Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan bűntudato...

Miért kell állandóan bűntudatot kelteni, ha költöm a pénzt?

Figyelt kérdés

Korábban is volt már a szüleimmel ebből vitánk, hogy miért veszem meg ezt, miért veszem meg azt, miért utazom.


Ők azok a típusú emberek, akik max. munkába és heti egyszer bevásárolni járnak.

Nincsenek olyan barátaik, akikkel összejárnának, nem szeretnek utazni, a hobbijuk a tv nézés, fűnyírás (igen, apukám azt hobbinak definiálja). Nem utaznak, mert "minek, ott van az interneten minden". Nem fejlődnek semmiben, pl. anyukámnak a mai napig nyomógombos telefonja van, merthogy ő nem fogja tapogatni a telefon képernyőjét. Az első okostv-t én vettem nekik, előtte a régi "doboztv" volt mindenhol, mert nem kell nekik "internetes" tv, ők azt nem tudják kezelni... Aztán azóta lecserélték olyanra az összeset, mert hát kiderült, hogy csak jobb az...


Nemrég megvásároltam az első lakásomat, korábban albérletben laktam, ami mindennel fel volt szerelve, így én ide összvissz egy fotelt és egy sminkasztalt hoztam.

Szerettem volna otthonos, ízléses és időtálló lakást, berendezést, tehát nem feltétlenül az IKEA-JYSK-Mömax vonalon mozogni csak. Mindenhol lehet jó dolgokat kifogni, ezeket a boltokat is látogatom heti szinten, de hát na, valljuk be, ezek nem az örökdarabjaikról híresek.


Apukám ennem ellenére rendre ilyenekkel jön, hogy miért veszek új ágyat, hozzam el a régi szobámból, otthonról az ágyamat, jó az még. Tipikus kovácsoltvas ikeás ágy, ami már akkor sz..r volt kis túlzással, mikor megvettük. Stílusában sem illik a lakásba. Vagy hogy ne rendeljek foteleket, mamáéknál van a garázsban három is, nem használják őket már. Néha azt gondolom, hogy viccel, de nem, ő ezeket komolyan gondolja.


Anyukám tegnap azért harapta le kis túlzással a fejem, mert beruháztam egy Dyson porszívóra. Minek az, van az Aldiban is vezetéknélküli, az is ugyanolyan jó, csak 200 ezerrel kevesebb. Plot twist, barátnőmék vettek aldisat még tavaly, konkrétan tologatták a padlón bekapcsolva, de a koszt nem szívta fel, cserébe baromi hangos volt.

Ugyanez volt a hűtőnél, mindenképpen jégadagolósat akartam, mert egész évben jegeskávéval indítom a napot, mindent jéggel iszom, a mélyhűtőm a régi lakásban konkrétan jégkockatartókkal volt tele. Hát szerinte az felesleges, vegyek a Pepcoban jégkockatartót és egy éjszaka alatt kész lesz, nehogy ezért ilyen drága hűtőt vegyek, ne igyak ennyi hideget, meg fog fázni a torkom...


Nem az utolsó forintjaimat költöm el, alapból úgy szoktam, hogy a bevételem felét félreteszem, utána ami marad, abból gazdálkodom. Tehát nem az van, hogy a mának élek, elköltöm az összes pénzemet, utána meg tőlük kérek. Mégis, olyan bűntudatot kelt most is az anyám bennem, mert vettem valamit, amire évek óta vágytam, hogy az nem igaz.


2023. júl. 29. 10:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
90%

"Wow, látom térdig gázolunk a jó magyar, tömény irigységben. :)"


Ez volt a célja, ugyanis ki lehetett volna írni úgy is, hogy fel se merüljön senkiben.



Pl: "Szerettem volna otthonos, ízléses és időtálló lakást, berendezést

tehát nem feltétlenül az IKEA-JYSK-Mömax vonalon mozogni csak. " - Szerettem volna a saját ízléses szerint berendezni a lakást, úgy hogy 20 év múlva is csak azért kelljen valamit lecserelni, mert már nem tetszik.


"Anyukám tegnap azért harapta le kis túlzással a fejem, mert beruháztam egy Dyson porszívóra. Minek az, van az Aldiban is vezetéknélküli, az is ugyanolyan jó, csak 200 ezerrel kevesebb. Plot twist, barátnőmék vettek aldisat még tavaly, konkrétan tologatták a padlón bekapcsolva, de a koszt nem szívta fel, cserébe baromi hangos volt."


Anyukám szerint lehetett volna olcsóbban is porszívót venni, de pont q baratnomek vették olyat és nem jó minőségű.


"Ugyanez volt a hűtőnél, mindenképpen jégadagolósat akartam, mert egész évben jegeskávéval indítom a napot, mindent jéggel iszom, a mélyhűtőm a régi lakásban konkrétan jégkockatartókkal volt tele. Hát szerinte az felesleges, vegyek a Pepcoban jégkockatartót és egy éjszaka alatt kész lesz, nehogy ezért ilyen drága hűtőt vegyek, ne igyak ennyi hideget, meg fog fázni a torkom..."


A kiválasztott hűtőt is tulzasnak érzi, szerinte egyszerűbb is megfelelne..."

2023. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:
És még mindig itt vagy...
2023. júl. 29. 11:50
 33/74 anonim ***** válasza:
92%
Nyilvános oldal
2023. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
Persze, csak ha engem ennyire zavarna egy kérdés, mint téged ez, simán az X-re nyomnék, nem leállnék még kommentelgetni oldalakon át.
2023. júl. 29. 11:54
 35/74 anonim ***** válasza:
86%
Nem zavar, próbálom úgy nézni, mintha valódi kérdés lenne es segíteni.
2023. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
14%
#32 Te meg miért ülsz fel neki? Nehogy már a kényes magyar néplélek miatt ne fogalmazhasson úgy, ahogy szeretne. Én mondjuk baromira nem bírom, amikor nekem megpróbálja valaki megmagyarázni, hogy mit hogyan mondhatok, mert hogy nehogy valaki megsértődjön rajta. Ezért őszinte leszek: én kimondottan élvezem, amikor a kényes lelkű hópihék megsértődnek ezeken. A te tobzódásod is szórakoztat.
2023. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
94%
Úgy fogalmaz, ahogy akar, csak nem kell meglepodnie rajta, ha valaki reagal rá. Ha neked most neki állnék b+ezni, nyilván te is reagalnal rá, hiszen akkor a nyilvánvaló provokáció a cél, nem a kérdésre válaszolni
2023. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
25%
#38 Szerintem meg azon lepődik meg, amin akar. Nekem meg nyugodtan nekiállhatsz b+elni, mert lesz.om. :D
2023. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
97%

"Szerintem meg azon lepődik meg, amin akar."


Meglepődni váratlan dolgon lehet, ergo nem akarás kérdése



"Nekem meg nyugodtan nekiállhatsz b+elni, mert lesz.om. :D"


Dehogy xarod le, ha ugy lenne, nem reagáltál volna.

2023. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
95%

Mit dolgozol hogy a húszas éveidben sikerült 41-50 millióért lakást venned plusz pár millióért berendezned, meg 300 ezres porszívót venned úgy, hogy a fizetésed fele megy megtakartásba?


Minden rosszindulat nélkül kérdezem.

2023. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!