Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan bűntudato...

Miért kell állandóan bűntudatot kelteni, ha költöm a pénzt?

Figyelt kérdés

Korábban is volt már a szüleimmel ebből vitánk, hogy miért veszem meg ezt, miért veszem meg azt, miért utazom.


Ők azok a típusú emberek, akik max. munkába és heti egyszer bevásárolni járnak.

Nincsenek olyan barátaik, akikkel összejárnának, nem szeretnek utazni, a hobbijuk a tv nézés, fűnyírás (igen, apukám azt hobbinak definiálja). Nem utaznak, mert "minek, ott van az interneten minden". Nem fejlődnek semmiben, pl. anyukámnak a mai napig nyomógombos telefonja van, merthogy ő nem fogja tapogatni a telefon képernyőjét. Az első okostv-t én vettem nekik, előtte a régi "doboztv" volt mindenhol, mert nem kell nekik "internetes" tv, ők azt nem tudják kezelni... Aztán azóta lecserélték olyanra az összeset, mert hát kiderült, hogy csak jobb az...


Nemrég megvásároltam az első lakásomat, korábban albérletben laktam, ami mindennel fel volt szerelve, így én ide összvissz egy fotelt és egy sminkasztalt hoztam.

Szerettem volna otthonos, ízléses és időtálló lakást, berendezést, tehát nem feltétlenül az IKEA-JYSK-Mömax vonalon mozogni csak. Mindenhol lehet jó dolgokat kifogni, ezeket a boltokat is látogatom heti szinten, de hát na, valljuk be, ezek nem az örökdarabjaikról híresek.


Apukám ennem ellenére rendre ilyenekkel jön, hogy miért veszek új ágyat, hozzam el a régi szobámból, otthonról az ágyamat, jó az még. Tipikus kovácsoltvas ikeás ágy, ami már akkor sz..r volt kis túlzással, mikor megvettük. Stílusában sem illik a lakásba. Vagy hogy ne rendeljek foteleket, mamáéknál van a garázsban három is, nem használják őket már. Néha azt gondolom, hogy viccel, de nem, ő ezeket komolyan gondolja.


Anyukám tegnap azért harapta le kis túlzással a fejem, mert beruháztam egy Dyson porszívóra. Minek az, van az Aldiban is vezetéknélküli, az is ugyanolyan jó, csak 200 ezerrel kevesebb. Plot twist, barátnőmék vettek aldisat még tavaly, konkrétan tologatták a padlón bekapcsolva, de a koszt nem szívta fel, cserébe baromi hangos volt.

Ugyanez volt a hűtőnél, mindenképpen jégadagolósat akartam, mert egész évben jegeskávéval indítom a napot, mindent jéggel iszom, a mélyhűtőm a régi lakásban konkrétan jégkockatartókkal volt tele. Hát szerinte az felesleges, vegyek a Pepcoban jégkockatartót és egy éjszaka alatt kész lesz, nehogy ezért ilyen drága hűtőt vegyek, ne igyak ennyi hideget, meg fog fázni a torkom...


Nem az utolsó forintjaimat költöm el, alapból úgy szoktam, hogy a bevételem felét félreteszem, utána ami marad, abból gazdálkodom. Tehát nem az van, hogy a mának élek, elköltöm az összes pénzemet, utána meg tőlük kérek. Mégis, olyan bűntudatot kelt most is az anyám bennem, mert vettem valamit, amire évek óta vágytam, hogy az nem igaz.


2023. júl. 29. 10:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
93%

Ha ilyen szinten nem haladnak a világgal, talán jobb tényleg kevesebb összeget mondani nekik.

Egyébként idősek? Testvéred van? Jobban meg lehetne ezt vele beszélni. Ha nagyon idősek a szülők, nem fognak változni.

2023. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a havi bevételem fele megy a megtakarítás, befektetés fülbe minden hónapban! :) Te bohóc.
2023. júl. 29. 10:39
 13/74 anonim ***** válasza:
96%
felnőtt vagy, akkor mi közük hozzá?
2023. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:

Nem idősek, de nyilván nem is a húszas éveikben vannak... De régen is ugyanilyenek voltak, nagyszüleim már régen a digitális fényképezőkkel jártak nyaralni, ők meg még akkor is a régi, analóg verzióval, aztán nyaralás után lehetett izgulni, hogy az előhivatott képek közül melyik lesz használható.


Anyukám 52, apukám 55.


Nincs testvérem.

Baráti társaságom több van, de nyilván én is látom, hogy a huszonévesek nehezen boldogulnak a mai világban, meg tudom az ő problémáikat is, így őket nem "terhelem" azzal, ami nekem gond.

2023. júl. 29. 10:46
 15/74 anonim ***** válasza:
96%

"... így őket nem "terhelem" azzal, ami nekem gond."


Oké, konkrétan akkor mi is volt a gondod a példaként felsorolt porszivoval és hűtővel kapcsolatban?

2023. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 A kérdező kommentje:

Nem azokkal volt probléma, engedd már el ezeket. Mint írtam, egy lakás megvásárlása, berendezése során bőven szembesülhet az ember problémákkal.

Ha te ezt nem tapasztaltad, örülj neki! :)

2023. júl. 29. 10:51
 17/74 anonim ***** válasza:
90%
Ok, csak a kérdésed nem kérdés, csak panaszkodni meg puffogni jöttél. Több embertől is értelmes választ kaptál: vagy megbeszéled a szüleiddel, hogy ne szóljanak bele a költésedbe, vagy nem avatod be őket, a tukmált szarokra meg határozottan nemet mondasz. Ha tényleg önállóan élő, dolgozó, pénzügyileg tudatos felnőtt nő vagy, akkor viselkedj is úgy!
2023. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt nem értem, hogy "kivel, ha nem a szüleivel beszéli meg az ember?" Hát en pl. a férjemmel, a barátaimmal, vagy éppen senkivel. Bűntudatot meg nem ők keltenek, hanem te magadban, mert nem váltál le róluk. Fogadd el, hogy ők prímán elvannak a doboz tv-vel, cserébe te is tojd le, hogy mi a véleményük a porszívódról. Ezekről nem kell velük beszélni, ha szóba hozzák akkor pedig meghúzod a határod annyival, hogy "nem tartok igényt a mama fotelére, mert a saját ízlésem szerint rendezem be a lakásom".

Irigylésre méltó, hogy ennyit keresel, tehát a szakmádban felnőttként funkcionálsz úgy, hogy közben belül egy kislány vagy. Adhatnánk egymásnak leckéket, mért én pont fordítva működöm.

2023. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
21%

Én sem sajnálom a pénzt a drágább, minőségibb dolgokra, szerencsére Édesanyámat nem zavarják a költekezéseim. Én megértelek, engem baromira idegesítene, ha valaki beleszólna abba, hogy mire költsem a pénzem.


És miért ne lehetne elmondani a szülőknek, hogy mit vett az ember? Szerintem azzal sincs baj, ha büszke vagy arra, hogy megengedheted magadnak a drágább dolgokat, hiszen megdolgoztál érte. Plusz lehet nevelni a szülőket is, hogy ne ragadjanak le mindig a régi sz.roknál, hanem merjenek újabb, jobb, akár környezetkímélőbb, energiatakarékosabb dolgokat vásárolni. Próbáld ez irányba terelni őket és leszoktatni a bűntudatkeltésről. Szerintem menni fog, még ha lassan is.

2023. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
88%

Új vagyok itt, most szólok hozzá először.


Figy. A szüleidet ismered. Tudod a rigojáikat, az élethez való hozzáállásukat, azt is, hogy az anyagiakat hogyan s miként kezelik.


Azt kell megértened, hogy ők már nem fognak megváltozni!!!!


Neked kell hozzájuk alkalmazkodni. Ha ismered őket, és tudod hogy mik a surlódási felületek, akkor kezelni is tudod a problémát. Pl számolj be kevesebb dologról az életeddel kapcsolatban.

2023. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!