Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretem anyukámat, de lelkile...

Szeretem anyukámat, de lelkileg terrorizál, szerintem mentálisan beteg. Mit kezdhetnék vele?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még vele élek albérletben, de egyre nehezebben bírom. Folyton azzal jön, hogy még 8 éve van nyugdíjig, utána nekem kell majd ápolni, olyan házat vegyek, ahol Ő is tud élni pl.nyári konyhában stb. Egyszer mondtam neki, hogy gyűjtenünk kellene arra, hogy egynap, ha eljön az ideje otthonba tudjon menni, mert én nem fogom tudni munka, esetleg saját család mellett 100%ban ellátni, szerintem ezzel a jövőképpel úgymond terrorizálni egy huszonéves fiatalt elég kegyetlen dolog. Mikor ez szóba került olyan szinten kiakadt, hogy az hihetetlen. Alapból nagyon mártír természete van, de mellé még a lelkiterror, hogy öngyilkos lesz, ha én elhagyom rémes. Járok pszichológushoz, aki egyértelműen arra akar rávezetni, hogy álljak végre a sarkamra, és ne éljek vele, mert mérgező, de ez nem ilyen egyszerű. Szeretem őt, és sok jó tulajdonsága is van, nem rossz ember, csak mentálisan sérült, bár sosem ismerné be. Gyűjtöm az erőmet, hogy egynap összeszedjem a cuccom és elmenjek, de az utolsó percben mindig meggondolom magam. A másik dolog, amiért biztos vagyok benne, hogy mentálisan beteg, hogy féltékeny szószerint a barátaimra, illetve mikor volt kapcsolatom a barátomra, és neki a családjára is nagyon az volt. Az hiszi, hogy ha másokat is szeretek akkor őt nem vagy nem annyira. Pl.ha pozitívat mondtam az exem anyukájára képes volt elsírni magát, mert sértésnek vette, hogy más anyukáját dicsérem. Nehéz vele az életem, de mivel én vagyok a legkisebb testvér "rám maradt", tele van adóssággal, egyedül kb.anyagilag nem is tudna megélni. Ez a része nem is zavarna, ha mellé normális lenne, mert tudom mennyire kemény élete (életünk) volt a szegénység miatt, a hiteleket is anno miattunk vette fel, mert hát 3 gyerekkel albiba nyílván nem volt egyszerű. Sokszor szörnyen igazságtalannak érzem, hogy Ő sosem tudta nekem biztosítani, amit egy gyereknek kellene (sem anyagilag, sem érzelmileg), de tőlem most elvárja, hogy kvázi oldjam meg a problémáit, adjam fel a saját életemet érte. Próbáltam már milliószor beszélni vele erről, de mindig sírás a vége, és én vagyok a hibás, hogy bántom. Néha már ott tartok, hogy én magam gondolkozom öngyilkosságon, mert reménytelennek látom a helyzetemet. Gyenge vagyok lelépni, mert sajnálom és szeretem is, hisz mégis csak az anyukám, de a lelkiterrort sem bírom. Akkor sem lennék boldog, ha megszakítanám a kapcsolatot vele, mert lelkis vagyok, bűntudatom lenne, és hiányozna is. Annyira irigylem azokat, akiknek legalább az egyik szülőjük normális.

Mi szerinted a jó lépés ebben az esetben? Van 2 másik tesóm is, de az egyik teljesen megszakította vele a kapcsolatot, a másik pedig 400km-re költözött, nem is titkolva azt, hogy azért, mert terhesek voltunk már számára. Szerintem leginkább ebbe roppant bele, hogy próbált jó anya lenni, de amit csak lehetett elcseszett, és a gyerekei nem úgy szeretik, ahogy kellene. Vannak nála sokkal rémesebb anyák is, Ő legalább tényleg szeretett minket, és erején túl próbált teljesíteni pl.évekig 2-3 munkahelye volt, hogy legyen mit ennünk. Csak sajnos mellette a rossz döntései is számosak. Szóval nem olyan egyszerű a helyzet, hogy hagyjam magára, hisz pontosan tudom mi vezetett idáig, miért olyan, amilyen, de közben így boldog életem sosem lesz. Nem lenne bajom azzal, hogy jelenleg az anyagiak miatt együttélünk, ha látnám a végét és tudhatnám, hogy egyszer majd lehet saját életem is. Illetve, ha nem próbálna rám folyton lelkileg hatni a legkisebb dolgokért is. Pl.elfelejtek venni valamit a boltban, amit előtte megbeszéltünk és sír meg bűntudatot ébreszt bennem, hogy azért felejtettem el, mert nem fontos nekem, nem érdekel, amit mond stb. Ilyen apróságokkal van tele minden napom és már nagyon soknak érzem lelkileg.

Van esetleg arra mód, hogy valahogy leváljon rólam, de ne veszítsem el teljesen?


febr. 4. 07:42
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnálom, de nincs. Ha ő nem akarja magát kezeltetni, akkor ez nem fog valtozni. A minimum az, hogy elköltözöl. A testvereidnek irj, hogy anyagi tamogatásra van szükség, legyenek szivesek veled harmadolni a terheket. Egyszerűen muszáj elköltöznöd. Nagyon nagy balhé lesz, meg kell erősítened magad.
febr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nincs mód.


Az anyámra hasonlít amúgy, bár ő nem telepedett így ránk, de szintén teljesen belebetegedett a rossz döntéseibe, ő is minimális anyagiakra vállalt rossz házasságba 3 gyereket, elváltak, aztán az egész életünk a nélkülözésről szólt onnan.


Kontroll mániás, idegbeteg, sz*r szülő lett, aki szerint nekünk kutya kötelességünk hálásak lenni, mert "felnevelt" úgy, ahogy.


Én is megszakítottam teljesen a kapcsolatot. És érdekes, de az én legkisebb lánytesóm is ott maradt a nyakán, sose lett senkije 30+ évesen, mert jaj, szegény, anyánk, ő le sem tudna lépni, hisz akkor mi lenne vele.


Majd ott fog megöregedni egyedül, család nélkül és senkije nem lesz, ha anyánk meghal.


De én meg leléptem érettségi után, és évekkel ezelőtt letöröltem, letiltottam mindenhonnan, azóta nem is láttam. Szóval ne mondd, hogy nem egyszerű megtenni, mert persze nem az, de nem is lehetetlen.


A választás a tied. Választhatod az én utam, akinek van szerető férje, gyerekei, saját otthona és nem anyámat pénzelem, vagy választhatod a testvéremét és lehetsz magáyosan, az anyjával megöregedő vénlány. Csak igyekezz, mert ahogy telik az idő, úgy lesz egyre nehezebb.

febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén kérdezem, mit szeretsz egy ilyen emberen?
febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
96%

"A testvereidnek irj, hogy anyagi tamogatásra van szükség, legyenek szivesek veled harmadolni a terheket.


Ők meg visszaírják, hogy kösz, inkább nem, oldja meg az anyjuk.

febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
96%
Én is azt kérdezem, mit tudsz így szeretni benne? Mégis milyen jó tulajdonságai azok, amik kompenzálni tudnak olyan kijelentéseket, hogy ha elhagyod, ő öngyilkos lesz? Kicsim, nem kell szeretned, csak mert az anyád.
febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

#3 Sok mindent. Tesóimmal ellentétben nem csak az maradt meg bennem, hogy szegénységben nőttünk fel, és mindig dolgozott, sosem volt otthon, hanem az is, hogy volt bátorsága lelépni mikor meg tudta, hogy apám bántalmaz minket. Tisztán emlékszem, hogy egyszer totál elborult apám agya és kék-zöldre verte bátyámat, még aznap éjjel anyukám egy kollégájának a segítségével konrétan megszöktünk a pszochopata apámtól. Tudta milyen nehéz lesz egyedül, 3 kicsi gyerekkel albérletben, de meglépte, mert jobbat akart nekünk. Így is sok hibát vétett, mai napig iszom ennek a levét, de nem tudom nem figyelembe venni, hogy Ő próbált jó lenni, csak a körülmények voltak lehetetlenek. Mai napig a sok rossz mellett legalább annyi jót is tesz értem, és valahol megértem, hogy mentálisan problémái vannak, mert nagyon durva dolgokon ment keresztül.

Testvéreimre semmiben sem számíthatok, őket nem érdekli és nyílván ők teszik jól, de én nem tudok ilyen lenni.

febr. 4. 08:28
 7/57 anonim ***** válasza:
89%
Tehát akkor magadat sem szereted. Mert beléd ezt sikerült nevelni. Sajnálom, de nincs akkor megoldás. Csak ha látni fogod a valóságot. Kitartás.
febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
30%

"szerintem mentálisan beteg"

Vidd orvoshoz.

febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor sem lennék boldog, ha megszakítanám a kapcsolatot vele"

Ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, de amennyire lehet, lazítsd! Annyira, hogy neked is élhető legyen.

febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván súlyos személyiségzavara van anyukádnak. Én el sem tudtam rendeswn olvasni, mert annyira megrázó a történeted. Kicsit olvass utána szerintem. Nem téged szeret, mint önálló embert, te egy eszköz vagy számára, vagy még inkább egy testrész. Ebből nincs jó menekvés. El kell költöznöd, és készülj rá, hogy őrjöngeni fog. Jó eséllyel a mentőt is is ki kell majd hozzá hívni. A cimedet meg ne mondd! Mivel mégiscsak az anyád, így valamilyen szinten nyilván szeretnél róla gondoskodni. Írj a testvéreidnek, hogy itt hagytak a carba, de legalább az albérletet fizetnetek kéne, hogy ne kerüljön utcára. 3-an dobjátok össze, és közvetlenül a tulajnak fizessetek, ne neki. Ne engedj semmilyen zsarolasnak, különben nem lesz életed. Ha te lelépsz, talál magának másik gazdatestet. Amúgy ez egy bántalmazó kapcsolat, szóval fordulhatsz a NaNe hoz is, meg meg van pár másik szervezet, akik tudnak segíteni a bántalmazottaknak, csak azoknak nem tudom a nevét. De max a NaNe útbaigazít, hogy kihez tudsz fordulni.
febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!