Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűncselekménynek számít ha a...

Bűncselekménynek számít ha a kishugom és én elszökünk?

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok, a húgom 14. Külföldön élünk az apánkkal mert eddig az anyánknál laktunk de ő 3 napra eltűnt(júniusban történt) most elvonra jár. Az apánk tegnap előtt megvert minket és vissza akarunk szökni magyarba. Lenne segítségünk is csak félek hogy a húgomat vissza hoznák apánkhoz engem meg letartóztatnának. Az anyáknak nem merjük elmondani mert egyből felhívná az apánkat. Ezzel meg az a baj hogy az apánk megtiltotta hogy Facebook vagy messengerem vagy tiktok legyen a telonkon,meg azt is mondta hogy nem beszelhetunk a rokonokkal. Arra gondoltam hogy elmennenk a rendőrségre de ezzel az a baj hogy az apánk figyeltet minket valakivel. Arra is gondoltam hogy hagynank neki egy levelet és hogy ne jöjjön utánunk de valószínűleg utánunk jönne. Ha elmegyünk akkor vissza hozzák a húgom az apámhoz igaz? Én meg le leszek tartoztatva?

2023. okt. 27. 15:32
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
Helló szeretnék úgymond tájékoztatót adni hogy mi is történt pontosan hogy ha valaki netalántán ilyen helyzetbe kerülne. Bementünk a rendőrségre és nem volt tolmács de forditoval beszéltünk úgymond és el kellett mondanunk hogy mi történt, elmondtunk mindent 3 lehetőséget javasoltak, a húgom gyermekotthonba megy, én egy női otthonba, vagy nyújtok be egy kérvényt egy csoportos otthonba és együtt tudunk maradni. A hétvégére külön váltunk mert a csoportos otthonban nem volt hely, de hétfőn lesz egy beszélgetés a gyámhatóságnal ahol az apánk is ott lesz. Van lehetősége a hugomnak haza menni ha valaki a gyámja lesz. Köszönöm mindenki válaszát.
2023. nov. 5. 09:25
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
41: köszi a beszámolót és gratulálok, hogy ezt megléptétek. Remélem most már minden jól alakul!
2023. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
87%
Írd meg a többi fejleményt is légyszi, ha tudod.
2023. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, ird meg, mi volt a hetfoi megbeszelesen!

Nagyon drukkolok!

2023. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem lenne illegális, mert nagykorú vagy, és a húgod a családod, megoldható, de így, hogy igazából kényszerben és terrorban, kb bezárva vagytok tartva, elzárva, kapcsolatokat felfüggesztve, verve, stb. még inkább semmi baj. Gyertek minél hamarabb.
2023. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
82%
Hol élnétek és miből tartanád el magatokat?
2023. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Hétfőn a húgom beszélgetett a hölgyel aki elhezott minket abba az otthonba ahol vagyunk és kérdezte hogy hogy van, két lehetőség van, hgy ő ilyen otthonba megy ahol vele egykorú fiatalok vannak és ugyan olyan szabad mintha velem élne. Hogy hogyan tartanám el kérdésre válaszolva, úgy tartanám hogy először magamat helyeznem az előtérbe, én megtanulok németül már így is jól megy, mint hogy otthon tanulgatom, 3 nap alatt szinte csoda hogy így beszélek németül, és a német tanulás mellett dolgoznék, én is kapok és a húgom is kap támogatást, sok felét és így. Köszönöm szépen a támogatásokat.
2023. nov. 6. 22:33
 48/50 anonim ***** válasza:
88%

Melyik részen vagytok?


Sok sikert!

2023. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
27%
Sántít ez a story de nagyon, főleg az utolsó kommented után.
2023. nov. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Apatok is ott volt a megbeszelesen? O elfogadja vegul, hogy nem akartok vele lenni?
2023. nov. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!