Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűncselekménynek számít ha a...

Bűncselekménynek számít ha a kishugom és én elszökünk?

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok, a húgom 14. Külföldön élünk az apánkkal mert eddig az anyánknál laktunk de ő 3 napra eltűnt(júniusban történt) most elvonra jár. Az apánk tegnap előtt megvert minket és vissza akarunk szökni magyarba. Lenne segítségünk is csak félek hogy a húgomat vissza hoznák apánkhoz engem meg letartóztatnának. Az anyáknak nem merjük elmondani mert egyből felhívná az apánkat. Ezzel meg az a baj hogy az apánk megtiltotta hogy Facebook vagy messengerem vagy tiktok legyen a telonkon,meg azt is mondta hogy nem beszelhetunk a rokonokkal. Arra gondoltam hogy elmennenk a rendőrségre de ezzel az a baj hogy az apánk figyeltet minket valakivel. Arra is gondoltam hogy hagynank neki egy levelet és hogy ne jöjjön utánunk de valószínűleg utánunk jönne. Ha elmegyünk akkor vissza hozzák a húgom az apámhoz igaz? Én meg le leszek tartoztatva?

2023. okt. 27. 15:32
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
10-es anonim: Én nekem az apám fel ajánlotta hogy jöhetek vele és a hugommal és jöttem is. Egy barátomhoz mennénk ő küld pénzt nekem hogy haza tudjak menni. Az anyámmal rég nem beszélek. Sőt nem is mondjuk el neki a hugommal mert csak lebuknank.
2023. okt. 27. 18:19
 12/50 A kérdező kommentje:
1-es anonim: igen a szüleim el váltak már régen.
2023. okt. 27. 18:22
 13/50 A kérdező kommentje:
Még azt akarom megkérdezni hogy ha én bemegyek a rendőrségre akkor el vinnék a hugomat intézetbe nem?
2023. okt. 27. 18:38
 14/50 anonim ***** válasza:
95%

14 evest nem tudod kivinni az orszagbol szulo nelkul szerintem.

De egyebkent is hol fogtok lakni? Mibol fogtok elni hosszabb tavon? Nem csak 1-2 napig, amig a baratod kisegit.

2023. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
84%
19 éves vagy, tehát lehetsz a húgod gyámja, “örökbe fogadhatod” ha jól tudom.
2023. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
A tesódat visszavinnék, DE! Mi van, ha figyeltet? Mit tud tenni, ha a rendőrségre mentek? Onnan csak nem rángat ki. Ha egy rendőr beszélni akar veled nem igazán tudja akadályozni, bántani sem merne, elvégre mi van, ha meglátják rajtatok a nyomokat?
2023. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy ki lehet vinni az országból. Én 14 évesen mentem egyedül Ukrajnába, pedig ott határ is van. Nagyszüleimhez háború előtt gyakran jártam ki, szomszéd szabolcsi faluból. Mindig simán át engedtek útlevéllel
2023. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
0%
Te mehetsz de hugod még nem.
2023. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
9%

"19 éves vagy, tehát lehetsz a húgod gyámja, “örökbe fogadhatod” ha jól tudom."


Gyamja annak van, akinek nem elhunytak a szulei, vagy a szülői felügyeleti joguk megszunt. Testvért nem lehet örökbefogadni.

2023. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a kijutas kb a legkevesebb, meg ha meg is tudja oldani, utana nagyon kivancsi lennek arra, hogy mi a terv.

Ez egy borzasztoan nehez helyzet.

2023. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!