Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan bűntudato...

Miért kell állandóan bűntudatot kelteni, ha költöm a pénzt?

Figyelt kérdés

Korábban is volt már a szüleimmel ebből vitánk, hogy miért veszem meg ezt, miért veszem meg azt, miért utazom.


Ők azok a típusú emberek, akik max. munkába és heti egyszer bevásárolni járnak.

Nincsenek olyan barátaik, akikkel összejárnának, nem szeretnek utazni, a hobbijuk a tv nézés, fűnyírás (igen, apukám azt hobbinak definiálja). Nem utaznak, mert "minek, ott van az interneten minden". Nem fejlődnek semmiben, pl. anyukámnak a mai napig nyomógombos telefonja van, merthogy ő nem fogja tapogatni a telefon képernyőjét. Az első okostv-t én vettem nekik, előtte a régi "doboztv" volt mindenhol, mert nem kell nekik "internetes" tv, ők azt nem tudják kezelni... Aztán azóta lecserélték olyanra az összeset, mert hát kiderült, hogy csak jobb az...


Nemrég megvásároltam az első lakásomat, korábban albérletben laktam, ami mindennel fel volt szerelve, így én ide összvissz egy fotelt és egy sminkasztalt hoztam.

Szerettem volna otthonos, ízléses és időtálló lakást, berendezést, tehát nem feltétlenül az IKEA-JYSK-Mömax vonalon mozogni csak. Mindenhol lehet jó dolgokat kifogni, ezeket a boltokat is látogatom heti szinten, de hát na, valljuk be, ezek nem az örökdarabjaikról híresek.


Apukám ennem ellenére rendre ilyenekkel jön, hogy miért veszek új ágyat, hozzam el a régi szobámból, otthonról az ágyamat, jó az még. Tipikus kovácsoltvas ikeás ágy, ami már akkor sz..r volt kis túlzással, mikor megvettük. Stílusában sem illik a lakásba. Vagy hogy ne rendeljek foteleket, mamáéknál van a garázsban három is, nem használják őket már. Néha azt gondolom, hogy viccel, de nem, ő ezeket komolyan gondolja.


Anyukám tegnap azért harapta le kis túlzással a fejem, mert beruháztam egy Dyson porszívóra. Minek az, van az Aldiban is vezetéknélküli, az is ugyanolyan jó, csak 200 ezerrel kevesebb. Plot twist, barátnőmék vettek aldisat még tavaly, konkrétan tologatták a padlón bekapcsolva, de a koszt nem szívta fel, cserébe baromi hangos volt.

Ugyanez volt a hűtőnél, mindenképpen jégadagolósat akartam, mert egész évben jegeskávéval indítom a napot, mindent jéggel iszom, a mélyhűtőm a régi lakásban konkrétan jégkockatartókkal volt tele. Hát szerinte az felesleges, vegyek a Pepcoban jégkockatartót és egy éjszaka alatt kész lesz, nehogy ezért ilyen drága hűtőt vegyek, ne igyak ennyi hideget, meg fog fázni a torkom...


Nem az utolsó forintjaimat költöm el, alapból úgy szoktam, hogy a bevételem felét félreteszem, utána ami marad, abból gazdálkodom. Tehát nem az van, hogy a mának élek, elköltöm az összes pénzemet, utána meg tőlük kérek. Mégis, olyan bűntudatot kelt most is az anyám bennem, mert vettem valamit, amire évek óta vágytam, hogy az nem igaz.


2023. júl. 29. 10:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
89%

Attól mert valami drága nem lesz jó,minőségi, vagy nem jelenti azt hogy ugyanúgy mehetne tönkre 2 hét múlva. Ugyanezen alapon ami olcsó nem feltétlenül rossz ami 2 használat után tönkremegy.

Nyilván egy lakás berendezése nem olcsó akármit is veszünk.

2023. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
85%
Azért jellemzően a minőségi dolgok drágábbak, mint az ócskák. Ezen kár is rugózni.
2023. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
30%
Csak megjegyeztem hogy vannak kivételek. És igazából mindegy is mert egy lakás berendezéséből nem lehet olcsón kijönni csak akkor ha tényleg mindent valakitől kapunk.
2023. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
24%
Egy könyvvizsgáló nem mond ilyet, hogy "beruháztam egy porszívóra". És vajon hány huszonéves könyvvizsgáló van az országban?
2023. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 A kérdező kommentje:
Igen, mindenki csak a munkája szerinti szakzsargont használhatja, hétköznapi kommunikációban is.
2023. júl. 29. 13:30
 66/74 anonim ***** válasza:
97%
Nem, hanem pont bántja az ember fülét a szakmájához kapcsolódó kifejezések helytelen használata.
2023. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
100%

"olyan bűntudatot kelt most is az anyám bennem, mert vettem valamit, amire évek óta vágytam, hogy az nem igaz"

Nem akar bűntudatot kelteni, csak szerinte túl sokba került a cucc. Te érzel bűntudatot, ezt nem kéne. Ha neked belefér és nem tőlük veszed el, miért érzel bűntudatot?

2023. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem a fele fizetésedből van ezekre pénzed, hanem még mindig ajándék pénzből, ami a lakás árán felül rendelkezésedre áll. Ha mondjuk X milliót rászánsz arra, hogy minőségi berendezést vegyél (X=nem túlárazott minőségi bútorzat ára), az az én értékrendem szerint rendben van, viszont ha 2X milliót kiszórsz dizájner kisasztalokra meg pipacsos egyedi huzatú étkezőszékekre, az gáz.


De amúgy a szüleid akkor is ugyanígy sopánkodnának, ha a Jyskben vennél fotelt, miközben ott van a mamáé, vagy sima Samsung porszívót vennél az aldis helyett, úgyhogy eszerint a helyes válasz tényleg az, hogy nem kell őket beavatni, és vagy találj mást, akivel megbeszéled, vagy vedd igénybe a fizetős szaksegítséget, ha már úgyis telik rá.

2023. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nagyon fura, hogy ilyen kisigényű szülőknek a szülei (nagyszülők) milliomosok.
2023. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
21%

Rossz érzés lehet, hogy nem örülnek veled. Lehet , hogy azért, mert a nagyszülőktől kapott pénzre ők is számítottak. (kvázi kimaradtak az öröklésből..vagy csak ugy látják, nekik kevesebb jut, neked meg kár volt adni, mert ugyis elszórod) Talán ez áll a háttérben. Talán így gondolják.

Amugy költs arra amire csak akarsz és élvezd a dolgot! Egyszer élsz!

2023. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!