Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek korrekt ahogyan...

Szerintetek korrekt ahogyan az anyám bánik velem?

Figyelt kérdés
Tegnap megbeszéltem anyámmal, hogy miért bánik így velem, miért nem lehet normális életem, miért nem mehetek el egyedül sehova 17 évesen. Elkezdett velem kiabálni nagyon hangosan, olyanokat mondott, hogy beteg vagyok, autista vagyok és azért nem mehetek el egyedül sehova mert veszélyes a világ, elkezdte mondani (anyám rasszista), hogy cigányokkal van tele a világ, elrabolnak, bántani fognak, lekurvázott, azt mondta nem tudnék elmenni dolgozni, nem tudnám magam eltartani. Azt mondta azért bánik máshogyan velem mert nem vagyok normális, kitaláltam gyerekkoromban egy képzelt világot, hülyeségeket mondtam, tanulási nehézségem van és nem tudok egyedül tanulni, neki kellett mindig tanítania engem. Lehet, hogy beteg vagyok, mostmár elismerem, de intelligensnek tartom magam és még mindig úgy gondolom, hogy meg tudnám oldani egyedül az életemet. Nem lehet, hogy csak azért lettem ilyen, azért kerültem ilyen állapotba mert ilyen az életem??? (Szegénységben élünk, verve vagyok.) Anyám ezt cáfolja de szerintem normális élettel normálisabb lennék. Vagy nektek erről mi a véleményetek? Tényleg ezt érdemlem? Ha valaki ilyen azzal tényleg így kell bánni? Szerintetek korrekt és jogos ahogyan anyám bánik velem?

2023. nov. 3. 10:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
69%
#90 Ha szereted feleslegesen pazarolni az idődet, egy ügyes troll (valószínűleg srácra) aki olyan jókat röhög, hogy mások idegesek lesznek, akkor tőlem mehet, csináld. Csak ezért van ennyi ilyen kérdés az oldalon, etessétek csak a trollt.
2023. nov. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 A kérdező kommentje:

"Kérdező, én írtam, hogy anyád bűnöző. Nem csodálkozom, hogy véded, hiszen kiskorod óta agymosott, valamint az ember hajlamos az anyjáról azt hinni, hogy jót akar neki. Sajnos ez nincs mindig így." De figyelj, ha valakinek tönkremegy az élete, szegénységben él és rengeteg dolgot kell elintéznie, állandóan idegeskedik, teljesen tönkrement a párkapcsolati élete ráadásul tanulási nehézségekkel küzd a gyereke (én) akkor mégis mit csináljon? Nyílván helytelen a verés de én ezt teljes mértékben meg tudom érteni. Ettől függetlenül jót akar nekem, sokszor kedves velem és már sokkal kevesebbet ver mint régen. És egyébként is nagyon nehéz velem bánni, szerintem máshol is megvertek volna más családban, sokszor tényleg az én hibám volt. És itt más kommentelők is sajnálták az anyámat, énis sajnálom őt emiatt, nem teljesen az ő hibája ez az egész.

"Azért is jó lenne egy jó pszichoterápiára elmenned, mert ha nem nézel ezzel szembe, hajlamos lehetsz tovább vinni ezt a mintát, ha gyereked lesz, őt is nagy eséllyel verni fogod, mert ezt láttad otthon." Emiatt én nem fogok pszichiátriára menni és gyógyszerekkel mérgezni magamat! Sokan mondták már, hogy gyógyszert kellene szednem és lehet segítene is de nem merek szedni, rengeteg mellékhatása van.

"Valamint arra is nagy az esély, hogy bántalmazó párt fogsz ki, mert normálisnak hiszed ezt a bánásmódot." Sajnos a legtöbben tényleg idegbetegen viselkednek, az pedig, hogy pont egy bántalmazó párt találok, erősen kétlem. Mert a lányok legtöbb esetben nem szoktak annyira nagyon erőszakosak lenni mint a fiúk, az nagyon ritka, csak ha jó okuk van rá. (Leszbikus vagyok.)

"Te jobbat érdemelsz, nem érdemelted meg a veréseket, ezért anyád a hibás." Azért ez sem teljesen igaz. Sokszor idegesítettem anyámat, nem mindig ő volt a hibás amikor megvert, inkább én. Meg szerintem eléggé gonosz vagyok, sok rosszat teszek ebben az életemben és valószínűleg előző életemben is, ez karmikus büntetés lehet.

"Ha szereted feleslegesen pazarolni az idődet, egy ügyes troll (valószínűleg srácra) aki olyan jókat röhög, hogy mások idegesek lesznek, akkor tőlem mehet, csináld." Én nem hiszem, hogy azok trollok akik megvédték anyámat. Inkább csak sajnálják őt. Eléggé jól kifejtették, hogy miért bánt, nehéz velem bánni, stb. A legtöbben anyám mellé állnak és sajnálják őt a való életben is, nevelőapám sem tesz semmit az ellen ahogyan anyám bánik velem, valamennyire megérdemlem. Úgyhogy szerintem azok nem troll válaszok voltak hanem nagyon is jogosak! Mindenkinek más a véleménye.

2023. nov. 13. 20:42
 93/100 anonim ***** válasza:
28%

Felejtsd el, hogy megérdemelted a verést! Nem érdemelted meg. Anyád vagy idegbeteg, vagy pszichopata. Egy nehezen tanuló gyerek verése bántalmazás, nem indok ez a verésre(amúgy semmi se az). Anyádnak kezeltetnie kellene magát. Akik meg itt védelmezték, nekem nem voltak szimpatikusak, néhány rosszindulatú ember vetődött ide, ne higgy nekik. Lehet, hogy ők is verik a saját családjukat és önigazolást keresnek.

Ha gonosznak érzed magad, azon lehet változtatni. Nem vagyok vallásos, de sok katolikus szent a megtérése előtt bűnös, gonosz életet élt. Azt, hogy mit teszünk, magunk döntjük el. Kerüld a rosszat és tedd a jót. Sose késő jobbá válnunk.

2023. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 A kérdező kommentje:
Ja meg még az is lehet, hogy azért írhat valaki ilyen kedves kommenteket mert a kérdésbe nem írtam le minden problémámat magamról, a válaszok közé írt mentális problémáimat meg nem olvasta el. Mások azért írtak olyan kommenteket mert elolvasták amiket a válaszok közé írtam. Persze, hogy véd engem egy olyan valaki aki alig tud rólam valamit, ha ismerne meg se védene! A kérdés kiírása után mindenki pozitív dolgokat írt egészen addig amíg le nem írtam minden mentális problémáimat és bizarr, beteges gyerekkori viselkedéseimet. A tanárok és mindenki más is megmondta, hogy nem vagyok normális és kezelhetetlen vagyok. Még a pszichiáter sem látott még hozzám hasonlót. Mindenki sajnálja az anyámat. Nem kéne léteznem. Senkinek nem szabadna sajnálnia engem, komolyan nagy teher vagyok.
2023. nov. 13. 20:57
 95/100 A kérdező kommentje:

"Anyád vagy idegbeteg, vagy pszichopata." Nem, egyáltalán nem! Egy teljesen normális nő csak én kicsináltam idegileg. Tőlem mindenki ideges lesz, az internetes barátaimból is kihozom az idegbeteg állatot. Velem vannak súlyos mentális gondok, olvasd vissza amiket leírtam hozzászólásokba és utána mond, hogy nincs velem semmi gond! Nem ismersz!

"Anyádnak kezeltetnie kellene magát." Inkább engem kellene mentálisan kezelni. Anyám amúgy kezelteti magát de nem mentálisan. Már mellrákja van miattam, ki kellet venni a petészkét is miattam. Miattam rákos. Kicsináltam idegileg. Valójában én vagyok a pszichopata. Mit gondolsz, miért írnak olyan dolgokat a kommentelők? Leírtam milyen vagyok, olvasd vissza és te se fogsz védeni!

"Akik meg itt védelmezték, nekem nem voltak szimpatikusak, néhány rosszindulatú ember vetődött ide, ne higgy nekik. Lehet, hogy ők is verik a saját családjukat és önigazolást keresnek." Nem ezek teljesen normális emberek voltak, a többség ezt gondolja! A tanárok is és mindenki látja, hogy nem vagyok normális! Ha jobban ismernél engem akkor anyámat védenéd te is! Olvasd vissza miket írtam le magamról kommentekben!

"Ha gonosznak érzed magad, azon lehet változtatni." Az a gond, hogy imádok gonosz lenni és nem akarok magamon változtatni egyáltalán. Még büszke is vagyok arra, hogy nárcisztikus, önző, gonosz és ijesztő vagyok. Halál komolyan mondom! Tisztában vagyok vele, hogy súlyos problémák vannak és nem a verés miatt, már 3 éves koromban is látszott rajtam amikor még nem voltam verve.

"Nem vagyok vallásos, de sok katolikus szent a megtérése előtt bűnös, gonosz életet élt." Gyűlölöm a Kereszténységet, Sátanista vagyok és abban hiszek, hogy a Pokolban vagyunk, démonnak tartom magam. (Szóval igen, igazából én vagyok pszichopata nem az anyám, én csináltam ki idegileg szegény nőt. Ha jobban ismernél nem engem védenél.)

"Azt, hogy mit teszünk, magunk döntjük el. Kerüld a rosszat és tedd a jót. Sose késő jobbá válnunk." Én úgy döntöttem, hogy rossz dolgokat fogok tenni és nem akarok jobbá válni egyáltalán én szeretek ilyen lenni, sose változom meg.

2023. nov. 13. 21:08
 96/100 anonim ***** válasza:
82%
Ha te a rosszat, gonoszságot választod, akkor viseld a következményeit. Én ateista vagyok. De hiszek abban, hogy amit magamnak nem akarok, azt nem teszem mással se. Előbb-utóbb így a börtönbe kormányozod magad. Tenni fogsz olyan rosszat, ami oda juttat. Hihetetlen, hogy emberek ennyire önmaguk ellenségei legyenek. De azt gondolom, a sok gyermekkori bántalmazás tehetett téged ilyenné, menj pszichológushoz.
2023. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy sátánista? Miben nyilvánul ez meg?
2023. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 A kérdező kommentje:

"De azt gondolom, a sok gyermekkori bántalmazás tehetett téged ilyenné, menj pszichológushoz." Nem. És nem fogok!

"Miért vagy sátánista? Miben nyilvánul ez meg?" Egyszerűen csak gyűlölöm a Kereszténységet és abban hiszek, hogy a Pokolban vagyunk és inkább Sátánt szeretem mint Istent.

2023. nov. 14. 03:00
 99/100 anonim ***** válasza:
19%
Nem csaodálom, hogy annyi gyerekkori bántalmazás elszenvedése után úgy érzed, hogy a pokolban vagy, mert te, átvitt értelemben véve tényleg ott vagy, az anyád tette pokollá az életedet. Szerintem se Isten, se Sátán nem létezik. Jót tenne neked egy pszichoterápia és az, hogy kiszakadj ebből a toxikus környezetből.
2023. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 A kérdező kommentje:
"Nem csaodálom, hogy annyi gyerekkori bántalmazás elszenvedése után úgy érzed, hogy a pokolban vagy, mert te, átvitt értelemben véve tényleg ott vagy, az anyád tette pokollá az életedet." Nem. Ez az igazság! Szerintem a Keresztények abban hisznek, hogy lapos a föld és felette van a menny alatta meg pokol és univerzum nincs, legalábbis nekem ez jött le az ő hittvallásukból. Én abban hiszek, hogy a hatalmas sötétségben vagyunk, Alvilágbán (ami az Univerzum) ahol sok kis porszemek vannak (bolygók) ahová az elkárhozott lelkek lekerülnek egy hústetsbe amiben szenvednek és fájdalmakat élnek át. Mindenki a Mennyből jött le erre a borzalmas helyre. Nincs 3. külön kategória, hogy élet, van Isten a Mennyben és Sátán itt a Pokolban ahol vagyunk. Ennyi! Alapból mindenki a Mennyben jön létre és ott él örökké amennyiben jó szándékú és nem gonosz. Ha gonosz akkor ide kerül a Pokolba egy hústestbe örökké és halál után újra megszületik egy másik hústestben a Pokolban (mondjuk legrosszabb esetben egy rovar, giliszta vagy vágóhídi állat testébe) és elölről kezdődik minden rohadt szenvedés. Az a legszerencsésebb aki emberi testbe született de még nekik is borzalmas. Egyébként ha nem lennék bántalmazva akkor is rájöttem volna erre az igazságra! És nem anyám tette Pokollá az életemet, az élet alapból Pokol. Anyám élete ment tönkre rettenetesen, kicsalták a házát, pénzét, mélyszegénységbe kényszerült még nagyon régen, én csak beleszülettem ebbe a mélyszegénységbe. Nem anyám tehet róla.
2023. nov. 15. 01:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!