Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek korrekt ahogyan...

Szerintetek korrekt ahogyan az anyám bánik velem?

Figyelt kérdés
Tegnap megbeszéltem anyámmal, hogy miért bánik így velem, miért nem lehet normális életem, miért nem mehetek el egyedül sehova 17 évesen. Elkezdett velem kiabálni nagyon hangosan, olyanokat mondott, hogy beteg vagyok, autista vagyok és azért nem mehetek el egyedül sehova mert veszélyes a világ, elkezdte mondani (anyám rasszista), hogy cigányokkal van tele a világ, elrabolnak, bántani fognak, lekurvázott, azt mondta nem tudnék elmenni dolgozni, nem tudnám magam eltartani. Azt mondta azért bánik máshogyan velem mert nem vagyok normális, kitaláltam gyerekkoromban egy képzelt világot, hülyeségeket mondtam, tanulási nehézségem van és nem tudok egyedül tanulni, neki kellett mindig tanítania engem. Lehet, hogy beteg vagyok, mostmár elismerem, de intelligensnek tartom magam és még mindig úgy gondolom, hogy meg tudnám oldani egyedül az életemet. Nem lehet, hogy csak azért lettem ilyen, azért kerültem ilyen állapotba mert ilyen az életem??? (Szegénységben élünk, verve vagyok.) Anyám ezt cáfolja de szerintem normális élettel normálisabb lennék. Vagy nektek erről mi a véleményetek? Tényleg ezt érdemlem? Ha valaki ilyen azzal tényleg így kell bánni? Szerintetek korrekt és jogos ahogyan anyám bánik velem?

2023. nov. 3. 10:03
 81/100 A kérdező kommentje:

"Egyszer te vagy a xar, egyszer anyád." Igen, mert nem tudom eldönteni, hogy velem van-e a baj vagy pedig az anyámmal, emiatt tettem fel a kérdést! Erről szól az egész kérdés! Szerinted ha tudnám a választ, feltettem volna ide ezt a kérdést?

"Hol mentális betegként jellemzed magad, hol pedig tagadod még azt is, hogy mentális betegségek léteznek." Igen, mert egyáltalán nem hiszek a pszichiátriában, szerintem az összes mentális betegség kitalálció, én személyszerint így gondolom, ez a saját véleményem! Viszont mások meg azt mondják rám, hogy beteg vagyok, nem vagyok normális, valami baj van velem és emiatt már kezdek azon gondolkodni, hogy ez tényleg így van. Bár nem hiszek az autizmus létezésében de azért elgondolkodom azon, hogyha mindenki azt állítja, hogy valami nincs rendben velem akkor talán tényleg az vagyok. Szóval személyszerint nem hiszek a mentális betegségekben de mindenki azt állítja rólam, hogy autista vagyok, nem vagyok normális és anyám emiatt nem enged ki egyedül az utcára. Az én helyemben azért te is elgondolkodnál azon, hogy valami betegséged mégiscsak van, nem? Nem tudom eldönteni, hogy mentális betegségek, autizmus tényleg léteznek-e, de már tudom, hogy nem vagyok teljesen normális. Nem vagyok biztos, hogy ezek a betegségek létező dolgok-e és abban sem vagyok biztos, hogy korrekt dolog-e az, hogy anyám nem enged el egyedül sehova és így bánik velem. Ezért jöttem ide, hogy feltegyem ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam mások véleményére is, hogy ti mit gondoltok erről.

2023. nov. 6. 14:53
 82/100 anonim ***** válasza:
80%
Mentális betegségek sajnos igenis léteznek, effelől ne legyenek kétségeid. Inkább fogadd el és kezeltesd magad.
2023. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 A kérdező kommentje:
De az a gond, hogy nem akarok gyógyszert szedni. Inkább nem kezeltetem magam.
2023. nov. 8. 10:45
 84/100 anonim ***** válasza:
35%

Az a fő baj, hogy ver az anyád és még a házból is kizárt. Írod, hogy agyonverne, ha elmennél otthonról.

Nos, anyád bűnöző. Egyrészt fizikailag bántalmaz, ami bűncselekmény és mivel az autizmus fogyatékosságnak számít, fogyatékost megverni még súlyosabb bűncselekmény. Ha nem enged el otthonról még sétálni se, az személyi szabadság megsértése. Mindkettő miatt besétálhatsz a rendőrségre és akár fel is jelentheted. Ne törődj az empátiamentes hozzászólókkal. Én együttérzek veled.

A helyedben vagy a nagyszüleiddel venném fel a kapcsolatot, vagy a Svédországban élő apáddal. Utóbbival, ha sikerül jó kapcsolatot kiépíteni, még az is elintézhető, hogy kimenj hozzá. Svédországban valószínűleg több a támogatás autistáknak, mint itt.

Próbálj valami szakmát szerezni. Azzal tudsz majd pénzt keresni.

Pszichiáter is lehet, hogy tud segíteni, meg jó tanácsokat adni.

Anyád viselkedésére nincs mentség, még az se, hogy beteg vagy és néha nehéz elviselni. Egy nehezebb felfogású gyereket se lehet verni, meg hasonlók. Közönséges bűnöző az anyád, ne higgy azoknak, akik itt nekiálltak védeni.

2023. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
83%
Igen, korrektül bánik veled! Jól ki kellene pofozzon, amiért trollkodsz itt a kamu storyddal!
2023. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
27%
85-ös: Szerintem nagyon is elképzelhető, hogy valós a történet. Te miféle ember vagy, hogy még biztatnád az anyját további erőszakra? Gondolom, te is vered a hozzátartozóidat. De ha nem is, egy erőszakos proli lehetsz.
2023. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 A kérdező kommentje:
"Közönséges bűnöző az anyád, ne higgy azoknak, akik itt nekiálltak védeni." De akkor miért írta mindenki, hogy korrektül bánik velem? Egyébként tényleg nagyon nehéz velem bánni de lehet csak azért nem enged el egyedül mert félt engem. Mondta, hogy nagyon veszélyes kint. Szerintem csak védeni próbál. Nagyon nehéz az élete, rászorulóak vagyunk. Az pedig elég durva kifejezés, hogy bűnöző. Nem is olyan régen, 80-as években normális dolognak számított az iskolákban, hogy a tanár megverte a rosszul viselkedő gyereket, körmöst adott neki. Amerikában a mai napig is legális megütni a gyereket, csak Magyarországon ilyen szigorúak a jogszabályok. Nyílván nem az erőszak, verés a legjobb nevelési módszer de sokszor nincs más lehetőség. Szerintem anyám csak jót akar nekem, meg egyébként nagyon nehéz neki is az élete, teljes mértékben megértem. Ez nem olyan súlyos bűncselekmény. Meg egyébként is a jogszabályok állandóan változnak, biztos vagyok benne, hogy tudtodon kívül te is elkövettél néhány bűncselekményt, szabálysértést, nagyon nehéz betartani több ezernyi jogszabályt egyszerre.
2023. nov. 11. 22:21
 88/100 anonim ***** válasza:
35%
Ne válaszoljatok az írásaira, troll.
2023. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, én írtam, hogy anyád bűnöző. Nem csodálkozom, hogy véded, hiszen kiskorod óta agymosott, valamint az ember hajlamos az anyjáról azt hinni, hogy jót akar neki. Sajnos ez nincs mindig így.

Én a 80-as években jártam iskolába, körmös már elvétve se volt. Néha egy-egy fenékre csapás vagy pofon akadt, de komolyabb testi fenyítés már nem.

Ráadásul anyukád nemcsak egyszer-egyszer rád legyintett, hanem rendszeresen vert. Még ha voltak is veled problémák, ez erre nem mentség. Én megértelek, nagyon gyakori, hogy a bántalmazott nem ismeri fel, hogy miben él és védi az elkövetőt. Esetedben is látszik, hogy rossz mintát kaptál. Azért is jó lenne egy jó pszichoterápiára elmenned, mert ha nem nézel ezzel szembe, hajlamos lehetsz tovább vinni ezt a mintát, ha gyereked lesz, őt is nagy eséllyel verni fogod, mert ezt láttad otthon. Valamint arra is nagy az esély, hogy bántalmazó párt fogsz ki, mert normálisnak hiszed ezt a bánásmódot. Te jobbat érdemelsz, nem érdemelted meg a veréseket, ezért anyád a hibás.

2023. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
20%
88-as: Te ne akard nekem megmondani, mire válaszoljak és mire ne.
2023. nov. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!