Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ajándékot vehetnék a...

Milyen ajándékot vehetnék a férjem 17 éves fiának karácsonyra, ami esetleg közelebb hozhatná őt hozzám. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Több év alatt sem fogadja el, hogy apukájának lettem én miután özvegy lett és a fiú elveszítette az anyukáját.

A szeretet, türelem sajnos úgy tűnik eddig nem sokat ért, mert továbbra is teljesen elszeparálódik tőlem és az édesapjától is, holott egy házban élünk.



dec. 5. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%

#50-ben nagyon fontos dolgokat írtál le, kérdező.

Hadd feddjelek meg egy kicsit, hogy mindezt már jóval korábban, akár a nyitókérdés kifejtésében is leírhattad volna.


Ha ez a fiú az édesanyjával, sőt a HALÁLOS BETEG édesanyjával képes volt ugyanilyen érzéketlenül viselkedni, akkor akármilyen szomorú, legjobb, ha lemondotok róla.

Akkor jelenlegi viselkedése nem az édesanyja iránti gyásszal függ össze, és nem azért ilyen veled, mert betolakodónak tekint.

Azért ilyen, mert van valami személyiségzavara, nem tudom micsoda, nem vagyok szakembere a témának (talán pszichopata?) és senki nem tudja megváltoztatni.

Ne törd magad, kérdező!

Szeresd szíved minden melegével azt a három másik gyereket: a vér szerinti két gyerekedet, és férjed másik gyerekét.

dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%
Lehet autisztikus. Nem mindenki pszichopata
dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
85%
Mentális beteg a gyermek. Vagy nem tudja hogy milyen a világ. Gondolom nem járatjátok semmilyen közösségbe szocializalodni.
dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

53- as!

Kiemelkedő mentális képességekkel bír! Természetesen jár közösségbe, középiskolába. Sőt a későbbiekben egyetemre tervez menni.

Viszont az érzelmi oldal sajnos valamiért nem működik nála, például nincs benne empátia, ha lát egy olyan dolgot, ő nem képes a másik helyébe képzelni magát és együttérezni vele.


Írtátok ezt az autisztikus dolgot és be kell vallanom a férjemmel mi is gondoltunk erre, leginkább az Aspergerre.

Erről viszont a gyermek nem tehet, tehát fontos lenne tudnunk erről lehet e szó, hogy megfelelőképpen tudjuk elfogadni és segíteni a fiút.

dec. 7. 03:28
 55/68 anonim ***** válasza:
100%
Asperger-szindróma? A közösségben, az osztálytársaival milyen a kapcsolata? Vannak korabeli barátai?
dec. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:

Nincsenek barátai.

Van egy hobbija, csak az érdekli, azonos érdeklődésüekkel csakis az adott dologról beszél.

dec. 7. 09:51
 57/68 anonim ***** válasza:
100%
Az aspik vagy átlagos vagy átlag feletti intelligenciával rendelkeznek es tudományokban lehetnek ászok
dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez valóban Asperger, minden bizonnyal.
dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 A kérdező kommentje:

Kedves 58- as!

Ha Aspergeres valóban, akkor így kell őt elfogadnom, elfogadnunk, mert nem tehet az állapotáról.

Mesélte a férjem, hogy már piciként sem köszönt az embereknek és szeretett a szobájában egyedül játszani.

Igazándiból a lányok sem érdeklik, csak az a hobbi amit már említettem.


Jó lenne tudnom, hogy mit tehetek érte, tehetek e egyáltalán bármit, vagy a legtöbb amit tehetek, hogy elfogadom azt, hogy ilyen...

dec. 7. 10:08
 60/68 anonim ***** válasza:
94%

Elfogadni. Ez a legnagyobb ajándék. En is Aspergeres nő vagyok es 3 egyetemet végeztem. De maganyos vagyok kapcsolataim katasztrófában végződtek.

Az a kevés is. Barataim nincsnek es nem is kellenek. Emberek közt megtanultam felvenni egy szociális maszkot, mosolygok es köszönök de rettenetesen kimerít ez a színjáték. Fiatalkoromban en is osontam es nem köszöntem reméltem h nem látnak

dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!