzre, ha csak szülés után jelenteném be, hogy amúgy van még egy unokájuk.

Anyám velem nem igazán foglalkozik, van már 2 unokája, és csak velük van elfoglalva.

A terhességem titokban tartása nem lenne nehéz, mert bár 3 km-re lakunk egymástól, mi szószerint csak karácsonykor ülünk össze.

Ami mellettük szól viszont, hogy apám anno örökölt egy csomó pénzt, amiből vett nekem egy új autót, és az egyik lakását eladta nekem 10 millióért, amit ő anno 3-ért vett, szóval lakáshoz segített. Nővérem ugyanezt megkapta tudtommal.

Elvileg december 2-án fogok szülni (gyakorlatilag meg majd persze odafent eldöntik), szóval kb 3 héttel karácsony előtt.

Nagyon gáz lenne, ha csak karácsonykor jelenteném be?

Nem akarok haragot, se veszekedést, meg kéretlen tanácsokat se. Egyszerűen csak örülni szeretnék, hogy végre babát várok, és jó volna, ha mások is tudnának velem együtt örülni. Szerintetek ez lehetséges lesz karácsonykor?

Ki hogyan tudta meg, vagy jelentettétek be, hogy nagyszülő lett belőletek, vagy nagyszülő lett édesanyátokból-anyósotokból?

Úgy érzem már jó ideje, hogy csak magamra számíthatok, nővérem se foglalkozik velem, vele már karácsonykor se találkozok, pedig ők is 5 perc kocsiútra vannak tőlünk. Jogosak az érzéseim? Attól félek a legjobban, hogy ha bármi probléma lépne fel a terhesség során, egyből engem hibáztatnának.



#karácsony #szülő-gyermek kapcsolat #unokaérkezése #terhessegbejelentes #bantalmazaselkerulese #boldogbabavaras
2023. júl. 1. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
89%

Én sajnálom, hogy ilyen életed volt.

Soha nem felejtem el, hogy anyu nevelőintézetbe akart adni, azt sem hogy azt mondta ha olyat csinálnék biztos pofon lenne.

Meghalt, nem tudom hogy tartanám e vele a kapcsolatot.

Nekem is gyatra gyerekkorom volt. (Nem annyira mint neked, neked láthatóan rosszabb)

Egyedül a mamám volt az, aki nevelt, de közben más is élt a lakásban. Ők állandóan hergeltek EGY gyereket. Tisztán emlékszem milyen dühkitörésem voltak gyerekként emiatt (is). 22 éves vagyok és rengeteget változtam, javultam. Már nincsenek ilyen kitöréseim, de rengeteg időbe telt nekem is.

Nagyon sokat segített hogy eljöttem onnan. Mérgező emberek.

De én is vissza járok havonta. Más így amikor csak havi egyszer találkozok velük. Nem olyanok. Azért a mama hiányzik, sajnálom hogy neki velük kell laknia.

De ha azt csinálták volna velem, mint veled nem hogy évi egyszer nem mennék, hanem kb soha többet.

Legyen egy kis önbecsülésed. A gyerek azt fogja látni amit mutatsz neki.

Én viszem a kicsimet látogatóba, de ha csak egyszer úgy szólnak hozzám, vagy akár hozzá vagy egyszer kiabálás lesz soha többet nem megyek vissza a gyerekem érdekében. Ha azt mutatod a picinek mondjuk 3 éves korában akár, hogy te olyan helyre mész ahol megaláznak, mert ő issza magába az eseményeket, akkor neki sem lesz ám nagy önbecsülése.

2023. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
83%
#58 Szerintem ebbe ne menjünk bele, hogy kinek volt itt keményebb életútja, ez egyébként sem verseny, (zárójeles megjegyzés, hogy ha az lenne, a leírtak alapján nálam nem nyernél). Ettől függetlenül is úgy gondolom, hogy megértem az emberek felháborodását, attól függetlenül hogy a mocskolódás soha semmire nem vezet. Ugyanis te egy védtelen kisbabával készülsz besétálni olyanokhoz, akik ha úgy gondolják, simán bántják fizikailag, ami egy ilyen törékeny testnél halálos vagy maradandó károsodást előidéző is lehet, hiába nem annak szánják. Ugyanúgy, ahogy anno téged is bántottak, ha rosszat csináltál. Az ilyen emberek veszélyesek, nem véletlenül vannak jobb helyeken börtönbe zárva. De még ha nem is bántják fizikailag, lelkileg akkor is kárt tehetnek benne, ha folyamatosan beszólogatnak neki, ahogy anno veled is tették. Nekem is vannak olyan rokonaim, akiktől gyomoridegem volt, ha látogatni jöttek, hiába csak évi 1-2 óra volt. Azért savaznak itt az emberek, mert minden mentálisan ép ember ösztönösen védi a kisgyerekeket (másként nehezen maradnánk fent) és te most pont veszélyeztetni akarod a sajátodat.
2023. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
74%
Ez a kérdés egy ékes példája annak, hogy miért kéne feltételekhez és ellenőrzésekhez kötni a gyerekvállalást... De nem baj, majd lesz a gyerek is ugyanolyan lelki nyomorult mint az anyja, meg az ő gyereke is, és így tovább... Ezeknél a családoknál már csak így megy ez :)
2023. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de azért kéne kezeltetned magad, mert a gyerekvállalás mindenkiből előhozza a bevésődött mintákat, pláne az olyanokból, akikben nincs elég reflexió azzal kapcsolatban, ami vele történt. Nem ástál le melyre, totál tagadásban élsz, nincs benned tudatosság a családdal kapcsolatban, így aztán a kialvatlanságtól félőrülten simán feljöhet az agresszió, amit elszenvedtél. Es akkor úgy megrazod a babát, hogy nem épül fel. Tudom, most halálra sértődsz, hogy hogy feltételezhetek ilyet. Csecsemőosztályon dolgozom, tudod, hány ilyen esetet láttam már?? Igen, olyan anyaktól, akiről "nem gondoltad volna".
2023. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
75%
Egyik előző válaszoló vagyok. Szomorú látni, hogy csak te nem érted, hogy segítségre lenne szükséged. A pszichológusnak igaza volt. Ő csak rávezet a helyes útra, a gondokkal neked kell megküzdened, senki más nem tudja megoldani helyetted. De te még mindig egy álomvilágban élsz sajnos. Oké, bizonyos kommentelők stílusa hagy kívánnivalót maga után, de ez Magyarország.
2023. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim válasza:

Szerintem szard le őket te is akármennyire lehet!

Aki bele pofázik mindenve, és allandóan leszól az nem család! Van egy hülye mondás, hogy a családot nem lehet megválogatni. Pedig de! Ha köcsög, méghozzá ok nélkül a "rokon" nyugodtan lehet ignorálni, és virtuálisan kidobni a kukába!


Az viszont szép gesztus volt, hogy lakáshoz és autóhoz segitett, de ezt inkább úgy érzem mintha a lelki terrorok utáni vezeklésként adnák neked, de hiába adott dolgokat a leírásod alapján ugyanugy terrorizálnak. Ez pedig nem normális! Ignoráld őket, vagy közöld velük az elvárásaidat, hogy kell viselkedni!

márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!