Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűncselekménynek számít ha a...

Bűncselekménynek számít ha a kishugom és én elszökünk?

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok, a húgom 14. Külföldön élünk az apánkkal mert eddig az anyánknál laktunk de ő 3 napra eltűnt(júniusban történt) most elvonra jár. Az apánk tegnap előtt megvert minket és vissza akarunk szökni magyarba. Lenne segítségünk is csak félek hogy a húgomat vissza hoznák apánkhoz engem meg letartóztatnának. Az anyáknak nem merjük elmondani mert egyből felhívná az apánkat. Ezzel meg az a baj hogy az apánk megtiltotta hogy Facebook vagy messengerem vagy tiktok legyen a telonkon,meg azt is mondta hogy nem beszelhetunk a rokonokkal. Arra gondoltam hogy elmennenk a rendőrségre de ezzel az a baj hogy az apánk figyeltet minket valakivel. Arra is gondoltam hogy hagynank neki egy levelet és hogy ne jöjjön utánunk de valószínűleg utánunk jönne. Ha elmegyünk akkor vissza hozzák a húgom az apámhoz igaz? Én meg le leszek tartoztatva?

2023. okt. 27. 15:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%
Jól értem hogy elvaltak a szüleid? Hivatalosan kinél van a húgod elhelyezve?
2023. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%

"Figyeltet minket"


És? ha már ott vagytok, elmondod, mi a nyűgöd, ők meg eldöntik, kinek van igaza.


Jó kis mesének tűnik.

2023. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
79%

Nem tartóztatnak le, nem vagy börtönszökevény.

Nagykorú vagy es mehetsz. Húgod is már 14 eves, meg kiskorú, de törveny már nem korlátozza annyira mint 5 evesen.

Mehettek, csak kerdes hova es esetleg rosszabb körulmenyek közé?

Nem tudtok segítsget kérni ottani hatóságoktól ?

2023. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban figyeltet titeket, akkor teljesen mindegy, hogy szökni vagy a rendőrségre készültök.

Ha van segítség, akkor a rendőrségre segítsen be titeket, biztos van ott is gyermekvédelmi rendszer, valamit a szakemberek biztosan kitalálnak.

Ráadásul lényegesen egyszerűbb és gyorsabb, mint bármilyen segítséggel átszökni a határon, mert ha jelenti az eltűnéseteket, akkor a határon kiszúrnak úgyis, ha meg hamis iratokkal próbálkoznátok, vagy csomagtartóban, akkor még jobban megütöd a bokádat a segítőtökkel együtt.

2023. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
88%

Uhh,sajnálom,eskü segítenék ha tudnák.

Mit jelen a külföld,hol?

Az a gond hogy a határon kell szülöi beleegyezés hogy átengedjék.

Hogy érted hogy lenne segítség?Nehogy vad idegenben megbizzzz mert rengeteg ilyen emberecsempészet van akik ezt használják ki.

Lenne egyáltalán hol lakjatok ha elmennétek apádtol?

Ez a dolog minden sebből vérzik,bárhogy is nézem.

Itt a legjobb megoldás a rendőrség beavatása lenne,más opció elfog vérezni és csak rosszabb lesz.

2023. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
34%

Nagykorút nem korlátozhat rendörseg, legalisan azt tehet amit akar.

Megszünt már a felugyeleti jog.

Kiskorút ha esetleg megallítanak meg lehet magyarazni h bántalmazás éri.

Nem szabad es nem is kell türni

Sajnos ha türitek a verést elöfordulhat hogy egyre gyakoribb lesz es durvabb

Majd rajtatok vezeti le feszültségeit

2023. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
75%

"Nagykorú vagy es mehetsz. Húgod is már 14 eves, meg kiskorú, de törveny már nem korlátozza annyira mint 5 evesen."


Vagy de, mivel nem derült ki, hol élnek.


"Külföldön élünk az apánkkal...."

2023. okt. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
93%

Ja es igen vigyazni kell ”jóindulatú” idegen segítökkel is, hamis barátokkal akik emberecsempészettel foglalkoznak es belekenyszeríthetnek prostítucióba, elrabolhatnak.

Pont legveszelyesesebb korban vagytok

2023. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Németországban élünk, igen ismerem azokat akik segítenének de nagyon félek hogy mi fog történni.
2023. okt. 27. 18:07
 10/50 anonim ***** válasza:
75%
Hová mennétek konkrétan? Az alkoholista anyátokhoz? Értem én, sz@r, hogy apátok megvert, nem is helyeslem egyáltalán, de gondold végig, hogy most visszarohantok Magyarországra, és esetleg anyátok holnapután megint elvonóra kerül... Ami érdekes különben, hogy végig többes számban beszélsz, pedig te, 19 évesen, már nem kerülhettél hivatalosan egyik szülődtől a másikhoz, és szöknöd sem kell ahhoz, hogy átmenj egy (két) határon.
2023. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!