Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűncselekménynek számít ha a...

Bűncselekménynek számít ha a kishugom és én elszökünk?

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok, a húgom 14. Külföldön élünk az apánkkal mert eddig az anyánknál laktunk de ő 3 napra eltűnt(júniusban történt) most elvonra jár. Az apánk tegnap előtt megvert minket és vissza akarunk szökni magyarba. Lenne segítségünk is csak félek hogy a húgomat vissza hoznák apánkhoz engem meg letartóztatnának. Az anyáknak nem merjük elmondani mert egyből felhívná az apánkat. Ezzel meg az a baj hogy az apánk megtiltotta hogy Facebook vagy messengerem vagy tiktok legyen a telonkon,meg azt is mondta hogy nem beszelhetunk a rokonokkal. Arra gondoltam hogy elmennenk a rendőrségre de ezzel az a baj hogy az apánk figyeltet minket valakivel. Arra is gondoltam hogy hagynank neki egy levelet és hogy ne jöjjön utánunk de valószínűleg utánunk jönne. Ha elmegyünk akkor vissza hozzák a húgom az apámhoz igaz? Én meg le leszek tartoztatva?

2023. okt. 27. 15:32
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
83%
Ha a rendorseg vagy hatóságok megtudják, hogy azert menekul a kiskorú, mert bántalmazva van, akkor nem adják vissza az apjának. Átmenetileg nevelő szülőkhöz, otthonba kerül
2023. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

"Egy barátomhoz mennénk ő küld pénzt nekem hogy haza tudjak menni."


Nem jó terv. Neked, egyedül, talán - ha találsz munkát, magadat biztosan el tudod tartani. De a 14 éves húgodról nem fogsz tudni gondoskodni, lakást nemigen fogsz tudni venni pár havi munkabérből, albérlet pedig nem működőképes: amint meghallják, hogy egy jelenleg munkanélküli 19 éves lány költözne be a 14 éves húgával, szóba sem fognak állni veled.

Azt meg a barátodtól nem várhatod el, hogy a testvéredet kvázi felnevelje.

2023. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
87%

#19 Nem csak halállal szűnhet meg a szülői felügyeleti jog, hanem alkalmatlanság miatt is, és családba fogadással akár az idősebb (nagykorú) testvér is lehet gyám.

Sőt nagy mértékű alkalmatlanság esetén élő szülők gyermeke is lehet örökbefogadható.

2023. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg legalább egy idősebb rokont találni magyarországon,vagy valakit,aki vállalná a felelősséget a húgodért. Ha találsz ilyet,akkor menj a családsegítőkhöz. Mondd el mi a helyzet,és hogy magyarországra szeretnétek menni,ahol van biztos lakhatás a számotokra. Illetve legalább a húgodnak.

Esetleg próbálj meg magyarországon anya otthonokba telefonálni,vagy írni nekik. Én is laktam ilyen helyen,és nem egy gyermeknélküli fiatal nő lakott ott menekültként. Ha ez sikerülne,akkor egy évig biztosított lenne a helyetek. Addig meg próbálj mindent beleadni,hogy kitudjatok onnan menni albérletbe.

2023. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó vagyok. Még annyi,hogy ha nagyon durva a helyzet,az anyaotthon még a rendőri kíséretet is biztosítja. Bár gondolom ezt csak a magyar határtól.
2023. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
A Jugendamt-ot keresd meg és meséld el nekik a sztorit, ők segítenek!
2023. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagytok. Húgod még tanköteles Németországban is, őt keresni fogják azonnal. Ha a realitás talaján mozogtok, akkor ő el tud menni kollègiumba másik városba középiskolába. Esetleg marad ott, ahol van és próbál túlélni. Te 19 éves vagy, jogilag is felnőtt, azt csinàlsz amit akarsz. A helyedben próbálnék valami végzettséget megszerezni, akivel jobb munkát kapok, így tudnál segíteni tesódnak is később, ha külön tudtok költözni. Nagyon rendes vagy, hogy segítesz testvérednek… egy gyerek sem érdemel ilyen nehéz helyzetet ilyen fiatalon.
2023. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szökni, segítséget kell kérni. Es rokon barát segítsége nem biztos hogy stabil. Akar segíteni de egy het utan meggondolja magat

Vagy a barát aki segít esetleg szexet remel es ha nem kapja meg akkor hatat fordít legjobb esetben

Nem megbízhatóak az emberek sajnos

2023. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
90%

"Egy barátomhoz mennénk ő küld pénzt nekem hogy haza tudjak menni."


A mondat egészen pontosan így szól, csak a kérdező még nem tudja ezt (kétségbe vonom, hogy a kérdező 19 éves), szóval a barát küldi a pénzt, hogy hozzá menjenek vissza Magyarországra, Németországból. Nem a távolabbi rokonokhoz, hanem a neten megismert "barát"-hoz.

Szóval a mondat így hangzik:

"Egy barátomhoz mennénk ő küld pénzt nekem hogy haza tudjak menni és prostituáltként kényszerítsen dolgozni a hugomat és engem."

2023. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
89%

Igen 29 es, nekem is úgy tűnik, hogy prostitúció lenne a vége, majd a “barát” megmondaná, hogy mit képzelsz miből foglak eltartani stb

Nagyon sok otthonról menekülő fiatal kerul ilyen tragikus helyzetbe, elveszik útlevelét, rabszolgasors, nem egyszer elássák erdő szélén ki tudja milyen országban , ahova kicsempészik

2023. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!